PA-12040 - Matrycowy wzmacniacz 4-strefowy (120 W x 4) do systemów nagłośnień PA

wróć do: Wzmacniacze

AAA

Producent

PA-12040 - To wzmacniacz matrycowy, cztero-strefowy do zastosowań w systemach nagłośnien PA. Cechuje się zgodnie ze standardami firmy wysokiej jakości wykonaniem oraz bardzo dobrymi parametrami pracy ciągłej. Może służyc jako samodzielny wzmacniacz strefowy o mocy 120 W na strefę co pozwala na zbudowanie wysokiej klasy systemu nagłośnienia. W przypadku gdy na daną strefę była by porzebna dodatkowa moc bez problemu możemy podłączyć kolejny wzmacniacz bezpośrednio do danej strefy. Wzmaczniacz firmy Monacor został zaprojektowany aby spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Najważniejsze cechy tego produktu:

 • Moc 120WRMS na każdą strefę
 • Praca w trybie 100V oraz 4/8Ω (niezależny wybór dla każdej strefy)
 • Idealne wykorzystanie mocy i pewne zabezpieczenie obwodów głośnikowych dzięki wbudowanemu limiterowi
 • 3 wejścia mikr./linia, gniazda Combo
 • 2 wejścia liniowe stereo, gniazda RCA
 • Każdy kanał wejściowy z regulacją wzmocnienia, 2-punktowym korektorem barwy, przyciskiem wyciszenia kanału i przełącznikami strefowymi
 • Wejścia mikrofonowe z włączanym zasilaniem phantom 46V dla mikrofonów elektretowych
 • Funkcja priorytetu dla kanału 1, włączana
 • Niezależne wejście przywoławcze, możliwość skierowania do wszystkich stref
 • 4 strefy, sterowane indywidualnie
 • Wyjścia strefowe i wyjścia monitora do podłączania kolejnych wzmacniaczy lub rejestratorów
 • Złącze dla monitora odsłuchowego
 • Regulatory i wskaźniki poziomu
 • Regulowane wyjście słuchawkowe
 • Sterowany temp. wentylator

Praca w trybie 100 V oraz 4/8 Ω

Terminale głośnikowe osobne dla każdej strefy
Wzmacniacz PA-12040 bez najmniejszego problemu poradzi sobie z obsługą głośników nisko i wysokoimpedacyjnych. Cztery niezależne strefy, każda o mocy 120 W pozwala na swobodne dobranie i rozmieszczenie głośnikó w strefach. Nie ma granic przy konfiguracji głośników. Możemy swobodnie używać techniki 100 V w strefie 1, a w strefie 2 głośniki mogą być podpięte w trybie 8 ohm. Pozwala to maksymalnie wykorzystać posiadane dotychczasz głośniki przy rozwoju aktualnej sieci nagłośnienia. W wypadku gdyby moc posiadanych głośników przewyższała znamionowe 120 W na wzmacniaczu matrycowym, możliwe jest podłączenie dedykowanego dodatkowego wzmacniacza do danej strefy.

Regulatory i wskaźniki poziomu

Możliwość dostosowania każdej strefy według potrzeb
Każdy kanał wejściowy został wyposażony w regulację wzmocnienia, 2-punktowym korektorem barwy (bass i treble), przyciskiem wyciszenia kanału i przełącznikami strefowymi. Dzięki takiemu rozwiązaniu, wzmacniacz PA-12040 idealnie nadaje się do obiektów wielostrefowych takich jaki: sklepy, dzielone sale konferencyjne i tym podobne. Oprócz tego istnieje możliwość wybrana stref na których ma być nadawany dźwięk ze współdzielonych wejść mikrofonowych.

Mix Out, monitor oraz tel. paging

Dodatkowe funkcje wzmacniacza
Złącze TEL. PAGING w które wyposażony jest wzmacniacz PA-12040 służy do podłączenia systemu telefonicznego lub przełącznika wraz z sygnałami komunikatów alarmowych. Na przykład: sygnałalarmowy może być stale nadawany jednak będzie wyzwalany jedynie po wciśnięciu odpowiedniego przełącznika. Dźwięk nadawany jest ze kanału CH1 i jego głośność jest ustawiana niezależnie od usawień kanału CH1. Przełącznik DIP służy do wybrania w której strefie dźwięk z komunikatów będzie nadawany, a głośność komunikatu ustala się na stałe pokrętłem przy przełączniku DIP. Wejście MONITOR służy do podłączenia monitorów odsłuchowych. Możliwe jest podłączenie 8ohm monitora do tego złącza. Na wyjście MIX OUT podawany jest sygnał z wybranych stref dla których wciśnięto przycisk MON. Tego weyjścia można użyć do podłączenia koljenego wzmacniacza np. dla monitora odsłuchu lub do podłączenia rejestratora dźwięku.

Mikrofony i źródła dźwięku.

Wtyk XLR lub jack 6.3 mm
Do wzmacniacza PA-12040 można podłączyć do trzech mikrofonów do wejść CH1-CH3. Złącza są uniwersalne można podłączyć zarówno mikrofon z wtyczką XLR lub jack 6.3mm. Wejścia od CH1 do CH3 dają możliwość podłączenie mikrofonów zasilanych fantomowo, należy wówczas przestawić przełącznik wejścia w pozycje "Phantom" Każde wejście od CH1 do CH5 działa również jako wejście liniowe (CH1-CH3 należy ustawić przełącznik w pozycji "Line") co pozwala podłączyć dowolne urządzenie z wejściem liniowym. Wejścia CH4 i CH5 są wejściami stero, natomiast przy podłączaniu sygnał stereo na wejścia CH1-CH3 należy wykorzystać po jednym wejściu dla klanału lewego i prawego lub skorzystać z przejściówki stereo->mono, w przeciwnym razie sygnał bedzie wzajemnie się tłumić.

Uchwyt RACK 19"

Możliwość montażu w szafach teleinformatycznych
Dołączony w zestawie uchwyt pozwala zamontować wzmacniacz w szafie RACK 19". Dostajemy możliwość zbudowania profesjonalnego systemu audio, w którym każdy element jest na właściwym miejscu.

tagi:

Podobne produkty w kategorii: Wzmacniacze