BCS-BQ7201 - Kompaktowa kamera 4 in 1, 2Mpx, WDR, ICR

wróć do: Kamery compact (BOX)

AAA

Producent

BCS-BQ7201 - Wewnętrzna kamera kompaktowa 4 in 1, przystosowana do pracy w systemach: HD-CVI / HD-TVI / AHD / CVBS. Cechuje się niezawodnością, stabilnymi parametrami pracy i wysoką funkcjonalnością, które zawdzięcza budowie z wysokiej jakości elementów. Cechami szczególnymi kamery są:

  • Dobra jakość generowanego obrazu, max. 25 kl/s @ 2 Mpx - przetwornik 1/2.9" PS CMOS
  • Mocowanie obiektywu typu C / CS
  • Obsługa obiektywów z automatyczną przesłoną (Auto Iris)
  • Sprzętowa regulacja funkcji szerokiego zakresu dynamiki (WDR 120 dB)
  • Wierne odwzorowanie kolorów (ICR)

Kamery BCS 4 w 1, ze względu na możliwość pracy w systemie HD-CVI, HD-TVI, AHD lub CVBS są uniwersalne. Model BCS-BQ7201 sprawdza się świetnie w praktycznie każdym wewnętrznym systemie CCTV: zaczynając od domów i sklepów, a kończąc na magazynach lub obiektach przemysłowych.

Uwaga!
W zestawie kamery nie ma obiektywu

HD-CVI / HD-TVI / AHD

Wysoka jakość obrazu po kablu koncentrycznym

Systemy CVI, TVI i AHD umożliwiają transmisję obrazu wysokiej rozdzielczości, po standardowych kablach koncentrycznych. Dzięki czemu, są one doskonałymi następcami klasycznych systemów analogowych. Wyższa jakość obrazu to jednak nie wszystko - wymienione systemy cechują się one również:

 • Dużym skutecznym zasięg transmisji, dochodzącym nawet do 500 metrów
 • Brakiem widocznych opóźnień, które często pojawiają się w systemach IP
 • Transmisją sygnału audio, wideo i sterowania po tym samym kablu koncentrycznym
 • Szerokim pasmem i brakiem kompresji sygnału, co poprawia jakość podczas podglądu na żywo

Zdecydowanie największą zaletą systemów HD-CVI / HD-TVI / AHD jest transmisja obrazu megapikselowego po kablach koncentrycznych. Ta właściwość okazuje się szczególnie użyteczna przy wymianie klasycznego systemu analogowego na system wysokiej rozdzielczości. W przypadku wymiany sprzętu można skorzystać z istniejącej już struktury okablowania. A więc cięte są zbędne koszty i skraca się czas montażu systemu.

Przetwornik 1/2.9" PS CMOS

Obraz w rozdzielczości 1080p

Do budowy kamery wykorzystano standardowy przetwornik obrazu 1/2.9" progressive scan CMOS. Dzięki niemu kamera jest w stanie wygenerować płynny i szczegółowy materiał wideo, w maksymalnej rozdzielczości 2 Mpx (max. 25 k/s @ 1080p). Obraz o takiej jakości w zupełności wystarcza w większości standardowych systemów CCTV, stosowanych w domach, sklepach lub obiektach przemysłowych. Dodatkowo nagrania o takiej szczegółowości umożliwiają wykonanie efektywnego zoomu cyfrowego i nie zajmują dużo przestrzeni dyskowej.

Mocowanie C / CS

Współpraca z większością obiektywów

Kamera posiada klasyczne mocowanie obiektywu typu C / CS, dzięki któremu może współpracować z każdym standardowym obiektywem kamer kompaktowych. Posiada również wyjście DC, umożliwiające obsługę obiektywów z automatyczną przesłoną (Auto Iris). Kamera współpracująca z obiektywem Auto Iris samodzielnie dostosowuje rozchylenie przesłony do panujących warunków oświetlenia. Dzięki czemu przetwornik jest jest prawie zawsze jednakowo oświetlony, a generowany obraz zachowuje stałą jasność.

Funkcja WDR 120 dB

Skuteczna obserwacja silnie kontrastowej sceny

Kolejną zaletą kamery jest sprzętowa realizacja funkcji szerokiego zakresu dynamiki (WDR 120 dB). Zapewnia ona duża rozpiętość tonalną, która umożliwia skuteczną obserwację jasnych i ciemnych obiektów w tym samym czasie. Dzięki funkcji WDR kamerę można np. zamontować wewnątrz pomieszczenia i zwrócić w stronę przeszklonego wejścia. W takiej konfiguracji osoby wchodzące do obiektu nie są zaciemnione, co znacznie ułatwia ich identyfikację.

Podstawowe funkcje kamery:

   • Dzień/noc - Dostosowuje pracę kamery w zależności od pory dnia, tak aby zachować jak najlepszą jakość obrazu w dzień oraz jak najwyższą czułość w nocy, przy słabym oświetleniu
   • NR (DNR) - Cyfrowa redukcja szumów, poprawiająca ogólną jakość obrazu w warunkach słabego oświetlenia
   • AGC - Automatycznie wzmacnia sygnał wyjściowy, w przypadku spadku natężenia oświetlenia
   • AWB - Automatyczny balans bieli, umożliwiający wierne odwzorowanie kolorów
   • BLC - Kompensacja światła tła, umożliwia skuteczną obserwację obiektów na silnie oświetlonym tle
   • Defog - Redukuje zakłócenia wywołana wpływem mgły, opadów atmosferycznych, itp.

Mechaniczny filtr podczerwieni

Naturalne barwy obrazu

Kamera jest również wyposażona w mechaniczny, przesuwny filtr podczerwieni (ICR). W trybie dziennym jest on aktywny i odbija znaczną część promieniowania IR. Dzięki czemu generowany obraz zachowuje naturalne kolory i wysoką jakość. Kiedy kamera przełącza się w tryb nocny, filtr zostaje automatycznie ściągnięty z przetwornika. Poprawiają się parametry czułości i możliwa jest praca przy sztucznym oświetleniu IR.

Parametry techniczne BCS-BQ7201:

Przetwornik obrazu: 1/2.9" PS CMOS
Max. rozdzielczość: 1920 x 1080 (2 Mpx)
Prędkość: max. 25 kl/s @ 1080p
Mocowanie obiektywu: C / CS
Czułość: 0.01 lux
Dzień/noc: TAK
Mechaniczny filtr podczerwieni (ICR): TAK
WDR: TAK
WDR 120 dB: TAK
Funkcje: Dzień/noc, DNR, WDR, AGC, AWB, BLC, Defog
Obudowa: Wewnętrzna
Temperatura pracy: -30...+60 oC
Zasilanie: 12 V DC
Pobór prądu: max. 0.42 A
Pobór mocy: max. 5 W
Wymiary: 76 x 70 x 157 mm
Waga: 0.4 kg

Gwarancja producenta:

  • 36 miesięcy

Podobne produkty w kategorii: Kamery compact (BOX)