NeoGSM-IP-64-PS - Centrala alarmowa z modułem Wi-Fi / GSM, zasilacz
wróć do: Centrale mikroprocesorowe
NeoGSM-IP-64-PS - Centrala systemu alarmowego Ropam, z wbudowanym modułem Wi-Fi i modułem GSM. Niezawodna i funkcjonalna umożliwia budowę średniej wielkości systemu alarmowego z funkcjami automatyki domowej. Sprawdza się ona świetnie w obiektach takich jak np. domy, mieszkania, biura, sklepu czy nieduże przedsiębiorstwa. Do elementów wyróżniających centrali NeoGSM-IP-64 można zaliczyć:
- Wbudowany zasilacz buforowy 12 V DC / 1.5 A
- Spełnia wymagania normy EN 50131-3 Grade 2
- Współpraca z czujkami przewodowymi i czujkami bezprzewodowymi systemu Ropam Aero (centrala hybrydowa)
- Wbudowane 16 programowalnych wejść, z możliwością rozbudowy do 64
- Wbudowane 8 programowalnych wyjść, z możliwością rozbudowy do 40
- Obsługa 4 niezależnych stref alarmowych, z których każda może działać w trybach: pełnym i nocnym
- Wbudowany moduł Wi-Fi z anteną panelową i moduł GSM do realizacji powiadomień i zdalnego sterowania
- Wykrywanie zagłuszenia GSM (jamming)
- Obsługa kodów USSD - kontrola minimalnej kwoty na karcie GSM
- Realizacja powiadomień przy pomocy SMS / VOICE / PUSH / e-mail
- Realizacja sterowania przy pomocy SMS / CLIP / DTMF
- Wbudowane 2 magistrale komunikacyjne RopamNET
- Możliwość współpracy z licznymi modułami zwiększającymi funkcjonalność
- Możliwość obsługi systemu IQPLC (sterowanie po zasilaniu 230 V AC)
- LogicProcessor zapewniający zaawansowane funkcje logiczne, czasowo-logiczne i arytmetyczne
- Możliwość tworzenia listy użytkowników w programie NeoGSM-IP Manager
Wejścia centrali
Obsługa dowolnych czujek alarmowych
Centrala NeoGSM-IP-64-PS jest wyposażona 8 programowalnych wejść, do których można podłączyć praktycznie dowolną czujkę alarmową. Przykładowo można je wykorzystać do podłączenia standardowych czujek ruchu, czujek dymu papierosowego lub czujek temperatury. Ilość wejść może zostać rozbudowana do maksymalnie 64, przy pomocy ekspanderów wejść serii EXP-I8 lub paneli dotykowych serii TRP. Centrala obsługuje standardowe konfiguracje wejść:
- NO
- NC
- EOL
- 2EOL/NC
- 2EOL/NO
Centrala może również współpracować z maksymalnie 4 panelami dotykowymi serii TRP lub klawiaturami dotykowymi serii TK. Jej kolejną zaletą centrali jest wbudowane wejście analogowe 0 - 10 V, służące do kontroli parametrów fizycznych takich jak np.: napięcie baterii, wilgotność lub temperatura.
Wyjścia centrali
Obsługa urządzeń automatyki domowej
Na wyposażeniu centrali NeoGSM-IP-64-PS znajduje się 8 wyjść, służących do podłączenia urządzeń automatyki domowej:
- 2 sterowane wyjścia tranzystorowe, wysoko-prądowe 12 V / 1 A
- 6 sterowanych wyjść tranzystorowych GND / 0.7 A
Użytkownik może sterować wyjściami z poziomu panelu dotykowego lub zdalnie z poziomu aplikacji RopemNeo. Po odpowiednim zaprogramowaniu centrali, wyjścia mogą być również sterowane w oparciu o timery (max. 4 timery). Ilość wyjść centrali może być rozbudowana do maksymalnie 40, przy pomocy ekspanderów wyjść serii EXP-O8. Dodatkową zaletą modelu jest możliwość obsługi 32 modułów roletowych - magistralowych lub radiowych.
