VERSA Plus - Centrala alarmowa

wróć do: Centrale mikroprocesorowe

AAA
 • product/11/sp418214278020141.jpg

Producent

Centrala alarmowa VERSA Plus posiada pełną funkcjonalność rodziny VERSA, uzupełnioną o możliwości modułów ethernet, GSM / GPRS i PSTN - Poza samymi funkcjami zabezpieczenia obiektu, umożliwia również realizację powiadomień, a także zdalną obsługę i konfigurację.

VERSA Plus jest bardzo uniwersalna i może być wykorzystana do realizacji alarmu w praktycznie dowolnym budynku. Nadaje się do stosowania zarówno w obiektach prywatnych (domu, mieszkania), jak i publicznych (pomieszczenia biurowe, urzędy). Wysoka funkcjonalność sprawia, że centrala może być stosowana w obiektach, które wymagają zaawansowanych, specjalistycznych rozwiązań.

Wejścia centrali

Współpraca z dowolnymi czujkami

VERSA Plus została wyposażona w 4 wejścia typu NO / NC, obsługujące konfiguracje EOL i 2EOL. Dzięki nim centrala może współpracować z praktycznie dowolną czujką alarmową (każdego producenta). Na płycie centrali znajduje się również wejście sabotażowe typu NC.

4 wbudowane wejścia nie oznaczają, że VERSA Plus może obsłużyć maksymalne 4 czujki alarmowe. Możliwa jest rozbudowa do aż 30 wejść, przy pomocy odpowiednich ekspanderów (INT-E).

Wyjścia centrali

Dodatkowe wyjście przekaźnikowe

Model "Plus", podobnie jak pozostałe centrale rodziny VERSA posiada 2 wyjścia wysokoprądowe i 2 wyjścia niskoprądowe OC. Jednak w przeciwieństwie do starszych modeli posiada 1 wyjście przekaźnikowe, które może być wykorzystane do sterowania automatyką.

Na wyposażeniu centrali VERSA Plus znajdują się również 3 wyjścia zasilające. Dodatkowo może być ona rozbudowana o kolejne 8 wyjść przekaźnikowych lub niskoprądowych, przy pomocy ekspandera INT-O.

2 strefy / 30 użytkowników

Przystosowana do obsługi średniej wielkości obiektów

Centrala obsługuje 2 niezależne strefy i w jej pamięci można zapisać do 30 użytkowników. Każdemu z nich można przydzielić indywidualne hasło, połączone z różnymi uprawnieniami - Które określają zakres dostępu do systemu alarmowego.

Zastosowane kanały komunikacji:

 • Ethernet - Komunikacja pomiędzy systemem alarmowym, a urządzeniem końcowym, odbywa się przez sieć internetową. Umożliwia wysyłanie powiadomień (np. e-mail, stacja monitorująca), zdalne zarządzanie i konfigurowanie systemu. Wiadomości e-mail mogą być wysyłane na 8 różnych adresów.
 • GSM / GPRS - Podstawowo umożliwia wysyłanie powiadomień w formie wiadomości SMS lub CLIP (dzwonienie). Duża zaletą zastosowanego modułu GSM są 2 kieszenie na karty SIM. Zastosowanie kart różnych operatorów znacznie podnosi niezawodność systemu powiadomienia. Możliwe jest zdefiniowanie do 8 numerów telefonów i 64 wiadomości SMS.
 • PSTN - Służy do wysyłania wiadomości głosowych o zdarzeniach, przez sieć telefoniczną (publiczną komutowaną sieć telefoniczną). Moduł PSTN umożliwia również wysyłanie powiadomień do stacji monitorującej. Można wprowadzić do 8 numerów telefonów i 16 komunikatów głosowych.

VERSA CONTROL

Zdalna obsługa z poziomu urządzeń mobilnych

Dzięki aplikacji VERSA CONTROL możliwe jest wygodne sterowanie systemem przy pomocy urządzeń mobilnych (Android, Windows, iOS). Dzięki aplikacji możliwe jest np.:

 • Załączanie i wyłączanie czuwania systemu alarmowego
 • Kasowanie alarm
 • Blokowanie i odblokowanie wejść
 • Załączenie i wyłączenie wyjść
 • Przeglądanie raportów o awarii z możliwością kasowania pamięci

Dodatkową zaletą oprogramowania VERSA CONTROL jest realizacja powiadomienia PUSH - Służy ono do przesyłania raportów o zdarzeniach w systemie alarmowym. Usługa PUSH działa w tle, dzięki czemu na bieżąco informuje użytkownika o wszystkich zdarzeniach.

