PERFECTA-T 32-WRL - Centrala alarmowa

wróć do: Centrale mikroprocesorowe

AAA
 • product/18/sp714115578357651.jpg

Producent

PERFECTA-T WRL-32 - Centrala systemu alarmowego serii SATEL PERFECTA. Uniwersalna, niezawodna i wysoko funkcjonalna umożliwia realizację systemu alarmowego w małym lub średniej wielkości obiekcie. Jest ona doskonałym wyborem dla osób, które poszukują standardowego rozwiązania SSWiN do mieszkania, domu jednorodzinnego, biura lub niedużej firmy / sklepu. Seria WRL jest dedykowana do realizacji systemu hybrydowego, składającego się z elementów przewodowych i bezprzewodowych.

Cechy wyróżniające centrali:

 • Zgodność z normą: EN 50131-1 Grade 2, EN 50131-3 Grade 2, EN 50131-6 Grade 2, EN 50130-4 i EN 50130-5 Klasa II
 • Obsługa 2 niezależnych stref alarmowych, z możliwością pracy w trybach: pełny, dzienny, nocny
 • Obsługa do 15 użytkowników, z możliwością przypisania im indywidualnych uprawnień
 • Wbudowane 8 wejść i 4 wyjścia przewodowe, z możliwością rozbudowy do 32 wejść i 12 wyjść przewodowych (np. przy pomocy ekspanderów INT-E, INT-O)
 • Wbudowany dwukierunkowy moduł radiowy 433 MHz, umożliwiający bezprzewodową komunikację z manipulatorami PRF-LCD-WRL, sygnalizatorami MSP-300 oraz jednokierunkowymi czujkami bezprzewodowymi MICRA
 • Obsługa 32 wejść bezprzewodowych bez dodatkowych modułów, pełna zamienność przewodowych na bezprzewodowe i obsługa 4 wyjść bezprzewodowych (do sygnalizatorów MSP-300)
 • Możliwość uzbrajania i rozbrajania systemu oraz sterowanie dodatkowymi funkcjami przy pomocy pilota MPT-350
 • Wbudowany dialer telefoniczny PSTN, umożliwiający realizację monitoringu zdarzeń, powiadomień głosowych i nasłuchu obiektu
 • Konfiguracja z poziomu manipulatora lub komputera z oprogramowaniem "PERFECTA Soft"
 • Możliwość współpracy z maksymalnie 4 manipulatorami przewodowymi PRF-LCD
 • Automatyczna diagnostyka podstawowych komponentów systemu
 • Stosunkowo prosty montaż i konfiguracja oraz intuicyjna obsługa

Centrala PERFECTA-T 32-WRL jest doskonałym wyborem dla osób, które w przyszłości będą chciały rozbudować system o dodatkowe urządzenia wejściowe i wyjściowe. Zastosowanie urządzeń bezprzewodowych wyklucza konieczność prowadzenia nowych przewodów połączeniowych. Co w konsekwencji może przyspieszyć i zmniejszyć koszty późniejszej przebudowy systemu.

Wejścia / wyjścia alarmowe

Obsługa dowolnych czujek, sygnalizatorów i urządzeń automatyki
Centrala PERFECRA-T 32-WRL posiada wbudowane 8 programowalnych wejść przewodowych, którym można ustawić 20 typów reakcji. Umożliwiają one podłączenie praktycznie dowolnych czujek alarmowych NO / NC, jak również czujek roletowych i wibracyjnych. Centrala obsługuje standardowe konfiguracje wejść:

 • NO
 • NC
 • EOL
 • 2EOL/NO
 • 2EOL/NC

Centrala jest również wyposażona w 2 wyjścia wysokoprądowe i 2 wyjścia niskoprądowe typu OC. Wyjścia wysokoprądowe (12V DC / 1 A) służą do sterowania urządzeniami o dużym poborze mocy. Można je wykorzystać np. do wyzwalania sygnalizatorów systemu alarmowego. Wyjścia niskoprądowe (12V DC / 25 mA) służą do wyzwalania przekaźników, odpowiedzialnych za sterowanie automatyką, oświetleniem, roletami, itp. Na płycie centrali znajdują się również 2 wyjścia zasilające 12 V DC.

