Czujniki dymu i gazów

Czujniki czadu znajdują zastosowanie tam, gdzie podczas sezonu grzewczego konieczne jest korzystanie z urządzeń, wykorzystujących do działania spalanie gazu ziemnego. W naszej ofercie znajdą Państwo czujniki czadu takich firm, jak Kidde czy Gazex. Czujniki te przeznaczone są do ochrony pomieszczeń narażonych na emisję tlenku węgla, służąc do bardzo dokładnej detekcji dymu i czadu w pomieszczeniach zamkniętych. Zastosowane w nich nowoczesne rozwiązania, takie jak technologia jonizacyjna czy elektrochemiczna (jeden z najbardziej precyzyjnych sensorów elektrochemicznych), gwarantują bezpieczeństwo na najwyższym poziomie.

Sensory elektrochemiczne są najlepszym typem sensorów, zapewniającym długotrwałą, stabilną pracę urządzenia, odporność na zmiany wilgotności, domowe substancje chemiczne i działającym w szerokim zakresie temperatur (gwarantują również eliminację tzw. fałszywych alarmów). Czujniki czadu z elektrochemicznymi sensorami zapewniają co najmniej pięcioletnią pracę urządzeń (zwykle dłużej), są również niezwykle dokładne.

Bardzo wysoką skuteczność detekcji czadu oraz dymu gwarantuje również zastosowanie technologii jonizacyjnej. Natomiast czujniki z sensorami półprzewodnikowymi mogą być zasilane tylko z sieci i są czułe na zmiany wilgotności w pomieszczeniu.

W naszej ofercie znajdą Państwo elektrochemiczne czujniki czadu z wyświetlaczem LCD, czujniki dymu i tlenku węgla 2w1, jak i czujniki czadu oraz gazu ziemnego (metanu), propanu i butanu. Proponowane przez nas produkty Kidde i Gazex to nowoczesne, energooszczędne urządzenia, przeznaczone do ciągłego monitorowania stężenia tlenku węgla, posiadające wbudowane wysokiej jakości czujniki (zastosowane w czujnikach Kidde technologie – elektrochemiczna i jonizacyjna – gwarantują bardzo dobrą skuteczność detekcji). O wysokim poziomie technologicznym naszych produktów świadczą certyfikaty CE, B, TuV oraz fakt, że objęte są one gwarancją nawet do 7 lat.