Home Center 2 - Centrala sterująca

wróć do: Centrale

AAA
 • product/15/sp565915185988521.jpg
 • product/15/sp565915185988522.jpg
 • product/15/sp565915185988523.jpg
 • product/15/sp565915120375554.jpg
 • product/15/sp565915120375555.jpg

Producent

Home Center 2 to serce systemu Fibaro. HC2 dba o wszystkie aspekty związane z pracą inteligentnego domu. Daje to m.in. możliwość zdalnego zarządzania i kontroli domu, gdy nikt nie nie jest obecny. W skrócie można powiedzieć, że prezentowany system jest odpowiedzią na najbardziej wymagające pytania dotyczące inteligentnego domu. Możliwości i cechy centrali Fibaro:

 • Prosty i intuicyjny interfejs
 • Zdalny dostęp i zarządzanie funkcjami
 • Obsługa trybu chronionego z szyfrowaniem AES-128
 • Zarządzanie i kontrola zużycia energii
 • Obsługuje sceny Magic, Block oraz LUA
 • Współpraca z Lil i Voli
 • Funkcja geolokalizacji
 • Możliwość współpracy z innymi systemami (np. system alarmowy)

Home Center 2 to najważniejszy element systemu Fibaro. To właśnie HomeCenter zarządza pracą wszystkich zalogowanych do niego urządzeń, udostępnia zdalny interfejs (np. WWW) i umożliwia realizację inteligentnej automatyki budynkowej.

HC2 to mini komputer, wyposażony w procesor Intel Atom 1,6 GHz, 1GB pamięci RAM oraz 4GB dysk recovery, który chroni dane. W przypadku awarii urządzenia, cała konfiguracja jest bezpiecznie gromadzona na wewnętrznym Pendrive. Charakteryzuje się prostą i szybką instalacją. Wystarczy podłączyć urządzenie do zasilacza oraz podłączyć sieć internet do gniazda LAN. Domyślne ustawienia wystartują na urządzeniu, nadając jednocześnie adres IP: 192.168.81.1.

hc2 złącza

Asocjacja

Powiąż funkcjonalność urządzeń systemu Home Center 2 umożliwia tworzenie tzw. asocjacji, czyli powiązań pomiędzy urządzeniami, które spełniają podobne funkcje. Możliwe jest np. stworzenie powiązań pomiędzy telewizorem i sprzętem audio lub systemem klimatyzacji i otwieraniem okien. Ułatwia to wykonywanie zadań przez system oraz usprawnia sterowanie. Istnieje możliwość lokalizacji członków rodziny, jeśli wcześniej każdy z nich zainstaluje na telefonie aplikację od Fibaro. To rozwiązanie jest szczególnie polecane i ważne wtedy, kiedy chcemy wiedzieć, gdzie znajdują się nasze dzieci.

Sceny

Łącz pojedyńcze funkcje w rozbudowane bloki Wygodne tworzenie tzw. scen. To jedna z najciekawszych funkcji Fibaro HC2 (Home Center 2). Tutaj możliwości ograniczone są przez wyobraźnię instalatora. Wyobraźmy sobie, że zaplanowałeś romantyczny wieczór. Po powrocie z kina lub teatru, centrala automatycznie włączy nastrojową muzykę, ustawi optymalny poziom oświetlenia i podgrzeje atmosferę, przez zwiększenie temperatury. Możliwe jest inteligentne, w sposób przemyślany, zarządzanie oświetleniem, ogrzewaniem, roletami, bramami, alarmem, ogrodem, zraszaczami itp. To wszystko można skonfigurować bardzo szybko i efektywnie.

Praca zdalna

Steruj systemem z dowolnego miejsca Centrala systemu FIBARO umożliwia sterowanie inteligentnym domem z poziomu telefonu komórkowego lub tabletu. Sterowanie ogrzewaniem, oświetleniem oraz inne sytuacje awaryjne mogą być monitorowanie i kontrolowane ręcznie za pomocą Apple Home Kit. Moduły mogą np. odciąć prąd po wykryciu zalania lub pożaru. Najważniejszym atutem aplikacji mobilnej jest możliwość sterowania z dowonlego miejsca w którym znajduje się użytkownik. Dodatkowo nie trzeba się przejmować tym, że żelazko czy światło nie zostało wyłączone - wystarczy skorzystać z aplikacji mobilnej.

zdalne sterowanie systemem

Zarządzanie energią

Zmniejsz zużycie prądu - oszczędzaj pieniądze HC2 posiada funkcję zarządzania energią elektryczną, umożliwiającą kontrolę zużycia energii. Centrala zbiera dane i prezentuje je pod postacią łatwych do interpretacji wykresów. Jej zastosowanie pomoże poprawić energooszczędność twojego domu, a co za tym idzie, oszczędzi Ci dodatkowych, zbędnych wydatków.

Technologia Z-Wave

Synchronizacja urządzeń Moduły działające w technologii Z-Wave, dzięki Panelowi Energii w Home Center, oferują rozszerzone możliwości analizy. Technologia ta umożliwia również bezprzewodową obsługę dużej liczby urządzeń i cechuje się dużym skytecznym zasięgiem transmisji. Każdy moduł systemu Z-Wave po odebraniu sygnału może go retransmitować dalej, co umożliwia osiągnięcie zadowalającego zasięgu komunikacji bezprzewodowej.

System alarmowy

Podnieś bezpieczeństwo swojego domu Dużą zaletą systemu FIBARO jest możliwość wykrywania i wysyłania informacji o różnego typu niebezpieczeństwach. W zależności od ustawień, centrala podejmie odpowiednie kroki. Przykładowo:

 • Włamanie - Uruchamia alarm, wysyła sygnał do firmy ochroniarskiej i zapewnia podgląd z kamer na twoim urządzeniu mobilnym
 • Pożar - Odłącza zasilanie urządzeń znajdujących się w pomieszczeniu, włącza alarm i wysyła odpowiednie powiadomienie
 • Zalanie - Odłącza wodę i wysyła odpowiednie powiadomienie
 • Obecność gazu - Odcina jego dopływ, wietrzy mieszkanie i wysyła stosowną informację

integracja z systemem fibaro

Uwaga!

Fibaro to system, który integruje się z wieloma innymi systemami. Możliwość powiązania obsługi kamer IP, GSM oraz integracja z systemem alarmowym Integra firmy Satel.

Parametry techniczne Home Center 2:

Typ urządzenia: Centrala HC-2
Interfejs Ethernet: TAK
Technologia Z-Wave: TAK
Ilość obsługiwanych urządzeń: 230
Zasilanie: 12V / 4A
Obudowa: Aluminiowa
Procesor: Intel Atom Dual Core 1.6Ghz
Diody sygnalizacyjne: Tak
Złącze USB: x 4
Gniazdo LAN: Tak
Kontrola głosowa: Tak
Integracja z innymi systemami: amery IP, systemy alarmowe
Sceny LUA: Tak
Zdalny dostęp: Tak
Waga: 1000 g
Wymiary: 225 x 185 x 44 [mm]

Podobne produkty w kategorii: Centrale