Systemy alarmowe

System alarmowy zapewnia bezpieczeństwo i skutecznie powiadamia w przypadku włamania. Każdy system alarmowy powinien być dobrany do konkretnego obiektu, dlatego montażu alarmu powinien podejmować się specjalista. Wiemy jak ważna jest jakość systemów alarmowych, dlatego w naszej ofercie znajdziecie wyłącznie systemy alarmowe renomowanych firm. Posiadamy także systemy alarmowe bezprzewodowe oraz podzespoły do alarmów. Polecamy zwłaszcza znakomite systemy alarmowe znanego polskiego producenta - firmy SATEL.

Systemy alarmowe zbudowane są z kilku lub kilkunastu elementów połączonych ze sobą przewodowo lub bezprzewodowo. Głównym podzespołem systemu alarmowego jest centrala alarmowa, która odbiera informacje od czujników i w zależności od programu podejmuje określone czynności. Centrala steruje sygnalizatorami, które informują otoczenie o alarmie. Obecnie systemy alarmowe wyposażone są także w urządzenia do powiadamiania o alarmie – najczęściej moduły GSM. Wysyłają one informacje o alarmie do właściciela obiektu lub do agencji ochrony. Ważnym elementem systemu alarmowego jest akumulator, który podtrzymuje jego pracę przy braku zasilania sieciowego.

Jeśli nie wiesz jaki system alarmowy wybrać, wypełnij formularz - konfigurator alarmów. Po otrzymaniu niezbędnych danych, nasi specjaliści zaproponują Ci najlepsze rozwiązanie do zabezpieczenia obiektu. W ten sposób masz pewność, że pieniądze wydane na system alarmowy będą dobrze wydane.