DS-2CE16D0T-IR - Tubowa kamera TURBO HD, 2Mpx, SMART IR, ICR

wróć do: Kamery HD-TVI

AAA
 • product/13/sp511214851587341.jpg
 • product/13/sp511214851587352.jpg
 • product/13/sp511214851587353.jpg
 • product/13/sp511214851587354.jpg
 • product/13/sp511214851587355.jpg

Producent

DS-2CE16D0T-IR - Tubowa kamera megapikselowa, dedykowana do pracy w warunkach zewnętrznych. Zaliczana do serii Turbo HD 3.0, cechuje się wysoką jakością wykonania, stabilnymi parametrami pracy i generuje szczegółowy obraz 2 Mpx. Elementami wyróżniającymi kamery są:

 • Budowa w oparciu o przetwornik obrazu 1/3" CMOS
 • Stałoogniskowy obiektyw 3.6 mm (F2.0)
 • Oświetlacz podczerwieni SMART IR o zasięgu do 20 m
 • Szczelna obudowa IP66

DS-2CE16D0T-IR to kamera uniwersalna, która sprawdza się świetnie w praktycznie dowolnym obiekcie - zaczynając od domów i mieszkań, a kończąc na sklepach lub obiektach przemysłowych. Ze względu na transmisję po kablach koncentrycznych jest doskonałym wyborem przy wymianie systemu CVBS na system HD-TVI. Można ją również wykorzystać do budowy ekonomicznego, dobrej jakości systemu "od zera". Sprawdza się świetnie w praktycznie dowolnym obiekcie, takim jak domy, sklepy lub obiekty przemysłowe.

Turbo HD (HD-TVI)

Transmisja obrazu HD po kablu koncentrycznym

Kamerę wykorzystuje technologię transmisji HD-TVI, która umożliwia transmisję nieskompresowanego obrazu 1080p po kablach koncentrycznych. Wyższa jakość obrazu to nie wszystko, system HD-TVI cechuje się również:

 • Dużym sytecznym zasięgiem transmisji, dochodzącym nawet do 500 m
 • Brakiem widocznych opóźnień transmisji, które często pojawiają się w systemach IP
 • Możliwością transmisji sygnału audio, wideo i sygnału sterowania po jednym kablu

Monitoring Turbo HD wykorzystuje kable koncentryczne, przez co jest świetnym następcą przestarzałego systemu CVBS. Wyklucza konieczność prowadzenia nowych kabli przy wymianie systemu CVBS na HD-TVI. Taka wymiana zwykle wiąże się z koniecznością prowadzenia prac remontowych, co znacznie zwiększa koszt nowego systemu i wydłuża czas montażu.

Przetwornik 1/3" CMOS

Płynny i szczegółowy obraz 2 Mpx

Do budowy kamery DS-2CE16D0T-IR wykorzystano standardowy przetwornik obrazu 1/3" progressive scan CMOS. To właśnie dzięki niemu jest ona w stanie wygenerować dobrej jakości materiał wideo, w maksymalnej rozdzielczości 2 Mpx. Tak szczegółowy obraz umożliwia poprawną rejestrację drobnych detali, które mogą okazać się niezbędne do właściwej oceny sytuacji, identyfikacji osób, itp. Dodatkowymi zaletami przetwornika zrealizowanego w technologii CMOS są:

 • Szybkie działanie, dzięki możliwości odczytu pikseli w dowolnej kolejności
 • Łatwe dostosowanie ostrości do obserwowanego kadru
 • Niski pobór mocy

Obiektyw 3.6 mm

Szeroki kąt widzenia

Kamera jest również wyposażona w standardowy, stałoogniskowy obiektyw 3.6 mm (F2.0). Zapewnia on stosunkowo szeroki kąt widzenia, przez co kamera jest uniwersalna i może realizować funkcję podglądu ogólnego. Dodatkową zaletą kamer ze stałoogniskowymi obiektywami jest zwykle lepsza jakość obrazy, w porównaniu do ich odpowiedników z obiektywami zmiennoogniskowymi.

Oświetlacz i filtr podczerwieni

Skuteczna praca w każdych warunkach oświetlenia

Kamera posiada wbudowany oświetlacz SMART IR o skutecznym zasięgu świecenia dochodzącym do 20 m. Dzięki niemu może ona prowadzić skuteczną obserwację w warunkach bardzo słabego oświetlenia, a nawet całkowitej ciemności. Dodatkową zaletą kamer z oświetlaczami SMART IR jest automatyczne dostosowanie mocy świecenia do odległości w jakiej znajdują się obiekty przed kamerą. Dzięki czemu nie są one ani prześwietlone, ani niedoświetlone.

Kamera 2CE16D0T-IR jest również wyposażona w mechaniczny, przesuwny filtr podczerwieni (ICR). W trybie dziennym jest ona aktywny i odbija znaczną część promieniowania IR. Dzięki czemu generowany obraz zachowuje naturalne kolory i wysoką jakość. Kiedy kamera przełącza się w tryb nocny, filtr zostaje automatycznie ściągnięty z przetwornika. Poprawiają się parametry czułości i możliwa jest praca przy sztucznym świetle IR (pogarsza się jednak ogólna jakość obrazu).

Obudowa IP66

Bezawaryjna praca w warunkach zewnętrznych

Kamerę umieszczono w hermetycznej obudowie zewnętrznej, w klasie szczelności IP66. Zapewnia ona praktycznie całkowitą odporność na wpływ czynników pogodowych, umożliwiając tym samym poprawną pracę na zewnątrz. Obudowa gwarantuje ochronę przed:

 • Zapyleniem i dostaniem się do wnętrza kamery drobnych zabrudzeń
 • Silnymi opadami atmosferycznymi i wodą bryzgającą ze wszystkich stron
 • Skrajnie niskimi i wysokimi temperaturami -40...+50 oC

Parametry techniczne DS-2CE16D0T-IR:

Przetwornik obrazu: 1/3" CMOS
Max. rozdzielczość: 1920 x 1080 (2 Mpx)
Prędkość: max. 25 kl/s @ 2 Mpx
Czułość: 0 lux (wł. IR)
Obiektyw: 3.6 mm
Zasięg oświetlacza: Do 20 m
Dzień/noc: TAK
Mechaniczny filtr podczerwieni (ICR): TAK
Obudowa: IP66
Obudowa zewnętrzna: TAK
Temperatura pracy: -40...+50 oC
Zasilanie: 12V DC
Wymiary[śred/wys]: 70 x 149 mm
Waga: 0.29 kg

Gwarancja producenta:

 • 36 miesięcy

Podobne produkty w kategorii: Kamery HD-TVI