MSD-350 - Bezprzewodowa czujka dymu, 433 MHz

wróć do: Czujki dymu, czadu i gazu

AAA

Producent

MSD-350 - Bezprzewodowa czujka dymu, dedykowana do pracy w systemie 433 MHz. Zbudowana z wysokiej komponentów, cechuje się wysoką skutecznością wykrywania dymu i niezawodnością przez długi okres czasu. Do elementów wyróżniających czujki można zaliczyć:

 • Transmisja w paśmie częstotliwości 433 MHz i duży skuteczny zasięg dochodzący do 200 m (w terenie otwartym)
 • Współpraca z centralą alarmową PERFECTA 16-WRL / PERFECTA 32-WRL / PERFECTA-T 32-WRL, modułem MICRA lub kontrolerem VERSA-MCU / MTX-300
 • Fotoelektryczny czujnik dymu w specjalnej komorze Swirl
 • Wbudowany filtr Hexmesh, chroniący czujkę przed zabrudzeniami
 • Optyczna i akustyczna sygnalizacja alarmu
 • Możliwość pracy autonomicznej (zgodnie z normą EN 14604)
 • Zasilanie z poziomu baterii CR123A 3 V (automatyczna sygnalizacja słabej baterii gdy jej napięcie spadnie poniżej 2.75 V)
 • Zabezpieczenie antysabotażowe przed nieautoryzowanym otwarciem obudowy
 • Obsługa funkcji testowej

MSD-350 jest uniwersalną czujką dymu, którą można wykorzystać do realizacji podstawowej ochrony przeciwpożarowej. Jest ona świetnym uzupełnieniem standardowego systemu alarmowego, rozszerzając jego funkcjonalność o ostrzeganie pożarowe. Co za tym idzie, można ją z powodzeniem stosować w obiektach takich jak domy, mieszkania, sklepy, firmy, itp.

Czujka bezprzewodowa 433 MHz

Prosty montaż i stabilna transmisja na odległość do 200 m
MSD-350 jest przystosowana do pracy w standardowym systemie bezprzewodowym, pracującym w paśmie częstotliwości 433 MHz. Może ona skutecznie współpracować z centralami alarmowymi PERFECTA serii WRL, modułem alarmowym MICRA lub kontrolerami VERSA-MCU / MTX-300. Skuteczny zasięg transmisji czujki wynosi do 200 m (w terenie otwartym).

Zdecydowanie największą zaletą systemu bezprzewodowego jest jego stosunkowo prosty montaż. System bezprzewodowy można również z łatwością uzupełnić o dodatkowe elementy - bez konieczności prowadzenia nowych przewodów połączeniowych. Co za tym idzie, jego rozbudowa nie wymaga prowadzenia prac remontowych, co znacznie ją przyspiesza i ogranicza jej koszty.

Czujka optyczna

Wysoka skuteczność wykrywania dymu
Czujkę MSD-350 zbudowano w oparciu o wysokiej jakości fotoelektryczny czujnik dymu, umieszczony w specjalnej komorze Swirl. Dzięki niemu cechuje się ona niezawodnością i wysoką skutecznością wykrywania dymu. Zasada działania czujki optycznej jest bardzo prosta - gdy stężenie dymu w komorze optycznej przekroczy określony próg, uruchamia się alarm pożarowy. Przez co czujki te mogą skutecznie wykrywać pożar w jego bardzo wczesnym stadium - gdy nie ma jeszcze otwartego ognia, natomiast uwalnia się spora ilość dymu.

Filtr Hexmesh

Bezawaryjna praca przez długi okres czasu
Dodatkową zaletą modelu jest wbudowany filtr Hexmesh, wykonany ze stali nierdzewnej. Chroni on czujkę przed dostaniem się do jej wnętrza drobnych zabrudzeń i małych owadów. Tym samym zwiększa jej niezawodność i umożliwia bezawaryjną pracę przez długi czas. Czujka MSD-350 kontroluje również stan komory optycznej. Gdy komora się zabrudzi, czujka sygnalizuje konieczność przeprowadzenia konserwacji.

Uwaga!
Kontrole okresowe powinny być przeprowadzane nie rzadziej niż co 6 miesięcy, nawet gdy czujka nie sygnalizuje konieczności czyszczenia.

Optyczna i akustyczna sygnalizacja alarmu

Możliwość pracy autonomicznej
Czujka posiada wbudowaną optyczno-akustyczną sygnalizację alarmu. Dzięki czemu może ona skutecznie pracować jako czujka autonomiczna (zgodna z normą EN 14604). Sygnalizacja optyczno-akustyczna jest realizowana przy pomocy:

 • Przetwornika piezoelektrycznego, który po aktywacji alarmu emituje sygnał dźwiękowy
 • Dioda LED, która sygnalizuje zabrudzenie komory optycznej, słabą baterię i alarm

Parametry technicznie MSD-350:

Częstotliwość pracy: 433 MHz
Zasięg komunikacji bezprzewodowej: 200 m
Rodzaj detektora: Fotoelektryczny
Sygnalizacja akustyczna: Przetwornik piezoelektryczny
Sygnalizacja optyczna: Dioda LED
Kolor: Biały
Temperatura pracy: 0...55 oC
Bateria: CR123A 3V
Pobór prądu: 120 mA
Wymiary[śred/wys]: 108 x 54 mm
Waga: 0.17 kg

Gwarancja producenta:

 • 24 miesiące

Podobne produkty w kategorii: Czujki dymu, czadu i gazu