BCS-MON7200B - Głośnomówiący monitor IP 7"

wróć do: Monitory

AAA
 • product/11/sp422614302904231.jpg

Producent

Głośnomówiący monitor IP, przeznaczony do pracy w systemie wideodomofonowym BCS. Cechuje się niezawodnością i dobrymi parametrami pracy, które zawdzięcza wysokiej jakości wykonania - Pojemnościowy ekran 7", kieszeń na kartę micro SD, wejścia NO/NC i wyjście przekaźnikowe. Jego dodatkową zaletą jest elegancki wygląd, dzięki któremu, możemy z łatwością wkomponować go w wystrój każdego pomieszczenia.

BCS-MON7200B świetnie sprawdza się zarówno w systemach jednorodzinnych, jak i rozbudowanych systemach osiedlowych - Może współpracować z 20 panelami bramowymi, 32 kamerami IP BCS i 5 monitorami (w ramach 1 lokatora)

Ekran i przyciski szybkiego wyboru

Łatwa obsługa monitora

Monitor został zbudowany w oparciu o 7" ekran pojemnościowy (800 x 480 px). Wyświetlany jest na nim obraz z podłączonych stacji bramowych lub kamer IP - Dzięki czemu możliwa jest łatwa identyfikacja osób dzwoniących. Dodatkowo z poziomu ekranu (z intuicyjnym interfejsem graficznym), można w łatwy sposób zarządzać całym systemem wideodomofonu.

Monitor posiada również 5 przycisków szybkiego wybierania, które umożliwiają obsługę podstawowych funkcji wideodomofonu.

Urządzenie sieciowe

Praca w rozbudowanym systemie

BCS-MON7200B jest urządzeniem sieciowym, które komunikuje się z otoczeniem przy pomocy protokołu internetowego TCP/IP. Dzięki czemu może on pracować w bardzo rozbudowanych systemach i wymaga jedynie 1 kabla UTP do podłączenia. Do monitora można podłączyć:

 • 20 paneli zewnętrznych i ustawić indywidualny opis każdego z nich. W przypadku wywołania będziemy dokładnie wiedzieli z którego miejsca nastąpiło
 • 5 monitorów w ramach jednego lokatora (łącznie 6). Następnie dzięki funkcji interkomu możliwe jest prowadzenie rozmów pomiędzy monitorami
 • 32 kamery IP BCS - Użytkownik ma możliwość ręcznego wyboru, z której kamery chce zobaczyć obraz

Dodatkową zaletą monitora jest możliwość realizacji jego zasilania w technologii PoE - wystarczy podłączyć go do dedykowanego switcha BCS-SP06.

Kieszeń na kartę micro SD

Zapisuj zdjęcia i nagrania na monitorze

Monitor posiada wbudowaną kieszeń na kartę micro SD, o maksymalnej pojemności 4 GB. Na karcie możemy zapisywać zdjęcia i nagrania z panelu zewnętrznego lub współpracujących kamer. W zestawie monitora nie ma karty.

Wejścia NO/NC

Współpraca z czujkami alarmowymi

Prezentowany model został wyposażony w 6 wejść typu NO/NC, służących do łączenia czujek alarmowych. Może on realizować funkcję alarmu z historią zdarzeń i podziałem na strefy.

Wyjście przekaźnikowe

Obsługa urządzeń innych systemów

Monitor posiada wyjście przekaźnikowe, umożliwiające sterowanie urządzeniami innych systemów. Przykładowo z jego poziomu można zainicjować otwieranie bramy lub załączyć oświetlenie. Jeżeli monitor zostanie podłączony do panelu bramowego BCS-PAN1202S, może obsłużyć 2 urządzenia przekaźnikowe.

Regulacja

Dostosuj parametry pracy do swoich wymagań

Monitor daje użytkownikowi możliwość regulacji głośności rozmowy i sygnału wywołania. Istnieje również możliwość zmiany czasu wywołania, rozmowy oraz nagrania wideo. Wszystkie opcje są dostępne z poziomu menu ekranowego monitora.

Dodatkowe funkcje monitora:

 • Automatyczny zapis zdjęć osób dzwoniących (na karcie SD)
 • Spis lokatorów i spis połączeń
 • Przełączenie obrazu z kamery stacji bramowej na inną kamerę IP, podczas wywołania lub rozmowy
 • Diagnostyka
 • DND - Nie przeszkadzać (na określony czas)
 • Czyszczenie - Blokuje ekran na 45 sekund, umożliwiając jego umycie

Parametry techniczne BCS-MON7200B:

Typ: Cyfrowy
Obsługa: Głośnomówiący
Ilość obsługiwanych wejść: 20
Ekran: Pojemnościowy, 7"
Sterowanie automatyką bram: TAK
Funkcja interkomu: TAK
Ilość obsługiwanych kamer CCTV: 32
Regulacja głośności wywołania: TAK
Regulacja głośności rozmowy: TAK
Kolor: Biały
Zasilanie: 12V DC, PoE

Gwarancja producenta:

 • 24 miesiące

Podobne produkty w kategorii: Monitory