Wideodomofony

Wideodomofony są coraz popularniejszą formą komunikacji między osobami odwiedzającymi posesję. Dają możliwość nie tylko już usłyszeć ale i zobaczyć osobę stojącą przed kamerą.

Najnowsze wideodomofony, oprócz standardowej komunikacji, umożliwiają podłączenie kamer CCTV budując własny system monitoringu czy pozwalają na otwarcie automatyki bramowej. Ponadto po zastosowaniu specjalnych modułów umożliwiają także przekazywanie rozmów na telefony komórkowe w przypadku braku lokatorów.

W skład tradycyjnego wideodomofonu wchodzi:

 

 • Kaseta zewnętrzna

  (kamera) to element montowany najczęściej przed wejściem na posesje. Posiada głośnik, mikrofon oraz kamerę do obserwacji osób odwiedzających. Dzięki wbudowanym oświetlaczom podczerwieni możliwa jest obserwacja w nawet całkowitych ciemnościach. Występują w wersji nad i podtynkowej.   

 • Monitor

  montowany jest w mieszkaniu. To na nim obserwujemy co dzieje się przed kamerą. Występują różne wielkości monitorów od 2,5"- 10", a także rodzaje: głośnomówiące oraz słuchawkowe. W wybranych modelach istnieje możliwość podłączenia dodatkowych monitorów lub unifonów w innych pomieszczeniach. Zasilane są bezpośrednio z sieci elektrycznej.

   

 • Elektrozaczep

  to element "wykonawczy" wideodomofonu umieszczony w futrynie, w bezpośrednim sąsiedztwie zamka. Po naciśnięciu przycisku na monitorze/unifonie przez elektromagnes elektrozaczepu płynie prąd i zwalnia blokadę zamka umożliwiając wejście na teren obiektu. Istnieją różne odmiany elektrozaczepów: elektrozaczepy rewersyjne, z pamięcią, z blokadą, itp.

 •