LOCO M2 - Zewnętrzny Access Point 2.4GHz, 2x2 MIMO

wróć do: Access Pointy

AAA

Producent

LOCO M2 - Szerokopasmowy Access Point, dedykowany do realizacji systemu transmisji bezprzewodowej IP na stosunkowo duże odległości. Zaliczany do rodziny Ubiquiti LOCO, cechuje się stabilnymi parametrami pracy ciągłej i wysoką efektywnością transmisji. A to wszystko w bardzo atrakcyjnej cenie. Do cech wyróżniających modelu można zaliczyć:

 • Pracę w paśmie 2412 - 2462 MHz
 • Wsparcie technologii MIMO 2x2
 • Wsparcie technologii airMAX
 • Możliwość pracy w trybie BRIDGE
 • Wbudowane anteny 8.5 dBi
 • Interfejs sieciowy fast ethernet (10 / 100 M)
 • Obsługę trybów: Access Point, Access Point WDR, Client, Cliwnt WDS
 • Praca w konfiguracji punkt-punkt lub punkt-wielopunkt
 • Zasilanie PoE (zasilacz passive PoE w zestawie)
 • Diodowa sygnalizacja pracy
 • Szczelna obudowa zewnętrzna

LOCO M2 jest uniwersalnym AP, doskonałym do realizacji sieci bezprzewodowej na zewnątrz. Ze względu na możliwość pracy w trybie mostu bezprzewodowego sprawdza się świetnie w systemach monitoringu IP, do realizacji połączenia między kamerami IP a rejestratorem NVR.

Technologia MIMO 2x2

Wysoka przepustowość łącza i stabilne parametry transmisji

Cechą charakterystyczną AP LOCO M2 jest wykorzystanie technologii MIMO 2x2 do realizacji transmisji danych. Dzięki niej możliwe jest zestawienie stabilnego i szybkiego połączenia na duże odległości:

 • W przypadku pracy jako urządzenie nadawcze - zwielokrotnia przepustowość, co umożliwia przesył większej ilości danych w tym samym czasie
 • W przypadku pracy jako urządzenie odbiorcze - zwiększenie mocy odbioru, przez częściową eliminację tłumienia powstałego w wyniku wielodrogowości odbieranego sygnału

Uwaga!
Model M2 posiada wbudowane anteny, które zapewniają zysk energetyczny na poziomie 8.5 dBi.

Technologia airMAX

Efektywna i bezkolizyjna transmisja danych

Access Point LOCO M2 wykorzystuje do komunikacji protokołów airMAX. Protokół ten przydziela urządzeniom wstępnie określone przedziały czasowe (TDMA), co umożliwia wyeliminowanie kolizyjności transmisji. AirMAX poprawia również skalowalność systemu bezprzewodowego Wi-Fi i maksymalizuje przpepustowość połączania - dla modelu LOCO M2 przepustowość wynosi maksymalnie 150 Mb/s.

Tryb pracy BRIDGE

Stabilne połączenie między urządzeniami

Dużą zaletą modułu jest możliwość pracy w trybie mostu radiowego. Umożliwia on realizację stabilnego i bezpiecznego połączenia bezprzewodowego między urządzeniami, które przypomina standardowe połączenie przewodowe. Tryb pracy BRIDGE sprawia, że LOCO M2 sprawdza się świetnie w systemach monitoringu IP - jako urządzenie do realizacji łączności między kamerami a rejestratorem na spore odległości.

Oprogramowanie

Szerokie możliwości konfiguracji i prosta obsługa systemu

Ubiquiti udostępnia zaawansowane oprogramowanie na komputer, które znajduje zastosowanie zarówno przy instalacji systemu bezprzewodowego, jak i nadzorowaniu jego pracy. Dodatkowo oferowane programy posiadają intuicyjne UI, dzięki którym ich obsługa nie powinna sprawiać najmniejszych problemów:

 • airOS - umożliwia przeprowadzenie analizy efektywności działania AP, przy pomocy czytelnych wykresów generowanych w czasie rzeczywistym
 • airView - umożliwia przeprowadzenie zaawansowanej analizy widmowej. Dzięki czemu możliwe jest optymalne umiejscowienie Access Pointa
 • airControl - umożliwia zarządzanie całą siecią urządzeń bezprzewodowych Ubiquiti

Szczelna obudowa

Bezawaryjna praca w warunkach zewnętrznych

Access Point umieszczono w szczelnej obudowie zewnętrznej, wykonanej z tworzywa sztucznego. Cechuje się ona niema całkowitą odpornością na wpływ czynników pogodowych, umożliwiając tym samym bezawaryjną pracę w warunkach zewnętrznych. Obudowa zapewnia ochronę przed opadami atmosferycznymi, drobnymi zabrudzeniami i skrajnymi temperaturami (-30...+75 oC).

Parametry techniczne LOCO M2:

Pasmo pracy: 2412 - 2462 MHz
Prędkość transmisji: max. 150 Mb/s
Tryb pracy: Access Point, Access Point WDS, Client, Client WDS
Zysk anteny: 8.5 dBi
Interfejs sieciowy: RJ-45 (10 / 100 Mb/s)
Procesor: Atheros MIPS 24KC
Pamięć: 32 MB SDRAM, 8 MB Flash
Temperatura pracy: -30...75 oC
Zewnętrzny: TAK
Zasilanie: PoE 24 V (zasilacz w zestawie)
Pobór mocy: 5.5 W
Wymiary: 161 x 31 x 80 mm
Waga: 180 g

Gwarancja producenta:

 • 12 miesięcy

Podobne produkty w kategorii: Access Pointy