Porady

Które szkolenie wybrać, czyli o szkoleniach w E-SYSTEM

Kilka słów o szkoleniach

W związku z dużą liczbą zapytań, które szkolenie z zakresu systemów alarmowych jest najbardziej odpowiednie, postanowiliśmy streścić Państwu przebieg poszczególnych szkoleń. Mamy nadzieję, że opisy tych warsztatów pozwolą dokonać właściwego dla siebie wyboru. Jeśli jednak jest coś, czego tutaj nie opisaliśmy a wydaje się być dla Państwa istotne, zapraszamy do kontaktu z nami drogą telefoniczną lub mailową.

Kierując się zasadą "od ogółu do szczegółu", najpierw zostaną opisane cechy wspólne szkoleń praktycznych dotyczące systemów alarmowych. Później przyjdzie czas na opis poszczególnych szkoleń.

Każde szkolenie z systemów alarmowych jest szkoleniem praktycznym. Podczas naszej sesji warsztatowej, uczestnicy mają do dyspozycji (każdy z osobna) pakiet poszczególnych urządzeń z zakresu danego szkolenia oraz laptopa z zainstalowanym specjalistycznym oprogramowaniem.

Urządzenia zamontowane są na specjalnie zaprojektowanych przez nas płytach, przez co są to wygodne i kompletne zestawy dydaktyczne. Szkolenia rozpoczynają się zazwyczaj o godzinie 9:00 w ustalony z góry dzień i prowadzone są w grupach do 8 osób. Na kilka dni przed szkoleniem, pracownicy z naszej kadry dzwonią do Państwa z przypomnieniem o szkoleniu i potwierdzeniem przybycia.

Pierwsza godzina szkolenia to wstęp teoretyczny, który łagodnie wprowadza uczestników w świat elektronicznych systemów zabezpieczeń. W zależności o złożoności szkolenia, omawiane są odpowiednie tematy. Takie wprowadzenie pozwala się wczuć w tematykę szkolenia i znaleźć odpowiednie miejsce w olbrzymiej hierarchii tego przemysłu. Po tym wprowadzeniu robimy 10-minutową przerwę. W tym czasie uczestnicy mogą napić się kawy czy herbaty, przegryzając smakołyk.

szkolenie Versa

Szkolenie techniczne Satel Versa

Po przerwie zaczynamy etap praktyczny, w którym każdy samodzielnie podłącza wszystkie elementy systemu alarmowego, które ma dostępne na tablicy. W przypadku wątpliwości i pytań, cały czas prowadzący warsztaty udziela pomocy.

Kolejną częścią etapu praktycznego jest uruchomienie systemów i rozpoczęcie procedury programowania central alarmowych. Pierwsze wstępne programowanie odbywa się bez komputerów, a jedynie z samych klawiatur. To tylko chwila i następnie podłączamy komputery. Uważamy, że takie podejście pozwala na zdobycie odpowiedniego wyczucia w obsłudze systemu z manipulatorów (klawiatur), co często okazuje się niezbędne. Dalsza konfiguracja systemu odbywa się tylko przy użyciu komputerów.

W międzyczasie robimy jeszcze 2-3 krótkie przerwy oraz około godziny 13:00 organizujemy dłuższą przerwę obiadową. W tym czasie prowadzący wraz z uczestnikami wybierają się do pobliskiej restauracji "Klimtówka" (niecałe 5 minut spacerem), gdzie czeka ich pyszny i ciepły obiad. To spotkanie przy wspólnym obiedzie jest okazją do wymiany poglądów i doświadczeń z branży, ale to także czas na luźne rozmowy, oderwane od szkolenia.

Na koniec szkolenia wręczamy certyfikaty imienne potwierdzające udział w naszym szkoleniu. Warto wspomnieć, że każdy uczestnik szkolenia otrzymuje jednorazowo dodatkowy rabat na urządzenia z naszej oferty.

Prowadzone przez nas szkolenia i warsztaty praktyczne niosą ze sobą wartościową i merytoryczną wiedzę, która w dzisiejszych czasach jest coraz bardziej poszukiwana. Warto podnosić swoje umiejętności i kwalifikacje.

Szkolenie podstawowe z central Satel CA-10

To szkolenie Satel CA-10 kierujemy przede wszystkim dla osób, które nie miały wcześniej styczności z branżą. Ogólny przebieg szkolenia jest taki, jak to przedstawiono powyżej, tzn. najpierw część teoretyczna (która w tym szkoleniu może się przedłużać do 1,5h) a później część praktyczna.