Dodatkową zaletą centrali jest możliwość rozbudowy do 32 wejść i 12 wyjść przewodowych. Dzięki czemu system można z łatwością rozszerzyć o dodatkowe urządzenia wejściowe i wyjściowe. Wejścia można rozbudować przy pomocy ekspanderów INT-E, a wyjścia przy pomocy ekspanderów INT-O lub INT-ORS. Ekspandery wejść i wyjść są podłączone do magistrali komunikacyjnej centrali. Magistrala komunikacyjna służy również do podłączenia manipulatorów PRF-LCD (max. 4).

Moduł radiowy 433 MHz

Obsługa bezprzewodowych czujek, sygnalizatorów i manipulatorów
Cechą charakterystyczną centrali serii WRL jest wbudowany moduł radiowy 433 MHz. Dzięki niemu może ona współpracować z jednokierunkowymi czujkami bezprzewodowymi MICRA i pilotami MPT-350 (max. 15) oraz dwukierunkowymi sygnalizatorami MSP-300 i manipulatorami PRF-LCD-WRL. Transmisja bezprzewodowa daje możliwość łatwego uzupełnienia systemu o dodatkowe urządzenia i nie wymaga prowadzenia nowych przewodów połączeniowych. Przez co centrale serii WRL są doskonałym wyborem dla osób, które możliwe że w przyszłości będą go chciały rozbudować o kolejne urządzenia.

Moduł radiowy zapewnia pełną wymienność czujek przewodowych na bezprzewodowe i nie wymaga dodatkowych ekspanderów - tzn, do centrali PERFECTA-T WRL-32 można od razu podłączyć 32 czujki bezprzewodowych. Czujki przewodowe i bezprzewodowe można podłączać w dowolnej konfiguracji. Należy pamiętać, że konieczne jest użycie ekspandera INT-E, jeżeli do centrali ma być podłączonych więcej niż 8 czujek przewodowych. Centrala posiada również 4 dodatkowe wyjścia bezprzewodowe, umożliwiające współpracę z sygnalizatorami serii MSP-300.

Współpracujące urządzenia bezprzewodowe:

 • MFD-300 - czujka zalania wodą
 • MGD-300 - czujka zbicia szyby
 • MMD-300 - czujka magnetyczna
 • MMD-302 - czujka magnetyczna z wejściem roletowym
 • MPD-300 - pasywna czujka podczerwieni
 • MSD-300 - czujka dymu i ciepła
 • MSP-300 - sygnalizator zewnętrzny (max. 4)
 • PRF-LCD-WRL - manipulator (max. 4)

Współpraca z pilotem MPT-350

Wygodna obsługa systemu alarmowego
Dodatkową zaletą centrali WRL jest możliwość jej obsługi przy pomocy pilota MPT-350. Przy jego pomocy użytkownik może załączać i wyłączać czuwanie systemu, a także sterować dodatkowymi funkcjami. Przykładowo może sterować podłączonymi do centrali urządzeniami automatyki, oświetleniem, itp. Może również uruchomić alarm napadowy i wezwać pomoc. W systemie może pracować maksymalnie 15 pilotów (po jednym dla każdego użytkownika).

2 strefy i 15 użytkowników

Doskonała do małych i średniej wielkości obiektów
Centrale rodziny PERFECTA maja możliwość wydzielenia 2 niezależnych stref, w których mogą pracować w trybach: tryb pełny, tryb dzienny, tryb nocny. Wydzielenie 2 stref znacznie zwiększa możliwości konfiguracyjne systemu, dzięki czemu można go lepiej dostosować do wymagań użytkownika końcowego. Tryb pracy poszczególnych stref może być zmieniany automatycznie, przy pomocy timerów. Może być on również zmieniany ręcznie przez użytkownika, z poziomu manipulatora lub pilota. Centrala obsługuje do 15 użytkowników, którym można przypisać indywidualne uprawnienia określające zakres dostępu.

