BCS-DMQ4201IR3-G - Kopułkowa kamera 4 in 1, 2Mpx, WDR, ICR

wróć do: Kamery HD-TVI

AAA

Producent

BCS-DMQ4201IR3-G - Megapikselowa kamera kopułowa, przystosowana do pracy w warunkach zewnętrznych. Zaliczana do rodziny 4 in 1, może poprawnie pracować w klasycznych systemach CVBS lub systemach wysokiej rozdzielczości HD-CVI / HD-TVI / AHD. Do jej elementów wyróżniających można zaliczyć:

 • Przetwornik obrazu 1/2.9" SONY IMX323 CMOS i DSP Eyenix - max. 25 kl/s @ 1080p
 • Zmiennoogniskowy obiektyw o szerokości 2.8 - 12 mm
 • Sprzętową realizację funkcji szerokiego zakresu dynamiki WDR 120 dB
 • Wbudowany oświetlacz podczerwieni o zasięgu do 40 m (6 diod IR3)
 • Wbudowany mechaniczny, przesuwny filtr podczerwieni (ICR)
 • Szybę dzieloną z kołnierzem oddzielającym promiennik od obiektywu
 • Szczelną obudowę IP66
 • Uchwyt typu 3D

Kamery serii BCS-DMQ ze względu na możliwość pracy w systemie HD-CVI, HD-TVI, AHD lub CVBS są niezwykle uniwersalne. Sprawdzają się świetnie w praktycznie każdym praktycznie każdym systemie CCTV, stosowanym w sklepie, firmie lub domu. Dodatkowo ze względu na bardzo atrakcyjną cenę, są one doskonałym wyborem dla osób, które poszukują dobrej jakości, ekonomicznego monitoringu.

Uwaga!
Model "-G", w grafitowej obudowie, jest wyraźnie ciemniejszy od standardowej wersji kamery BCS-DMQ4201IR3

Kamera 4 w 1

Praca w systemie CVI / TVI / AHD / CVBS
BCS-DMQ4201IR3-G jest kamerą wielosystemową i może poprawnie pracować w każdym systemie analogowej CCTV. Przykładowo można ją podłączyć do klasycznego systemu CVBS lub systemu wysokiej rozdzielczości HD-CVI / HD-TVI / AHD. Do najważniejszych zalet systemów wysokiej rozdzielczości można zaliczyć:

 • Transmisję obrazu megapikselowego po standardowym kablu koncentrycznym
 • Duży skuteczny zasięg transmisji, dochodzący nawet do 500 metrów
 • Brak widocznych opóźnień, które często pojawiają się w systemach IP
 • Transmisja sygnału audio, wideo i sterowania po tym samym kablu koncentrycznym
 • Szerokie pasmo i brak kompresji sygnału, co poprawia jakość podczas podglądu na żywo

Ze względu na wymienione wyżej zalety, systemy HD-CVI, HD-TVI i AHD są doskonałymi następcami klasycznych systemów CVBS. Zdecydowanie największą z nich jest transmisja sygnału po standardowych kablach koncentrycznych. W przypadku wymiany klasycznego systemu analogowego, można skorzystać z istniejącej już struktury przewodów. Brak konieczności wymiany okablowania sprawia, że montaż systemu wysokiej rozdzielczości jest znacznie szybszy i tańszy.

Uwaga!
Systemy monitoringu CVI, TVI i AHD można również zbudować w oparciu o skrętkę komputerową (kable UTP). Konieczne jest wówczas zastosowanie odpowiednich konwerterów od strony kamer i rejestratora.

Przetwornik 1/2.9" SONY IMX 323

Szczegółowy obraz w rozdzielczości 2 Mpx
Kamerę zbudowano w oparciu o wysokiej jakości przetwornik obrazu 1/2.9" SONY IMX323 CMOS i DSP Eyenix. Dzięki nim jest ona w stanie wygenerować płynny i szczegółowy materiał wideo, w maksymalnej rozdzielczości 2 Mpx (max. 25 k/s @ 1080p). Obraz w takiej rozdzielczości w zupełności wystarcza w standardowych systemach monitoringu CCTV. Przez co kamera znajduje zastosowanie w praktycznie każdym, standardowym obiekcie - zaczynając od domów i mieszkań, a kończąc na sklepach lub obiektach przemysłowych. Dodatkową zaletą obrazu w rozdzielczości 1920 x 1080 jest stosunkowo niewielka "waga", dzięki czemu nie zajmuje on dużo przestrzeni dyskowej.

Obiektyw 2.8 - 12 mm

Swobodna regulacja kąta widzenia
Do budowy kamery wykorzystano również standardowy obiektyw zmiennoogniskowy 2.8 - 12 mm. Dzięki niemu instalator ma możliwość precyzyjnego dobrania kadru do miejsca montażu kamery, przez co jest ona uniwersalna. Przykładowo można ją wykorzystać do realizacji funkcji podglądu ogólnego lub obserwacji konkretnego, jednak stosunkowo bliskiego kadru. Szerokość ogniskowej i ostrość są regulowane manualnie, przy pomocy śrub.

