HDT-1F-EXT - konwerter UTP na przewód koncentryczny

wróć do: Transmisja pasywna

AAA

Producent

HDT-1F-EXT - 1-kanałowy konwerter UTP na przewód koncentryczny, z zabezpieczeniem przeciwprzepięciowym. Uniwersalny i niezawodny, znajduje zastosowanie w systemach monitoringu AHD, HD-CVI, HD-TVI lub Turbo HD. Przy jego pomocy możliwa jest realizacja transmisji sygnału z kamery do rejestratora po skrętce UTP. Konwerter zapewnia również ochronę podłączonych urządzeń przed przepięciami, powstającymi w wyniku np. wyładowań atmosferycznych. Do cech charakterystycznych modelu HDT-1F-EXT można zaliczyć:

  • Pasmo przenoszenia sygnału do 42 MHz
  • Transformator z rdzeniem amorficznym
  • Szybkie bezpieczniki MOSFET
  • Niską pojemność obwodu zabezpieczenia (4 pF)
  • 3 stopnie ochrony przeciwprzepięciowej

Uwaga!
Do prawidłowego zadziałania separatora konieczne jest jego uziemienie. Nie zaleca się podłączania zabezpieczenia do instalacji odgromowej budynku.

Skuteczny zasięg transmisji:

  • AHD: 720p - 320 m / 960p - 250 m
  • HD-CVI: 720p - 450 m / 1080p - 250 m
  • HD-TVI: 960p - 250 m / 1080p - 250 m

Niska tłumienność

Cechą charakterystyczną modelu jest stosunkowo niska pojemność obwodu zabezpieczenia (4 pF). Dzięki niej tłumienność sygnału użytkowego w paśmie transmisji 0 - 100 MHz jest na niskim poziomie. Dla sygnałów w standardach AHD, HD-CVI i HD-TVI ma to kluczowe znaczenie.

Technologia MOSFET

HDT-1F-EXT wykorzystuje super-szybkie bezpieczniki, wykonane w technologii MOSFET. Gwarantują one skuteczną ochronę urządzeń przed gwałtownymi impulsami, które mogą powstawać podczas wyładowań atmosferycznych. Bezpiecznik MOSFET wykrywa wzrost natężenia prądu i błyskawicznie rozłącza obwód.

Amorficzny rdzeń

Transformator z amorficznym rdzeniem automatycznie dostosowuje impedancję przewodu UTP do przewodu koncentrycznego. Dzięki czemu zachowana jest wysoka jakość transmisji sygnału audio-wideo.

Parametry techniczne HDT-1F-EXT:

Do systemów: AHD, HD-CVI, HD-TVI, Turbo HD
Liczba kanałów video: 1
Tłumienie przelotowe: 0.2 dB
Pasmo przenoszenia: 42 MHz
Pojemność: 4 pF
Stopnie ochrony: 3 - Iskrownik, ochronnik gazowy, transil, bezpiecznik MOSFET
Temperatura pracy: -40...+60 oC
Wymiary: 82 x 24 x 31 mm

Podobne produkty w kategorii: Transmisja pasywna