PIX-Q2SVBIRS-II - Tubowa kamera 4 in 1, SONY IMX307, 2Mpx, WDR

wróć do: Kamery HD-TVI

AAA
 • product/19/sp733315722581911.jpg
 • product/19/sp733315722581912.jpg
 • product/19/sp733315722581913.jpg
 • product/19/sp733315722581914.jpg
 • product/19/sp733315722581925.jpg

Producent

PIX-Q2SVBIRS-II - Tubowa kamera megapikselowa, przystosowana do pracy w warunkach zewnętrznych. Zaliczana do rodziny "4 in 1" może pracować w klasycznym systemie analogowym CVBS lub systemie wysokiej rozdzielczości: HD-CVI / HD-TVI / AHD. Do elementów wyróżniających kamery można zaliczyć:

 • Przetwornik obrazu 1/2.8" CMOS SONY STARVIS IMX307 - max. rozdzielczość 1920 x 1080
 • Zmiennoogniskowy obiektyw 2.8 - 12 mm - kąt widzenia 90o - 26o w poziomie
 • Sprzętowa realizacja funkcji szerokiego zakresu dynamiki (WDR 120 dB)
 • Możliwość zmiany parametrów pracy z poziomu rejestratora (funkcja UTC)
 • Wbudowany oświetlacz podczerwieni Smart IR (40 m) i mechaniczny filtr podczerwieni
 • Aluminiowa obudowa w klasie szczelności IP66

PIX-Q2SVBIRS-II jest kamerą uniwersalną i sprawdza się świetnie w standardowych systemach CCTV. Można ją wykorzystać do budowy monitoringu w obiektach takich ja np.: domy, sklepy, magazyny, firmy lub obiekty użytku publicznego. Ze względu na atrakcyjną cenę, kamera PIX-Q2SVBIRS-II jest doskonałym wyborem dla osób, które poszukują dobrej jakości, ekonomicznego systemu CCTV.

Kamera 4 in 1

Możliwość pracy w systemie HD-CVI / HD-TVI / AHD / CVBS
PIX-Q2SVBIRS-II jest kamerą wielosystemową i może poprawnie pracować w dowolnym systemie analogowej CCTV. Można jej użyć do budowy klasycznego systemu analogowego (CVBS) lub budowy systemu wysokiej rozdzielczości: HD-CVI / HD-TVI / AHD. Do największych zalet systemów wysokiej rozdzielczości można zaliczyć:

 • Transmisję obrazu megapikselowego po standardowym kablu koncentrycznym
 • Transmisję sygnału audio, wideo i sterowania po tym samym kablu koncentrycznym
 • Brak opóźnień transmisji, które mogą pojawiać się w systemach IP
 • Szerokie pasmo i brak kompresji sygnału, co poprawia jakość podczas podglądu na żywo
 • Duży skuteczny zasięg transmisji

Zdecydowanie największą zaletą systemów CVI, TVI i AHD jest transmisja obrazu megapikselowego po kablach koncentrycznych. Właściwość ta okazuje się szczególnie użyteczna przy wymianie systemu CVBS na system wysokiej rozdzielczości. Przy wymianie kamer i rejestratora można skorzystać z położonych już przewodów. Co za tym idzie, nie ma konieczności prowadzenia prac remontowych, dzięki czemu montaż nowego systemu jest szybszy i tańszy.

Uwaga!
Zmiana trybu pracy kamery jest realizowana przy pomocy joysticka, umieszczonego na przewodzie połączeniowym:

 • HD-CVI - góra
 • AHD - prawo
 • HD-TVI - dół
 • CVBS - lewo

Przetwornik SONY STARVIS IMX307

Szczegółowy obraz w rozdzielczości 2 Mpx i wysoka czułość
Do budowy kamery wykorzystano dobrej jakości przetwornik obrazu SONY 1/2.8" progressive scan STARVIS CMOS (IMX307). Dzięki niemu jest ona w stanie wygenerować płynny, pełen żywych kolorów obraz, w maksymalnej rozdzielczości 1920 x 1080. Materiał wideo w takiej rozdzielczości w zupełności wystarcza w standardowych systemach monitoringu. Dodatkowo umożliwia wykonanie efektywnego zoomu cyfrowego i nie zajmuje dużo przestrzeni dyskowej.

Dużą zaletą przetworników SONY STARVIS jest wysoka czułość. Znacznie wyższa w porównaniu do standardowych przetworników CMOS stosowanych w kamerach CCTV. Dzięki tej właściwości kamera może generować kolorowy i przejrzysty obraz, nawet w warunkach bardzo słabego oświetlenia. Minimalne natężenie światła dla obrazu kolorowego wynosi 0.001 lux (F1.2 / AGC wł.).

Obiektyw 2.8 - 12 mm

Regulacja zbliżenia i kąta widzenia 90o - 26o
Kamera jest również wyposażona w zmiennoogniskowy obiektyw, którego szerokość może być swobodnie regulowana w zakresie 2.8 - 12 mm. Zapewnia on stosunkowo szeroki kat widzenia (90o - 26o) i umożliwia wykonanie niedużego zoomu optycznego. Możliwość dobrania zbliżenia i kąta obserwacji do funkcji jaką spełnia kamera, sprawia że jest ona uniwersalna. Przykładowo można ją wykorzystać do realizacji podglądu ogólnego lub obserwacji konkretnego, jednak stosunkowo bliskiego kadru. Szerokość ogniskowej i ostrość są regulowane manualnie.