4 strefy alarmowe
Dedykowana do średniej wielkości obiektów
Centrala obsługuje 4 niezależne strefy alarmowe, które mogą pracować w trybach: pełnym lub nocnym. Obsługa 4 stref znacznie zwiększa możliwości konfiguracyjne systemu i umożliwia jego lepsze dopasowanie do wymagań użytkownika końcowego. Centrala NeoGSM-IP-64-PS obsługuje również do 32 użytkowników - 1 użytkownik główny + 31 użytkowników dodatkowych.
Wbudowany zasilacz buforowy
Podtrzymanie pracy systemu po awarii sieci elektrycznej Cechą charakterystyczną modelu "PS" jest wbudowany zasilacz buforowy 12 V DC (1.5 A). Służy on do zasilania samej centrali alarmowej, a także urządzeń dodatkowych, takich jak np. sygnalizatory lub moduły przekaźników. Zasilacz spełnia wymagania normy PN-EN 50131-6 i może współpracować ze standardowym akumulatorem kwasowo-ołowiowym 12 V DC. Jego dodatkowymi zaletami są:
- Kontrola napięcia AC / DC
- Kontrola i dynamiczny test podłączonego akumulatora
Po zastosowaniu akumulatora, centrala NeoGSM może pracować w trybie awaryjnym - podtrzymującym pracę centrali i podłączonych do niej urządzeń w przypadku awarii sieci elektrycznej. NeoGSM-IP-64-PS po awarii sieci elektrycznej przełącza się automatycznie w tryb buforowy. Gdy awaria ustanie, wraca do normalnego trybu pracy i rozpoczyna proces ładowania akumulatora.
Uwaga!
- Centrala NeoGSM-IP-64-PS wymaga zasilania 17 - 20 V AC lub 20 - 30 V DC i powinna być montowana w dedykowanych obudowach z transformatorem
- Dla spełnienia 2 stopnia normy PN-EN 50131-6, zasilanie awaryjne musi zapewnić pracę systemu przez minimum 12 godzin
Moduł Wi-Fi i moduł GSM
Powiadomienia o zdarzeniach w systemie i zdalna obsługa
Centrala posiada wbudowany moduł Wi-Fi z anteną panelową i moduł GSM. Służą one do realizacji powiadomień o zdarzeniach i umożliwiają zdalne sterowanie systemem alarmowym i urządzeniami automatyki. Wi-Fi jest podstawowym kanałem komunikacji i w przypadku jego nieprawidłowego działania jest on automatycznie zastępowany przez kanał GSM. Powiadomienie i zdalne sterowanie w centrali NeoGSM-IP-64-PS jest realizowane przy pomocy:
- SMS - niezależne komunikaty dla zdarzeń alarmowych i możliwość sterowania systemem (na maksymalnie 8 numerów telefonów)
- PUSH - krótkie powiadomienia dźwiękowe do aplikacji mobilnej RopamNeo
- VOICE / CLIP - niezależne połączenie głosowe dla zdarzeń w systemie z komunikatami głosowymi (możliwość wgrania do 16 komunikatów głosowych bezpośrednio do centrali)
- E-MAIL - niezależne wiadomości dla zdarzeń w systemie (obsługa serwera SMTP)
- Monitoringu GPRS - współpraca z serwerem Monitoring Software Ropam, ze stacją Kronos NET lub SafeStar
Uwaga!
Po zastosowaniu modułu ekspandera EXP-LAN, istnieje możliwość podłączenie centrali do przewodowej sieci ethernetowej
Aplikacja RopamNeo
Wygodna obsługa systemu alarmowego
Dużą zaletą centrali NeoGSM-IP-64-PS jest możliwość jej zdalnej obsługi, z poziomu aplikacji RopamNeo (Android / iOS). Aplikacja cechuje się wysoką funkcjonalnością i intuicyjnym, w pełni konfigurowalnym interfejsem (UI) - dzięki czemu codzienna obsługa systemu jest prosta i przyjemna. Użytkownik obsługuje system przy pomocy widgetów lub poleceń głosowych. Ma on również możliwość tworzenia makro poleceń, które wyzwalają następujące po sobie sekwencje funkcji. Z poziomu aplikacji użytkownik może:
- Podglądać stan centrali, stref, wejść i wyjść
- Podglądać zdarzenia systemowe i awarie
- Uzbrajać i rozbrajać poszczególne strefy
- Sterować wyjściami
Korzystanie z aplikacji RopamNeo jest darmowe lokalnie lub gdy użytkownik posiada stały adres IP i przekierowanie portu na routerze. W przypadku braku stałego adresu IP, konieczne jest zakupienie płatnej usługi RopamBridge.