Funkcja WDR 120 dB

Skuteczna obserwacja silnie kontrastowej sceny
Wielką zaletą kamery BCS-DMQ4201IR3-G jest sprzętowa realizacja funkcji szerokiego zakresu dynamiki (WDR 120 dB). Zapewnia ona dużą rozpiętość tonalną, która umożliwia skuteczną obserwację secny na której znajdują się jasne i ciemne obiekty w tym samym czasie. Dzięki funkcji WDR kamerę można np. zamontować wewnątrz pomieszczenia i zwrócić w stronę przeszklonego wejścia. W takiej konfiguracji osoby wchodzące do obiektu nie są zaciemnione, co znacznie ułatwia ich identyfikację.

Podstawowe funkcje kamery:

  • Dzień/noc - Dostosowuje pracę kamery w zależności od pory dnia, tak aby zachować jak najlepszą jakość obrazu w dzień oraz jak najwyższą czułość w nocy, przy słabym oświetleniu
  • NR (DNR) - Cyfrowa redukcja szumów, poprawiająca ogólną jakość obrazu w warunkach słabego oświetlenia
  • AGC - Automatycznie wzmacnia sygnał wyjściowy, w przypadku spadku natężenia oświetlenia
  • AWB - Automatyczny balans bieli, umożliwiający wierne odwzorowanie kolorów
  • BLC - Kompensacja światła tła, umożliwia skuteczną obserwację obiektów na silnie oświetlonym tle
  • HLC - Kompensacja światła reflektorów, zwiększa prawdopodobieństwo np. poprawnej detekcji tablic rejestracyjnych w warunkach nocnych, gdy światła samochodu są włączone
  • Defog - Redukuje zakłócenia wywołana wpływem mgły, opadów atmosferycznych, itp.
  • Strefy prywatności - Programowalne strefy, umożliwiające zamaskowanie obszarów obrazu, które nie powinny być obserwowane (16 stref)

Oświetlacz i filtr podczerwieni

Poprawna praca w dowolnych warunkach oświetlenia
Kamera jest również wyposażona w oświetlacz podczerwieni, zbudowany w oparciu o 6 diod LED IR3. Dzięki niemu może ona prowadzić poprawną obserwację w nocy, nawet w warunkach całkowitej ciemności. Zasięg oświetlacza wynosi maksymalnie 40 m i uruchamia się on automatycznie, gdy kamera przełącza się w tryb nocny (gdy natężenie światła dziennego spadnie poniżej pewnego poziomu).

Kamera jest również wyposażona w mechaniczny, przesuwny filtr podczerwieni (ICR). W trybie dziennym jest on aktywny i odbija znaczną część promieniowania IR. Dzięki czemu generowany obraz zachowuje naturalne kolory i wysoką jakość. Kiedy kamera przełącza się w tryb nocny, filtr zostaje automatycznie ściągnięty z przetwornika. Poprawiają się parametry czułości i możliwa jest praca przy sztucznym oświetleniu IR.

Obudowa IP66

Bezawaryjna praca w warunkach zewnętrznych
Kamerę umieszczono w metalowej obudowie zewnętrznej, która cechuje się wysoką klasą szczelności IP66. Zapewnia ona niemal całkowitą odporność na wpływ czynników pogodowych, dzięki której kamera może bezawaryjnie pracować na zewnątrz. Obudowa IP66 gwarantuje ochronę przed:

 • Zapyleniem i dostaniem się do wnętrza kamery drobnych zabrudzeń
 • Opadami atmosferycznymi i wodą bryzgającą ze wszystkich stron
 • Niskimi i wysokimi temperaturami z zakresu -20...+60 oC

Parametry techniczne BCS-DMQ4201IR3-G:

Przetwornik obrazu: 1/2.9" SONY IMX323 CMOS
Procesor sygnałowy: Eyenix
Max. rozdzielczość: 1920 x 1080
Prędkość: max. 25 kl/s @ 1080p
Obiektyw: 2.8 - 12 mm
Zasięg oświetlacza: Do 40 m
Czułość: 0 lux (wł. IR)
Dzień/noc: TAK
Mechaniczny filtr podczerwieni (ICR): TAK
WDR: TAK
WDR 120 dB: TAK
Funkcje: Dzień/noc, DNR, WDR, AWB, AGC, BLC, HLC, Defog, Strefy prywatności
Black Glass: TAK
Obudowa: IP66
Obudowa zewnętrzna: TAK
Temperatura pracy: -20...+60 oC
Zasilanie: 12V DC
Pobór mocy: < 5 W
Wymiary[śred/wys]: 119 x 98 mm
Waga: 0.5 kg

Gwarancja producenta:

  • 36 miesięcy

Podobne produkty w kategorii: Kamery HD-TVI