W części teoretycznej uczestnik dowie się z jakich elementów składa się system alarmowy, jak działają poszczególne czujki (ruchu PIR, ruchu dualna, otwarcia, stłuczenia, dymu itp.). Będą poruszone istotne aspekty praktyczne, z którymi później przyjdzie się spotkać na obiekcie. Uczestnicy mogą cały czas zadawać pytania. Szkolenie z central CA-10 kładzie szczególny nacisk na podstawy, umiejętność odpowiedniego doboru czujki oraz odpowiedniego jej umiejscowienia itp. Po tym szkoleniu uczestnik będzie potrafił używać odpowiedniej nomenklatury oraz podłączać i konfigurować proste systemy alarmowe.

szkolenie Integra Satel

Zestaw dydaktyczny Satel Integra

Szkolenie podstawowe z central Satel Versa

Podobnie jak w przypadku central CA-10, z tym, że na celowniku mamy centrale Satel Versa . Są to nowsze centrale niż CA-10 o większych możliwościach przy zbliżonych cenach. Początkowo szkolenie to było dedykowane dla osób, które miały wcześniej styczność z innymi systemami alarmowymi (np. CA-10). Doświadczenie pokazało jednak, że duża liczba osób zapisując się na to szkolenie nie miała wiedzy z podstaw systemów alarmowych. W związku z powyższym przeorganizowaliśmy szkolenie z Satel Versa w taki sposób, aby były również poruszane w pewnym stopniu te najbardziej podstawowe kwestie.

Centrale z rodziny Satel Versa posiadają kilka bardzo ciekawych możliwości, które odbiegają od funkcji centrali alarmowej, a stają się małymi sterownikami automatyki domowej, np. sterowanie bramą garażową lub oświetleniem.

Uczestnicy zobaczą również "krok po kroku" konfigurację jednego z najbardziej popularnych na rynku modułu powiadomienia GSM - GPRS-T2. W konsekwencji, będąc przy omawianiu modułu GSM pokażemy możliwość wysterowania automatyki bramowej za pomocą telefonu komórkowego.

Szkolenie z central Versa to ciekawa porcja wiedzy o alarmach z łagodnym wstępem do świata integracji systemów automatyki budynkowej. Wiele urządzeń dodatkowych takich jak czytniki kart zbliżeniowych, ekspandery wejść/wyjść itp. są identyczne jak w przypadku central Satel Integra.

Będąc na warsztatach z central Versa, uczestnik otrzymuje solidne podstawy, które później z powodzeniem może wykorzystać w najbardziej zaawansowanych aplikacjach w oparciu o centrale Satel Integra.

Szkolenie zaawansowane z central Satel Integra

Ze względu na dość obszerną tematykę, szkolenie z central Satel Integra podzielone zostało na 3 dni. Najczęściej występuje ono w formie 3-dniowych seminariów (3 dni z rzędu) lub jako 3 osobne dni w odstępach 1-2 tygodni. Kurs z systemów Integra dedykujemy dla osób, które miały wcześniej styczność z innymi centralami alarmowymi.

Każdy dzień ma swój program, ale jeśli będzie potrzeba zmiany kolejności lub konieczność omówienia innych kwestii, będziemy dopasowywać się na bieżąco. Na tym szkoleniu nie omawiamy podstaw, typów czujek, zasad ich rozmieszczania itp. Realizowane są natomiast zaawansowane funkcje i możliwości centrali alarmowej. Zaczynamy od prostego alarmu po rozbudowany system sterowania. Do dyspozycji mamy scenariusze takie jak sterowanie oświetleniem, automatyką bramową czy roletami okiennymi.

szkolenie techniczne Satel

Szkolenie techniczne Satel Integra

W ostatni, czyli 3 dzień szkolenia pokazujemy możliwość zdalnego zarządzania (telefon, komputer, internet) systemem alarmowym przy użyciu modułu ETHM-1 oraz darmowego oprogramowania GUARDX.

Zdobyta wiedza na tym szkoleniu pozwoli na podjęcie się bardziej złożonych tematów i umożliwi bezstresowy udział w inwestycjach, na których można dużo zarobić, ale które wymagają jednocześnie dużej wiedzy. Dla wytrwałych i rządnych wiedzy, organizujemy również szkolenia z systemów bezprzewodowych Satel ABAX w opariu o centrale Integra. To szkolenie jest pewnego rodzaju kontynuacją szkolenia z central Integra.

Podsumowanie

Jesteśmy przekonani, że powyższe opisy naszych sesji warsztatowych dały pewien właściwy obraz tego, co i na którym szkoleniu można się dowiedzieć. Dla zorganizowanych grup ludzi (np. dla firm) możemy zorganizować szkolenie indywidualne w siedzibie naszej firmy.
Aby być fachowcem, trzeba się nieustannie szkolić i praktykować zdobywaną wiedzę. Naszym zadaniem jest pomóc Państwu w stawaniu się ekspertami tej dziedziny.

Zapraszamy zatem na szkolenia!

 

Zobacz grafik szkoleń i opinie o szkoleniach.

Produkty współpracujące