Dialer telefoniczny

Realizacja monitoringu, powiadomienia głosowego i weryfikacji audio
Cechą charakterystyczną central PERFECTA serii "T" jest wbudowany dialer telefoniczny PSTN. Przy jego pomocy możliwa jest realizacja:

 • Monitoringu zdarzeń do 2 stacji monitorujących. Dzięki niej możliwe jest wysłanie stosownego powiadomienia bezpośrednio do siedziby firmy ochroniarskiej, co znacznie skraca czas reakcji ochrony. Funkcja monitorowania obsługuje formaty komunikacji Contact ID i SIA
 • Powiadomienia głosowego o zdarzeniach w systemie (max. 16 komunikatów głosowych) na 8 numerów telefonów. Użytkownik może wgrać swoje własne komunikaty głosowe w formacie WAV
 • Nasłuchu tego co dzieje się na obiekcie - użytkownik może "zadzwonić" na centralę i prowadzić nasłuch obiektu. Aby nasłuch był możliwy konieczne jest zastosowanie dodatkowego mikrofonu. Producent zaleca stosowanie modelu SATEL MIC-1

PERFECTA Soft

Łatwe programowanie i konfiguracja systemu
Pełny proces programowania systemu PERFECTA można przeprowadzić z poziomu komputera z programem PERFECTA Soft. Cechuje się on wygodnym interfejsem, który krok po kroku przeprowadza przez proces konfiguracji systemu. Jest on również świetnym narzędziem dla doświadczonych instalatorów, którzy z jego poziomu mogą szybko konfigurować nawet najbardziej zaawansowane funkcje alarmowe. Połączenie pomiędzy komputerem a centralą alarmową jest realizowane przewodowo, przez interfejs RS-232 (wymaga użycia kabla USB-RS).

Instalator może również zmieniać poszczególne ustawienia, a nawet przeprowadzić pełną konfigurację systemu z poziomu manipulatora PRF-LCD. Możliwość konfiguracji z poziomu manipulatora okazuje się przydatna, kiedy instalator chce zmienić pojedynczą funkcję. W takiej sytuacji zmiana z poziomu manipulatora może okazać się szybsza od zmiany z poziomu komputera.

Zasilacz buforowy

Podtrzymanie pracy systemy w przypadku awarii sieci elektrycznej
Centrala PERFECTA-T WRL-32 posiada wbudowany impulsowy zasilacz buforowy 12 V DC (2 A). Po zastosowaniu akumulatora (SLA 12 V), centrala może pracować w trybie buforowym, podtrzymującym pracę systemu alarmowego po awarii sieci 230 V AC. Centrala przełącza się w tryb akumulatorowy automatycznie i wraca do normalnego trybu pracy gdy awaria ustanie. Po powrocie do normalnego trybu pracy rozpoczyna również proces ładowania akumulatora - prąd ładowania wynosi 0.5 A.

Uwaga!
Do spełnienia normy EN 50131 Grade 2, zastosowany akumulator musi gwarantować pracę w trybie awaryjnym przez okres minimalnie 12 godzin.

Parametry techniczne PERFECTA-T 32-WRL:

Ilość wejść: 8
Max ilość wejść: 32
Strefy: 2
Wyjścia wysokoprądowe: 2
Wyjścia niskoprądowe: 2
Max ilość wyjść: 16
Timery: 8
Pamięć zdarzeń: 3584
Max ilość użytkowników: 15
Wbudowany dialer telefoniczny PSTN: TAK
Wbudowany moduł radiowy: TAK
Parametry linii: NC, NO, EOL, 2EOL/NC, 2EOL/NO
Certyfikat EN50131: Grade 2
Temperatura pracy: -10...+55 oC
Wbudowany zasilacz: Buforowy 12 V DC
Wydajność zasilacza: 2 A
Napięcie zasilania: 18 V AC
Pobór prądu (płyta): 190 mA
Wymiary: 160 x 110 mm

Gwarancja producenta:

 • 24 miesiące

Podobne produkty w kategorii: Centrale mikroprocesorowe