Porady

Alternatywne sterowanie elektrozaczepem domofonu lub wideodomofonu.

Alternatywne sterowanie elektrozaczepem w systemie domofonowym / wideodomofonowym.

Do sterowanie elektrozaczepem zamiast standardowego przycisku na unifonie lub przycisku dzwonkowego przy furtce można wykorzystać także klawiatury szyfrowe. Korzystanie z takiego rozwiązania może się przydać w sytuacji kiedy nie chcemy przekazywać nikomu klucza do furtki lub jakiegoś ważnego pomieszczenia, ale chcemy żeby miał do niego dostęp.

SL2000 SL1000

 

Ewentualnie zamiast wyzwalania elektrozaczepu kodem możemy użyć uniwersalny sterownik radiowy Elmes i wyzwolić elektrozaczep pilotem. Takie rozwiązanie przydatne jest kiedy wyzwalanie zamka potrzebne jest z większej odległości, a nie możemy przeciągnąć przewodów. Sterownik może zostać wykorzystywany przez m.in. Stróży w przedsiębiorstwach lub różnych instytucjach. Przydatny może być także, gdy chcemy wpuścić osobę na działkę, gdy przebywamy w ogrodzie. Takie rozwiązanie eliminuje potrzebę udania się do domu lub pod furtkę, aby wpuścić kogoś do środka.

UMB-100HS

Takie urządzenia mogą pracować równocześnie z przyciskiem dzwonkowym i otwieraniem zaczepu z poziomu unifonu.

Poniżej udostępniamy schematy instalacyjne, które opisują jak samodzielnie podłączyć sterowniki SL1000, SL2000 i UMB-100HS do domofonów Commax, Urmet oraz Eltcrac w oparciu o podstawowe zasilacze, aby elektrozaczep wyzwalany był pilotem lub kodem.

 

System domofonowy Eltcrac oparty na zasilaczu EWD-10IN

 

System domofonowy Urmet oparty na zasilaczu 18A1

 

System domofonowy Commax z zasilaczem elektrozaczepu AWT053