BCS-371612MPIR - Obiektyw 3.7-16mm, P-Iris, korekcja IR

wróć do: Obiektywy megapikselowe

AAA
  • product/14/sp527614913083101.jpg

Producent

BCS-371612MPIR - Szklany obiektyw wysokiej klasy, dedykowany do współpracy z kamerami megapikselowaymi o maksymalnej rozdzielczości do 12 Mpx. Jego cechami charakterystycznymi są:

  • Współpraca z kamerami wyposażonymi w przetworniki obrazu 1/1.7"
  • Ogniskowa 3.7 - 16 mm, z możliwością swobodnej regulacji jej szerokości
  • Sterowanie przesłoną P-Iris, która zapewnia optymalny poziom oświetlenia przetwornika i zapobiega zjawisku dyfrakcji
  • Korekcja podczerwieni, umożliwiająca współpracę kamery z oświetlaczem IR
  • Mocowanie CS, dzięki któremu obiektyw można podłączyć do dowolnej kamery kompaktowej

Obiektyw BCS-371612MPIR jest świetnym akcesorium dla kamer kompaktowych bardzo wysokiej rozdzielczości, które mają realizować funkcję podglądu ogólnego. Ze względu na korekcję IR i funkcję Auto Iris, można go wykorzystać do kamer pracujących w warunkach zewnętrznych.

Ogniskowa 3.7 - 16 mm

Łatwa regulacja zbliżenia i kąta widzenia kamery

Obiektyw BCS-371612MPIR wyposażono w regulowaną soczewkę, której szerokość ogniskowej może być swobodnie zmieniana w zakresie 3.7 - 16 mm. Dzięki czemu jest on uniwersalny i może współpracować z dowolną kamerą kompaktową 12 Mpx (1/1.7"), przeznaczoną do realizacji funkcji podglądu ogólnego. Kąt widzenia kamery zależy wybranej szerokości ogniskowej i wynosi odpowiednio - max. 109o x 79o i min. 28.5o x 21.4o.

Ostrość i szerokość ogniskowej mogą być płynnie regulowane przy pomocy pokręteł umieszczonych na obiektywie.

P-Iris

Optymalne oświetlenie przetwornika i zachowanie głębi ostrości

Obiektywy typu P-Iris są udoskonaloną wersją popularnych obiektywów Auto Iris DC. Podobnie jak one, automatycznie reagują na zmieniające się warunki oświetlenia, zapewniając optymalny poziom oświetlenia przetwornika. Obiektywy P-Iris są dodatkowo wyposażone w silniki krokowe, dzięki którym "znają" dokładne położenie przesłony. Ta dodatkowa informacja umożliwia bardziej precyzyjne dostosowanie otwarcia przesłony do panujących warunków oświetlenia. Obiektywy P-Iris zapobiegają również powstawaniu tzw. zjawiska dyfrakcji.

Obiektyw z automatyczną przesłoną jest niezbędnym elementem kamery pracującej w warunkach zewnętrznych - w których oświetlenie może się diametralnie zmienić w przeciągu zaledwie kilku minut.

Korekcja IR

Skuteczna praca przy oświetleniu światłem podczerwonym

Korekcja podczerwieni (korekcja abberacji) minimalizuje efekt rozmycia, wywołany wpływem światła z zakresu podczerwieni. Dzięki niej, kamera pracująca przy sztucznym oświetleniu IR, zachowuje wysoką szczegółowość generowanego obrazu. A co za tym idzie, może skutecznie pracować w warunkach nocnych.

Obiektyw z korekcją podczerwieni jest niezbędnym elementem kamery, która współpracuje z oświetlaczem IR. Bez niego generowany obraz mocno się rozmywa, co znacznie zmniejsza skuteczność całego systemu monitoringu.

Mocowanie CS

Współpraca z dowolną kamerą kompaktową

Obiektyw BCS-371612MPIR posiada standardowe mocowanie typu CS. Dzięki czemu można go podłączyć do praktycznie dowolnej kamery kompaktowej. Należy jednak pamiętać o rodzaju przetwornika zastosowanego w kamerze i rozdzielczości generowanego obrazu.

Parametry techniczne BCS-371612MPIR:

Szerokość ogniskowej: 3.7 - 16 mm
Jasność: F1.5
Obsługa kamer: do 12 Mpx
Kąt widzenia dla 1/1.7": 109.0o - 28.5o
Obiektyw asferyczny: TAK
P-Iris: TAK
Korekcja IR: TAK
Sterowanie przesłoną: Auto Iris DC
Mocowanie: CS
Wymiary[śred/wys]: 54 x 82.8 mm
Waga: 270 g

Gwarancja producenta:

  • 24 miesiące

Podobne produkty w kategorii: Obiektywy megapikselowe