Modułowa konstrukcja i magistrale RopamNET
Łatwa rozbudowa o dodatkowe urządzenia zwiększające funkcjonalność
Cechą charakterystyczną centrali jest możliwość rozbudowy o dodatkowe urządzenia, zwiększające funkcjonalność. Są one podłączane do magistrali RopamNET lub dedykowanych zacisków na płycie centrali. Dzięki modułom dodatkowym system alarmowy można dopasować precyzyjnie do wymagań użytkownika i specyfiki obiektu. Przykładowe współpracujące moduły dodatkowe:
- AMR-1 - nasłuch obiektu i weryfikacja audio
- VAR-1 - integracja z systemem wideodomofonu, umożliwiająca prowadzenie rozmowy między stacją bramową a telefonem
- RF-4 - sterownik radiowy do zdalnej obsługi centrali
- TSR-x - czujnik temperatury
- RHT-2x - czujnik temperatury i wilgotności
- EXP-I8 - ekspander wejść
- EXP-O8 - ekspander wyjść
- AP-Aero - punkt dostępowy systemu bezprzewodowego Aero
Uwaga!
Centrala posiada wbudowane 2 magistrale RopamNET.
LogicProcessor
Zaawansowana logika systemu
Dużą zaletą centrali NeoGSM-IP-64-PS jest jej budowa w oparciu o zaawansowany mikroprocesor, z systemem operacyjnym czasu rzeczywistego. Dzięki niemu możliwa jest obsługa funkcji logicznych, funkcji czasowo-logicznych i funkcji arytmetyki, które umożliwiają budowę inteligentnej automatyki i systemu alarmowego. LogicProcessor udostępnia 20 niezależnych warunków logicznych, 20 przekaźników czasowych i 4 timery. Udostępnia on również blokowy edytor logiki, dzięki którym systemu można stosunkowo łatwo dopasować do pełnionych przez niego funkcji na obiekcie.
NeoGSM-IP Manager
Szerokie możliwości programowania
Programowanie centrali alarmowej jest realizowane z poziomu komputera z oprogramowaniem NeoGSM-IP Manager. Przy jego pomocy instalator może zmieniać wszystkie parametry pracy systemu. Dodatkowo oprogramowanie posiada przejrzysty i czytelny interfejs użytkownika, dzięki któremu proces konfiguracji nie powinien sprawiać większych problemów. Programowanie z poziomu komputera wymaga fizycznego połączenia z centralą (przy pomocy kabla micro USB) lub może być zrealizowane za pośrednictwem interfejsu Wi-Fi.
Uwaga!
Instalator ma również możliwość zdalnego programowania systemu przez serwe RopamBridge. Wymaga to podłączenia centrali do sieci ethernet przez Wi-Fi lub LAN.
Parametry techniczne NeoGSM-IP-64-PS:
Ilość wejść: | 16 |
Max ilość wejść: | 64 |
Strefy: | 4 |
Wyjścia wysokoprądowe: | 2 |
Wyjścia niskoprądowe: | 6 |
Max ilość wyjść: | 40 |
Timery: | 4 |
Pamięć zdarzeń: | 10000 |
Max ilość użytkowników: | 32 |
Wbudowany moduł GSM: | TAK |
Wbudowany moduł Wi-Fi: | TAK |
Sterowanie automatyką: | TAK |
Parametry linii: | NO, NC, EOL, 2EOL/NO, 2EOL/NC |
Certyfikat EN50131: | Grade 2 |
Temperatura pracy: | -10...+55 oC |
Wbudowany zasilacz: | 12 V DC / 1.5 A |
Wydajność zasilacza: | 1.5 A |
Zasilanie: | 16 - 20 V AC / 20 - 30 V DC |
Wymiary: | 209 x 87 x 25 mm |
Gwarancja producenta:
- 24 miesiące