LBE-5AC-16-120 - Ubiquiti bezprzewodowy most radiowy

wróć do: Access Pointy

AAA

LBE-5AC-16-120 jest uniwersalnym AP do realizacji sieci bezprzewodowej. Rewolucyjny Acces Point z serii LiteBeam do transmisji bezprzewodowej IP na stosunkowo duże odległości. AccesPoint LBE-5AC-16-120 od Ubiquiti jest to urządzenie z serii bezprzewodowych mostów do projektowania połączeń point-to-point oraz point-to-multi pracujący w paśmie częstotliwości 5 Ghz. Interfejs Gigabitowy 1000Mbps oraz antena z maksymalnym zyskiem energetycznym 16 dBi sprawiają , że urządzenie łączy ze sobą funkcje anteny sektorowej oraz orządzenia nadawczego. Mocna konstrukcja odporna jest na wiatry do 200km/h oraz możliwość pracy w temperaturach od -40 do 70 stopni gwarantuje stabilną pracę nawet w najtrudniejszych warunkach.

NAJWAŻNIEJSZE MOŻLIWOŚCI:

 • Praca w paśmie 5GHz (5,15 - 5,875 Ghz)
 • Technologia MIMO 2x2
 • Technologia airMax
 • Inteligentny QoS
 • Wbudowana antena o zysku 16 dBi
 • Interfejs sieciowy Gigabit Ethernet (10/100/1000 Mb/s)
 • Zasilanie PoE 24v 0.5A (Zasilacz PoE w zestawie)
 • Praca w konfiguracji punkt-punkt lub punkt-wielopunkt
 • Zasięg do 30km

Technologia MIMO 2X2

Niskie koszta, olbrzymie korzyści
Podstawa technologi MIMO 2x2 jest dość prosta: wiele anten wysyła i odbiera "większą ilość" sygnału. Jednak w rzeczywistości jest dużo więcej zalet. Wzrost niezawodności łącza spowodowany zwiększeniem odporności na zaniki sygnału. Jako, że w przsyle danych bierze udział wiele anten, zanik sygnału z jednej z nich nie ma wpływu na ogólną moc sygnału. Jedynie w sytuacji awaryjnej gdyby nagle ze wszystkich anten nadawczych brakło sygnało system miałby problem. Prawdopodobieństwo takiej sytuacji jest znacznie mniejsze, niż w przypadku transmisji z jedną anteną nadawczą i jedną anteną odbiorczą. 

Ubiquiti airMax

Inteligentny protokuł transferowy
W przeciwieństwie do standardowego protokołu Wi-Fi, protokuł airMAX zapewnia wielodostępowy podział czasu (TDMA), protokół umożliwia wysyłanie i odbieranie danych do każdego klienta za pomocą wcześniej wyznaczonych przedziałów czasowych zarządzanych przez inteligentny Kontroler AP. Ta metoda "przedziałów czasowych" eliminuje kolizje pakietów i maksymalizuje efektywny czas antenowy. W porównaniu do innych systemów w swojej klasie, produkty LiteBeam zapewniają najwyższą jakość, wydajność, przepustowość i skalowalność przy zmniejszonym opóźnieniu. Dodatkowo zaimplementowany jest inteligentny priorytet QoS, nadający priorytet głos/wideo dzięki czemu LBE-5AC-16-120 znajdzie szerokie zastosowanie w systemach realizujących monitoring IP.

Skalowalność systemu

Łatwa możliwość rozbudowy o dodatkowe AP
Access Pointy Ubiquity mogą współpracować z dowolną ilością innych AP Ubiquity. Dzięki czemu można je wykorzystać do budowy praktycznie dowolnej wielkości systemu bezprzewodowego Wi-Fi - zaczynając od małych sieci domowych, a kończąc na dużych sieciach w firmach, centrach handlowych, uczelniach lub obiektach użytku publicznego.

Oprogramowanie

Szerokie możliwości konfiguracji i prosta obsługa systemu
Ubiquiti udostępnia zaawansowane oprogramowanie na komputer, które znajduje zastosowanie zarówno przy instalacji systemu bezprzewodowego, jak i nadzorowaniu jego pracy. Dodatkowo oferowane programy posiadają intuicyjne UI, dzięki którym ich obsługa nie powinna sprawiać  najmniejszych problemów:

 • airOS - umożliwia przeprowadzenie analizy efektywności działania AP, przy pomocy czytelnych wykresów generowanych w czasie rzeczywistym
 • airView - umożliwia przeprowadzenie zaawansowanej analizy widmowej. Dzięki czemu możliwe jest optymalne umiejscowienie Access Pointa
 • airControl - umożliwia zarządzanie całą siecią urządzeń bezprzewodowych Ubiquiti

Podobne produkty w kategorii: Access Pointy