BCS-371612MIR - Obiektyw 3.7-16mm, Auto Iris, korekcja IR

wróć do: Obiektywy megapikselowe

AAA

Producent

BCS-371612MIR - Szklany obiektyw wysokiej klasy, dedykowany do współpracy z kamerami megapikselowaymi o maksymalnej rozdzielczości do 12 Mpx. Jego cechami charakterystycznymi są:

  • Współpraca z kamerami wyposażonymi w przetworniki obrazu 1/1.7"
  • Ogniskowa 3.7 - 16 mm, z możliwością swobodnej regulacji jej szerokości
  • Obsługa funkcji Auto Iris DC, zapewniająca optymalny poziom oświetlenia przetwornika
  • Korekcja podczerwieni, umożliwiająca współpracę kamery z oświetlaczem IR
  • Mocowanie CS, dzięki któremu obiektyw można podłączyć do dowolnej kamery kompaktowej

Obiektyw BCS-371612MIR jest świetnym akcesorium dla kamer kompaktowych bardzo wysokiej rozdzielczości, które mają realizować funkcję podglądu ogólnego. Ze względu na korekcję IR i funkcję Auto Iris, można go wykorzystać do kamer pracujących w warunkach zewnętrznych.

Ogniskowa 3.7 - 16 mm

Łatwa regulacja zbliżenia i kąta widzenia kamery

Obiektyw BCS-371612M wyposażono w regulowaną soczewkę, której szerokość ogniskowej może być swobodnie zmieniana w zakresie 3.7 - 16 mm. Dzięki czemu jest on uniwersalny i może współpracować z dowolną kamerą kompaktową 12 Mpx (1/1.7"), przeznaczoną do realizacji funkcji podglądu ogólnego. Kąt widzenia kamery zależy wybranej szerokości ogniskowej (poziomo x pionowo) - max. 109o x 79o i min. 28.5o x 21.4o.

Ostrość i szerokość ogniskowej mogą być płynnie regulowane przy pomocy pokręteł umieszczonych na obiektywie.

Auto Iris DC

Optymalny poziom oświetlenia przetwornika

Rozchylenie przesłony obiektywu Auto Iris DC jest automatycznie sterowane przez kamerę, na podstawie pomiaru natężenia oświetlenia. Co umożliwia utrzymanie optymalnego poziomu oświetlenia przetwornika w praktycznie każdych warunkach. Funkcja ta utrzymuje jasności obrazu podobnym poziomie, co ułatwia późniejsze przeglądanie nagrań.

Obiektyw z funkcją Auto Iris DC jest niezbędnym elementem kamery pracującej w warunkach zewnętrznych - w których oświetlenie może się diametralnie zmienić w przeciągu zaledwie kilku minut.

Korekcja IR

Skuteczna praca przy oświetleniu światłem podczerwonym

Korekcja podczerwieni (korekcja abberacji) minimalizuje efekt rozmycia, wywołany wpływem światła z zakresu podczerwieni. Dzięki niej, kamera pracująca przy sztucznym oświetleniu IR, zachowuje wysoką szczegółowość generowanego obrazu. A co za tym idzie, może skutecznie pracować w warunkach nocnych.

Obiektyw z korekcją podczerwieni jest niezbędnym elementem kamery, która współpracuje z oświetlaczem IR. Bez niego generowany obraz mocno się rozmywa, co znacznie zmniejsza skuteczność całego systemu monitoringu.

Mocowanie CS

Współpraca z dowolną kamerą kompaktową

Obiektyw BCS-371612MIR posiada standardowe mocowanie typu CS. Dzięki czemu można go podłączyć do praktycznie dowolnej kamery kompaktowej. Należy jednak pamiętać o rodzaju przetwornika zastosowanego w kamerze i rozdzielczości generowanego obrazu.

Parametry techniczne BCS-371612MIR:

Szerokość ogniskowej: 3.7 - 16 mm
Jasność: F1.5
Obsługa kamer: do 12 Mpx
Kąt widzenia dla 1/1.7": 109.0o - 28.5o
Obiektyw asferyczny: TAK
Auto-Iris: TAK
Korekcja IR: TAK
Sterowanie przesłoną: Auto Iris DC
Mocowanie: CS
Wymiary[śred/wys]: 54 x 82.8 mm
Waga: 270 g

Gwarancja producenta:

  • 24 miesiące

Podobne produkty w kategorii: Obiektywy megapikselowe