Funkcja WDR 120 dB

Skuteczna obserwacja kontrastowej sceny
Kolejną zaletą kamery jest sprzętowa realizacja funkcji szerokiego zakresu dynamiki (WDR 120 dB). Zapewnia ona dużą rozpiętość tonalną obserwowanej sceny, umożliwiając obserwację planu na którym znajdują się jednocześnie jasne i ciemne obiekty. Dzięki funkcji WDR kamera może skutecznie obserwować obiekty umieszczone na bardzo jasnym tle lub obiekty znajdujące się w cieniu, gdy reszta plany jest dobrze oświetlona.

Przykładowo kamerę z WDR 120 dB można zamontować we wnętrzu pomieszczenia i zwrócić w stronę przeszklonego wejścia. Nawet podczas słonecznych dni, twarze osób wchodzących do obiektu nie są zaciemnione, co znacznie ułatwia ich identyfikację.

Funkcja UTC

Konfiguracja kamery z poziomu rejestratora
Kamera obsługuje również funkcję UTC, która umożliwia szybką i wygodną zmianę parametrów pracy z poziomu rejestratora. Funkcja ta okazuje się bardzo przydatna, gdy konieczna jest zmiana pojedynczej funkcji kamery. W takiej sytuacji administrator systemu nie musi wdrapywać się do kamery aby zmienić jej parametry pracy.

Funkcja UTC może być również obsługiwana podczas pracy zdalnej z rejestratorem. Dzięki czemu parametry pracy kamery mogą być swobodnie zmieniane praktycznie z każdego miejsca (z dostępem do internetu). Jest to szczególnie wygodne rozwiązanie dla instalatora, który nie musi specjalnie jechać na obiekt, aby wprowadzić drobne zmiany w działaniu systemu.

Podstawowe funkcje kamery:

 • Dzień/noc - Dostosowuje pracę kamery w zależności od pory dnia, tak aby zachować jak najlepszą jakość obrazu w dzień oraz jak najwyższą czułość w nocy, przy słabym oświetleniu
 • DNR (2D + 3D) - Cyfrowa redukcja szumów, poprawiająca ogólną jakość obrazu w warunkach słabego oświetlenia
 • BLC - Kompensacja światła wstecznego, umożliwia obserwację obiektów znajdujących się na silnie oświetlonym tle
 • AGC - Automatyczna regulacja wzmocnienia poziomu sygnału, w zależności od poziomu oświetlenia
 • ATW - Automatyczne śledzenie balansu bieli, umożliwiające wierne odwzorowanie kolorów
 • Strefy prywatności - Programowalne strefy, umożliwiające zamaskowanie obszarów obrazu, które nie powinny być obserwowane

Oświetlacz Smart IR i filtr podczerwieni

Poprawna praca w każdych warunkach oświetlenia
Kamera posiada wbudowany dobrej jakości oświetlacz podczerwieni Smart IR. Dzięki niemu kamera może poprawnie pracować w nocy, w warunkach słabego oświetlenia, a nawet całkowitej ciemności. Do cech charakterystycznych zastosowanego oświetlacza można zaliczyć:

 • Stosunkowo duży skuteczny zasięg, dochodzący do 40 m (20 diod SMD)
 • Automatyczne uruchomienie oświetlacza po przejściu kamery w tryb nocny
 • Brak widoczności oświetlacza z zewnątrz, gdy ten nie pracuje (Black Glass)
 • Smart IR - automatyczne dostosowanie parametrów generowanego obrazu do odległości w jakiej znajdują się obiekty przed kamerą. Dzięki czemu materiał wideo nie jest ani prześwietlony, ani niedoświetlony

Kamera jest również wyposażona w mechaniczny, przesuwny filtr podczerwieni (ICR). W trybie dziennym jest on aktywny i odbija znaczną część promieniowania podczerwonego. Dzięki czemu generowany obraz zachowuje wysoką jakość i naturalne kolory. Kiedy kamera przełącza się w tryb nocny, filtr zostaje automatycznie ściągnięty z przetwornika. Poprawiają się parametry czułości i możliwa jest praca przy sztucznym świetle podczerwonym (pogarsza się jednak ogólna jakość obrazu).

Obudowa IP66

Bezawaryjna praca w warunkach zewnętrznych
Kamerę umieszczono w szczelnej obudowie zewnętrznej IP66, która gwarantuje niemal całkowitą odporność na wpływ czynników pogodowych. Dzięki niej kamera może bezawaryjnie pracować na zewnątrz, praktycznie niezależnie od panujących warunków pogodowych. Obudowa w klasie szczelności IP66 zapewnia ochronę przed:

 • Zapyleniem i dostaniem się do jej wnętrza drobnych zabrudzeń
 • Opadami atmosferycznymi i wodą bryzgającą ze wszystkich stron
 • Niskimi i wysokimi temperaturami, z zakresu -20...+50 oC

Parametry techniczne PIX-Q2SVBIRS-II:

Przetwornik obrazu: 1/2.8" CMOS SONY STARVIS IMX307
Max. rozdzielczość: 1920 x 1080
Obiektyw: 2.8 - 12 mm
Kąt widzenia: 90o ~ 26o
Zasięg oświetlacza: Do 40 m
Czułość: 0 lux (wł. IR)
Dzień/noc: TAK
Mechaniczny filtr podczerwieni (ICR): TAK
WDR 120 dB: TAK
Funkcje: Dzień/noc, DNR, WDR 120dB, UTC, AGC, ATW, BLC, Strefy prywatności
Wyjścia wideo: 1x BNC
Black Glass: TAK
Obudowa: IP66
Obudowa zewnętrzna: TAK
Temperatura pracy: -20...+50 oC
Zasilanie: 12 V DC
Pobór prądu: max. 0.5 A
Pobór mocy: max. 6 W

Gwarancja producenta:

 • 24 miesiące

Podobne produkty w kategorii: Kamery HD-TVI