BCS-THC3400IR-E - Tubowa kamera HD-CVI, 4 Mpx, DWDR, ICR

wróć do: Kamery zewnętrzne

AAA
 • product/17/sp652615383923341.jpg

Producent

BCS-THC3400IR-E - Tubowa kamera megapikselowa, dedykowana do pracy w systemie monitoringu HD-CVI. Zbudowana z dobrej jakości komponentów cechuje się niezawodnością i stabilnymi parametrami pracy ciągłej. Cechuje się ona również wysoką funkcjonalnością, szerokim kątem widzenia i wysoką szczegółowością generowanego obrazu (max. 4 Mpx). Przez co sprawdza się ona świetnie w systemach, w których wysoka jakość generowanego obrazu jest kluczowa. Kamerę można z powodzeniem stosować w obiektach takich jak domy, sklepy, magazyny lub pomieszczenia biurowe. Znajduje ona również zastosowanie w systemach monitoringu obiektów przemysłowych lub obiektów użytku publicznego.

Do elementów wyróżniających kamery BCS-THC3400IR-E można zaliczyć:

 • Możliwość pracy w systemie monitoringu HD-CVI / CVBS
 • Przetwornik obrazu 1/3" PS CMOS - max. rozdzielczości 4 Mpx
 • Stałoogniskowy obiektyw 2.8 mm - kąt widzenia 99.7o w poziomie
 • Wbudowany regulowany oświetlacz podczerwieni (zasięg do 30m)
 • Wbudowany mechaniczny filtr podczerwieni
 • Wyjście wideo BNC 1 Vp-p, 75 Ohm
 • Szczelna obudowa IP66
 • Duża tolerancja napięcia zasilania + / - 25 %

Technologia HD-CVI

Transmisja wysokiej jakości obrazu po kablu koncentrycznym
Kamera BCS-THC3400IR-E jest przystosowana do pracy w systemie monitoringu wysokiej rozdzielczości: HD-CVI. Do najważniejszych zalet tego systemu można zaliczyć:

 • Transmisję obrazu megapikselowego po standardowych kablach koncentrycznych
 • Duży skuteczny zasięg transmisji, dochodzący do 500 m
 • Brak widocznych opóźnień transmisji, które często pojawiają się w systemach IP
 • Transmisja sygnału audio, wideo i sterowania głowicą PTZ po tym samym kablu koncentrycznym
 • Szerokie pasmo i brak kompresowania sygnału, co poprawia jakość podczas podglądu na żywo

Zdecydowanie największą zaletą technologii HD-CVI jest transmisja obrazu megapiskelowego po kablach koncentrycznych. Właściwość ta sprawia, że system CVI jest świetnym następcą klasycznego systemu analogowego CVBS. Transmisja po tych samych przewodach okazuje się szczególnie przydatna przy wymianie systemu CVBS na system HD-CVI. W takiej sytuacji można skorzystać z istniejącej już struktury przewodów, co wyklucza konieczność prowadzenia prac remontowanych. Tym samym wymiana sprzętu jest znacznie szybsza i cięte są zbędne koszty.

Uwaga!
Kamerę można przełączyć w tryb CVBS i podłączyć do klasycznego systemu analogowego.

Przetwornik 1/3" PS CMOS

Szczegółowy obraz w rozdzielczości 4 Mpx
Do budowy kamery wykorzystano dobrej jakości przetwornik obrazu 1/3" progressive scan CMOS. Dzięki niemu jest ona w stanie wygenerować płynny, szczegółowy i pełen naturalnych kolorów obraz, w maksymalnej rozdzielczości 2688 x 1520 (max. 25 kl/s @ 4 Mpx). Materiał wideo o takiej jakości prawidłowo odwzorowuje drobne detale obserwowanego planu i umożliwia wykonanie efektywnego zoomu cyfrowego. Dzięki czemu kamera sprawdza się świetnie w systemach, którym stawia się wysokie wymagania co do jakości generowanego obrazu.

Obiektyw 2.8 mm

Szeroki kąt widzenia: 99.7o w poziomie
Do budowy kamery wykorzystano również standardowy, stałoogniskowy obiektyw 2.8 mm (F2.0). Zapewnia on szeroki kąt widzenia (99.7o w poziomie), dzięki któremu kamera jest uniwersalna i sprawdza się świetnie w realizacji funkcji podglądu ogólnego. Umieszczona w rogu stosunkowo niewielkiego pomieszczenia, powinna być w stanie obserwować je całe.

