BCS-1054212MIR - Obiektyw 10.5-42mm, Auto Iris, korekcja IR

wróć do: Obiektywy megapikselowe

AAA
  • product/14/sp527114913093671.jpg

Producent

BCS-1054212MIR - Szklany, zmiennoogniskowy obiektyw, przeznaczony do współpracy z kamerami magepikselowymi o maksymalnej rozdzielczości do 12 Mpx. Jego cechami wyróżniającymi są:

  • Współpraca z kamerami wyposażonymi w przetworniki obrazu 1/1.7"
  • Ogniskowa 10.5 - 42 mm, umożliwiająca wykonanie dużego zbliżenia optycznego
  • Obsługa funkcji Auto Iris DC, zapewniająca optymalny poziom oświetlenia przetwornika
  • Korekcja podczerwieni, umożliwiająca współpracę kamery z oświetlaczem IR
  • Mocowanie CS, dzięki któremu obiektyw można podłączyć do dowolnej kamery kompaktowej

Obiektyw BCS-1054212MIR jest świetnym akcesorium dla kamer kompaktowych bardzo wysokiej rozdzielczości, które mają obserwować odległe plany. Ze względu na korekcję IR i funkcję Auto Iris, można go wykorzystać do kamer pracujących w warunkach zewnętrznych.

Ogniskowa 10.5 - 42 mm

Duży zoom optyczny

Obiektyw BCS-1054212MIR zbudowano w oparciu o regulowaną soczewkę której szerokość ogniskowej może być swobodnie zmieniana w zakresie 10.5 - 42 mm. Umożliwia on wykonanie dużego zbliżenia, dzięki któremu kamera może skutecznie obserwować odległy kadr. Kąt widzenia kamery zależy wybranej szerokości ogniskowej i wynosi odpowiednio - max. 37.2o x 27.6o i min. 11.2o x 8.4o.

Ostrość i szerokość ogniskowej mogą być płynnie regulowane przy pomocy pokręteł umieszczonych na obiektywie.

Auto Iris DC

Optymalny poziom oświetlenia przetwornika

Rozchylenie przesłony obiektywu Auto Iris DC jest automatycznie sterowane przez kamerę, na podstawie pomiaru natężenia oświetlenia. Co umożliwia utrzymanie optymalnego poziomu oświetlenia przetwornika w praktycznie każdych warunkach. Funkcja ta utrzymuje jasności obrazu podobnym poziomie, co ułatwia późniejsze przeglądanie nagrań.

Obiektyw z funkcją Auto Iris DC jest niezbędnym elementem kamery pracującej w warunkach zewnętrznych - w których oświetlenie może się diametralnie zmienić w przeciągu zaledwie kilku minut.

Korekcja IR

Skuteczna praca przy oświetleniu światłem podczerwonym

Korekcja podczerwieni (korekcja abberacji) minimalizuje efekt rozmycia, wywołany wpływem światła z zakresu podczerwieni. Dzięki niej, kamera pracująca przy sztucznym oświetleniu IR, zachowuje wysoką szczegółowość generowanego obrazu. A co za tym idzie, może skutecznie pracować w warunkach nocnych.

Obiektyw z korekcją podczerwieni jest niezbędnym elementem kamery, która współpracuje z oświetlaczem IR. Bez niego generowany obraz mocno się rozmywa, co znacznie zmniejsza skuteczność całego systemu monitoringu.

Mocowanie CS

Współpraca z dowolną kamerą kompaktową

Obiektyw BCS-1054212MIR posiada standardowe mocowanie typu CS. Dzięki czemu można go podłączyć do praktycznie dowolnej kamery kompaktowej. Należy jednak pamiętać o rodzaju przetwornika zastosowanego w kamerze i rozdzielczości generowanego obrazu.

Parametry techniczne BCS-1054212MIR:

Szerokość ogniskowej: 10.5 - 42 mm
Jasność: F1.5
Obsługa kamer: do 12 Mpx
Kąt widzenia dla 1/1.7": 37.2o - 11.2o
Obiektyw asferyczny: TAK
Auto-Iris: TAK
Korekcja IR: TAK
Sterowanie przesłoną: Auto Iris DC
Mocowanie: CS
Wymiary[śred/wys]: 52 x 90.5 mm
Waga: 320 g

Gwarancja producenta:

  • 24 miesiące

Podobne produkty w kategorii: Obiektywy megapikselowe