Home Center Lite - Centrala sterująca

wróć do: Centrale

AAA
 • product/15/sp566015185982881.jpg
 • product/15/sp566015185982892.jpg
 • product/15/sp566015185984363.jpg
 • product/15/sp566015185984725.jpg

Producent

Home Center Lite - Miniaturowa centrala sterująca systemu FIBARO, zapewniająca poprawną i wydajną pracę inteligentnego domu. Umożliwia zarządzanie podłączonych urządzeń, realizuje zaawansowane funkcje automatyki i zapewnia zdalne połączenie przez internet.

System FIBARO

Wygoda i bezpieczeństwo

System zarządzania FIBARO powstał z myślą o domach prywatnych - Skupia się na maksymalizacji komfortu użytkowania i ogólnego bezpieczeństwa. Jego zastosowanie umożliwia stworzenie inteligentnego budynku o ogromnej funkcjonalności, dopasowanej do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Cortex A8

Wydajny i energooszczędny

Home Center Lite został zbudowany w oparciu o procesor Cortex A8. Cechuje się on niskim zużyciem energii elektrycznej i daje możliwość zarządzania nawet 230 urządzeniami końcowymi. Dzięki niemu zautomatyzujesz działanie nawet bardzo dużego domu.

Z-Wave

Transmisja bezprzewodowa dużego zasięgu

Komunikacja pomiędzy poszczególnymi elementami systemu FIBARO, odbywa się bezprzewodowo, przy pomocy technologii Z-Wave. Jej najważniejszą zaletą jest organizacja komunikacji w tzw. sieci kratowej (mesh) - Każde urządzenie komunikujące się z centralą HCL, jest jednocześnie przekaźnikiem dla sygnałów z innych urządzeń. Rozwiązanie to umożliwia stworzenie sieci bezprzewodowej o zasięgu nawet 4x większym, niż w przypadku klasycznych sieci bezprzewodowych. Dodatkową zaletą komunikacji bezprzewodowej jest redukcja kosztów związanych z prowadzeniem okablowania. FIBARO możesz zainstalować w wykończonym domu.

Aplikacja FIBARO

Dostosuj pracę systemu

Oprogramowanie systemu FIBARO daje możliwość łatwego i szybkiego sterowania systemem inteligentnego domu. Z jej poziomu w pełni dostosujesz funkcjonalność do swoich potrzeb. Przykładowo:

 • Umożliwia tworzenie scen
 • Programowanie funkcji automatyki
 • Zarządzanie temperaturą, zużyciem energii systemu
 • Sterowanie urządzeniami multimedialnymi
 • Dostosowanie rodzaju wyświetlanych informacji
 • Przeglądanie pamięci zdarzeń

Sceny

Łącz pojedyńcze funkcje w rozbudowane bloki

Bardzo dużą zaletą systemu FIBARO jest możliwość tworzenia tzw. Scen, czyli sekwencyjnie wykonywanych funkcji w zależności od spełnionych warunków. Ich zaawansowanie i złożoność mogą być ograniczone jedynie naszą wyobraźnią. Wyobraźmy sobie, że zaplanowałeś romantyczny wieczór. Po powrocie z kina lub teatru, centrala automatycznie włączy nastrojową muzykę, ustawi optymalny poziom oświetlenia i podgrzeje atmosferę, przez zwiększenie temperatury.

Praca zdalna

Steruj systemem z dowolnego miejsca

Central systemu FIBARO umożliwia sterowanie inteligentnym domem z poziomu telefonu komórkowego lub tabletu. Zapomniałeś wyłączyć telewizor lub ogrzewanie przed wyjściem z domu? Nie ma problemu, możesz zrobić to zdalnie przy pomocy kilku kliknięć.

praca zdalna

Asocjacja

Powiąż funkcjonalność urządzeń systemu

Home Center Lite umożliwia tworzenie tzw. asocjacji, czyli powiązań pomiędzy urządzeniami, które spełniają podobne funkcje. Możliwe jest np. stworzenie powiązań pomiędzy telewizorem i sprzętem audio lub systemem klimatyzacji i otwieraniem okien.

aplikacja fibaro interfejs

Multimedia

Obsługa urządzeń multimedialnych

System FIBARO umożliwia sterowanie domowych multimediów - Z poziomu smartfonu lub tabletu możesz zarządzać np. kinem domowym, systemem nagłośnienia lub telewizorem. Aby obsługa była możliwa urządzenia multimedialne musza współpracować z systemem FIBARO.

multimedia fibaro

Zarządzanie energią

Zmniejsz zużycie prądu - oszczędzaj pieniądze

HCL posiada funkcję zarządzania energią elektryczną, umożliwiającą kontrolę zużycia energii. Centrala zbiera dane i prezentuje je pod postacią łatwych do interpretacji wykresów. Jej zastosowanie pomoże poprawić energooszczędność twojego domu, a co za tym idzie, oszczędzi Ci dodatkowych, zbędnych wydatków.

System alarmowy

Podnieś ogólne bezpieczeństwo swojego domu

Dużą zaletą systemu FIBARO jest możliwość wykrywania i wysyłania informacji o różnego typu niebezpieczeństwach. W zależności od ustawień, centrala podejmie odpowiednie kroki. Przykładowo:

 • Włamanie - Uruchamia alarm, wysyła sygnał do firmy ochroniarskiej i zapewnia podgląd z kamer na twoim urządzeniu mobilnym
 • Pożar - Odłącza zasilanie urządzeń znajdujących się w pomieszczeniu, włącza alarm i wysyła odpowiednie powiadomienie
 • Zalanie - Odłącza wodę i wysyła odpowiednie powiadomienie
 • Obecność gazu - Odcina jego dopływ, wietrzy mieszkanie i wysyła stosowną informację

rodzaje alarmów fibaro

Sterowanie spryskiwaczami

Twój prywatny ogrodnik

HCL umożliwia inteligentne zarządzanie spryskiwaczami ogrodowymi. W zależności od intensywności opadów atmosferycznych i nasłonecznienia, dostosowuje intensywność pracy spryskiwaczy - Gwarantuje, że twój ogród będzie zawsze zielony i pełen życia.

sterowanie spryskiwaczami

Panel klimatyczny

Zarządzaj temperaturą wewnątrz budynku

Panel klimatyczny daje Ci możliwość łatwego dobrania najbardziej optymalnej temperatury. Umożliwia również automatyczne zarządzanie ogrzewaniem w całym domu, w każdym dniu tygodnia, o każdej porze dnia i nocy.

Interfejs sterowania klimatycznego

Geolokacja

Lokalizacja użytkowników systemu

Funkcja geolokacji umożliwia wskazanie miejsca, w którym znajdują się poszczególni użytkownicy systemu. Przykładowo, jeżeli twoje dziecko zabrało ze sobą telefon, możesz je zlokalizować. Geolokacja umożliwia wyłączenie niepotrzebnie pracujących urządzeń i symulację Twojej obecności, gdy nie ma Cie w domu. Kiedy wracasz do domu z pracy (na podstawie obliczonej trasy), może włączyć wcześniej zaprogramowane sceny, np. Nastawić kawę, włączyć ogrzewanie, itp.

Parametry techniczne Home Center Lite:

Typ urządzenia: Centrala HCL
Interfejs Ethernet: TAK
Technologia Z-Wave: TAK
Ilość obsługiwanych urządzeń: 230
Zasilanie: 12 V

Podobne produkty w kategorii: Centrale