System przewodowy / bezprzewodowy (ABAX)

Instalacja dostosowana do twoich wymagań

Centrala VERSA Plus daje możliwość stworzenia systemu przewodowego, bezprzewodowego lub mieszanego. Możliwość instalacji elementów bezprzewodowych jest szczególnie przydatna, gdy chcemy rozbudować system np. o kilka dodatkowych czujek, a nie mamy możliwość poprowadzenia dodatkowych kabli.

Komunikacja bezprzewodowa jest realizowana przy pomocy dwukierunkowego systemu ABAX (868 MHz).

Programowanie systemu

Wygodny proces konfiguracji

Wszystkie centrale alarmowe z rodziny VERSA, konfiguruje się przy pomocy programy DLOADX. Dzięki niemu, można w stosunkowo łatwy sposób, ustawić nawet bardzo zaawansowane funkcje systemu alarmowego. Proces konfiguracji można przeprowadzić:

 • Lokalnie - Podłączając komputer bezpośrednio do centrali alarmowej (USB w centrali)
 • Zdalnie - Łącząc się z centralą przez ethernet, GPRS lub PSTN

Możliwość zdalnej konfiguracji jest korzystna zarówno dla instalatora, jak i klienta końcowego. W przypadku konieczności wprowadzenia kilku drobnych zmian, instalator nie musi pojawiać się bezpośrednio u klienta - Oszczędzany jest czas instalatora, w związku z czym usługa serwisowa jest z całą pewnością tańsza.

Stacja monitorująca

Dodatkowe zabezpieczenie twojego domu

Funkcja monitorowania stacji monitorującej, umożliwia wysyłanie powiadomień bezpośrednio do siedziby firmy ochroniarskiej. Informacja o alarmie zostaje natychmiastowo wysłana, przez co nie musimy osobiście wzywać pomocy - Dzięki tej właściwości czas zareagowania ochrony znacznie się skraca, przez co może ona działać skuteczniej. Powiadomienie stacji monitorującej może odbywać się przez ethernet, GSM / GPRS lub PSTN.

Połączenie z telefonem

Dwukierunkowy tor audio

Istnieje możliwość realizacji połączenia telefonicznego z centralą. Dzięki tej właściwości, możemy prowadzić nasłuch obiektu i przekazywać wiadomości głosowe.

Obudowa

Montaż centrali i elementów dodatkowych w jednej obudowie

Jednym z elementów znajdujących się na wyposażeniu centrali jest plastikowa obudowa z sygnalizatorem akustycznym OPU-4 PS (bez transformatora). W jej wnętrzu znajduje się miejsce na centralę, akumulator podtrzymujący, transformator i niewielki moduł rozszerzający.

Dodatkowe cechy:

 • Pamięć 2047 zdarzeń
 • 4 timery do automatycznego załączania / wyłączania czuwania w strefach
 • 20 typów reakcji
 • 21 realizowanych funkcji
 • Programowanie centrali przez port USB

Parametry techniczne VERSA Plus:

Ilość wejść: 4
Max ilość wejść: 30
Strefy: 2
Wyjścia wysokoprądowe: 2
Wyjścia niskoprądowe: 2
Max ilość wyjść: 12
Timery: 4
Pamięć zdarzeń: 2047
Max ilość użytkowników: 30
Wbudowany moduł GSM: TAK
Wydajność zasilacza: 2 A
Napięcie zasilania: 18 V AC
Pobór prądu (płyta): 200 mA
Parametry linii: NO, NC, EOL, 2EOL/NO, 2EOL/NC<?strong>
Zdalne sterowanie: TAK
Certyfikat EN50131: Grade 2
Wymiary: 173 x 105 mm
Temperatura pracy: -10...+55 oC

Gwarancja producenta:

 • 36 miesięcy

Podobne produkty w kategorii: Centrale mikroprocesorowe