Dodatkową zaletą kamer z obiektywami stałoogniskowymi jest zwykle lepsza jakość obraz, w porównaniu do ich odpowiedników z obiektywami regulowanymi. Cechują się one również bardziej atrakcyjną ceną.

Podstawowe funkcje kamery:

 • Dzień/noc - Dostosowuje pracę kamery w zależności od pory dnia, tak aby zachować jak najlepszą jakość obrazu w dzień oraz jak najwyższą czułość w nocy przy słabym oświetleniu
 • NR (DNR) - Cyfrowa redukcja szumów, poprawiająca ogólną jakość obrazu w warunkach słabego oświetlenia. Umożliwia również osiągnięcie wyższego stopnia kompresji obrazu
 • DWDR - Cyfrowy szeroki zakres dynamiki, zwiększający rozpiętość tonalną obserwowanego kadru. Umożliwia skuteczną obserwację sceny, w której są zarówno ciemne i jasne obszary
 • AGC - Automatycznie wzmacnia sygnał wyjściowy, w przypadku spadku natężenia oświetlenia
 • AWB - Automatyczny balans bieli, umożliwiający wierne odwzorowanie kolorów
 • BLC - Kompensacja światła tła, umożliwia poprawne odwzorowanie obiektów, które znajdują się na silnie oświetlonym tle
 • HLC - Kompensacja światła reflektorów, zwiększa prawdopodobieństwo np. poprawnej detekcji tablic rejestracyjnych w warunkach nocnych, gdy światła samochodu są włączone

Oświetlacz i filtr podczerwieni

Poprawna praca w każdych warunkach oświetlenia

Kamera jest również wyposażona w standardowy oświetlacz podczerwieni, zrealizowany w oparciu o 18 diod IR LED. Dzięki niemu kamera może poprawnie pracować w nocy, w warunkach słabego oświetlenia, a nawet całkowitej ciemności. Oświetlacz uruchamia się automatycznie gdy natężenie światła dziennego spadnie poniżej pewnego poziomu i kamera przełącza się w tryb nocny. Maksymalny skuteczny zasięg świecenie oświetlacza wynosi 30 m i użytkownik ma możliwość regulacji mocy świecenia.

Kamera jest również wyposażona w mechaniczny, przesuwny filtr podczerwieni (ICR). W trybie dziennym jest on aktywny i odbija znaczną część promieniowania podczerwonego. Dzięki czemu generowany obraz zachowuje wysoką jakość i naturalne kolory. Kiedy kamera przełącza się w tryb nocny, filtr zostaje automatycznie ściągnięty z przetwornika. Poprawiają się parametry czułości i możliwa jest praca przy sztucznym świetle podczerwonym (pogarsza się jednak ogólna jakość obrazu).

Obudowa IP66

Bezawaryjna praca w warunkach zewnętrznych
Model BCS-THC3400IR-E umieszczono w szczelnej obudowie IP66, która gwarantuje niemal całkowitą odporność na wpływ czynników pogodowych. Dzięki niej kamera może bezawaryjnie pracować na zewnątrz, praktycznie niezależnie od panujących warunków pogodowych. Obudowa w klasie szczelności IP66 gwarantuje ochronę przed:

 • Zapyleniem i dostaniem się do wnętrza kamery drobnych zabrudzeń
 • Opadami atmosferycznymi i wodą bryzgającą ze wszystkich stron
 • Niskimi i wysokimi temperaturami, w zakresie -40...+60 oC

Parametry techniczne BCS-THC3400IR-E:

Przetwornik obrazu: 1/3" PS CMOS
Max. rozdzielczość: 2688 x 1520
Prędkość: max. 25 kl/s @ 4 Mpx
Obiektyw: 2.8 mm
Kąt widzenia: 99.7o
Zasięg oświetlacza: Do 30 m
Czułość: 0 lux (wł. IR)
Dzień/noc: TAK
Mechaniczny filtr podczerwieni (ICR): TAK
Funkcje: Dzień/noc, NR, DWDR, AGC, AWB, BLC, HLC
Wyjścia wideo: BNC 1 Vp-p, 75 Ohm
Obudowa: IP66
Obudowa zewnętrzna: TAK
Temperatura pracy: -40...60 oC
Zasilanie: 12 V DC
Pobór mocy: max. 4.6 W
Wymiary[śred/wys]: 70 x 164.7 mm
Waga: 0.38 kg

Gwarancja producenta:

 • 36 miesięcy

Podobne produkty w kategorii: Kamery zewnętrzne