PIX-Q5MZBIRS - Kamera tubowa 4 in 1, 5 Mpx, MOTOZOOM, ICR

wróć do: Kamery zewnętrzne

AAA
 • product/18/sp696615512582651.jpg
 • product/18/sp696615512582662.jpg
 • product/18/sp696615512582663.jpg
 • product/18/sp696615512582674.jpg
 • product/18/sp696615512582675.jpg

Producent

PIX-Q5MZBIRS - Tubowa kamera wielosystemowa, przystosowana do pracy w warunkach zewnętrznych. Zaliczana do serii 4 in 1 może poprawnie pracować w dowolnym systemie monitoringu analogowego: klasycznym systemie CVBS lub systemie wysokiej rozdzielczości HD-CVI / HD-TVI / AHD. Do elementów wyróżniających kamery można zaliczyć:

 • Przetwornik 1/2.5" Aptina CMOS - max. 2560 x 1936
 • Zmiennoogniskowy obiektyw typu MOTOZOOM 2.8 - 12 mm
 • Możliwość zmiany parametrów pracy z poziomu rejestratora (funkcja UTC)
 • Wbudowany oświetlacz podczerwieni Black Glass (40 m)
 • Wbudowany mechaniczny filtr podczerwieni (ICR)
 • Metalowa obudowa w klasie szczelności IP66

PIX-Q5MZBIRS jest kamerą uniwersalną i sprawdza się świetnie w standardowych systemach CCTV. Można ją z powodzeniem stosować w obiektach takich jak np.: domy, sklepy, magazyny, obiekty użytku publicznego lub firmy. Ze względu na wysoką rozdzielczość sprawdza się świetnie w miejscach, w których wysoka szczegółowość obrazu jest kluczowa.

Kamera wielosystemowa

Praca w systemie HD-CVI / HD-CVI / AHD / CVBS
PIX-Q5MZBIRS jest kamerą wielosystemową i może pracować w dowolnym systemie CCTV, który do transmisji wykorzystuje kable koncentryczne. Przykładowo można ją użyć do budowy klasycznego systemu analogowego (CVBS) lub systemu wysokiej rozdzielczości: HD-CVI / HD-TVI / AHD. Do największych zalet systemów wysokiej rozdzielczości można zaliczyć:

 • Transmisję obrazu megapikselowego po klasycznym kablu koncentrycznym (dla modelu PIX-Q5MZBIRS max. 5 Mpx)
 • Duży skuteczny zasięg transmisji, dochodzący nawet do 500 metrów
 • Brak widocznych opóźnień, które często pojawiają się w systemach IP
 • Transmisja sygnału audio, wideo i sterowania po tym samym kablu koncentrycznym
 • Szerokie pasmo i brak kompresji sygnału, co poprawia jakość podczas podglądu na żywo

Ze względu na wymienione wyżej cechy, kamery systemów wysokiej rozdzielczości są świetnymi następcami klasycznych systemów analogowych. Zdecydowanie największą zaletą jest transmisja obrazu po standardowych kablach koncentrycznych. W przypadku wymiany istniejącego już systemu analogowego, można skorzystać z tej samej struktury przewodów. Brak konieczności wymiany okablowania sprawia, że montaż monitoringu wysokiej rozdzielczości jest znacznie szybszy i tańszy.

Uwaga!
Zmiana systemu pracy kamery jest realizowana przy pomocy DIP switchy, osadzonych na kablu połączeniowym.

Przetwornik 1/2.5" Aptina CMOS

Szczegółowy obraz w rozdzielczości 2560 x 1936
Kamerę zbudowano w oparciu o duży, dobrej jakości przetwornik obrazu 1/2.5" progressive scan Aptina CMOS (AR0521). Dzięki niemu jest ona w stanie wygenerować płynny, szczegółowy i pełen żywych kolorów obraz, w maksymalnej rozdzielczości 5 Mpx. Materiał wideo o takiej rozdzielczości prawidłowo odwzorowuje nawet drobne detale obserwowanego planu. Dzięki czemu kamera PIX-Q5MZBIRS sprawdza się świetnie w systemach, w których najwyższa jakość nagrań jest kluczowa. Dodatkową zaletą obrazu w rozdzielczości 2560 x 1936 jest możliwość wykonania efektywnego, dużego zoomu cyfrowego.

Obiektyw MOTOZOOM 2.8 - 12 mm

Swobodna regulacja zbliżenia i kąta widzenia
Kamera jest również wyposażona w zmiennoogniskowy obiektyw typu MOTOZOOM 2.8 - 12 mm. Umożliwia on swobodną regulację zbliżenia i kąta widzenia, dzięki którym kamera jest uniwersalna. Przykładowo można ją wykorzystać do realizacji funkcji podglądu ogólnego lub obserwacji konkretnego, stosunkowo bliskiego kadru. Dodatkową zaletą zmiennoogniskowego obiektywu jest duża swoboda w wyborze miejsca montażu kamery. Praktycznie niezależnie od miejsca zamocowania, można tak dobrać obserwowany kadr, aby kamera spełniała swoją funkcję w systemie.

Cechą charakterystyczną obiektywu typu MOTOZOOM jest wbudowany silniczek elektryczny. Umożliwia on zdalną regulację zarówno szerokości ogniskowej, jak i ostrości kamery. Właściwość ta wyklucza konieczność wspinania się do kamery aby konfigurować parametry obiektywu. Co za tym idzie, proces montażu i regulacji kamery jest łatwiejszy i szybszy.

Podstawowe funkcje kamery:

 • Dzień/noc - Dostosowuje pracę kamery w zależności od pory dnia, tak aby zachować jak najlepszą jakość obrazu w dzień oraz jak najwyższą czułość w nocy przy słabym oświetleniu
 • DNR - Cyfrowa redukcja szumów, poprawiająca ogólną jakość obrazu w warunkach słabego oświetlenia
 • DWDR - Cyfrowy szeroki zakres dynamiki, zwiększający rozpiętość tonalną obserwowanego kadru. Umożliwia skuteczną obserwację sceny, w której są zarówno ciemne i jasne obszary
 • ATW - Automatyczne śledzenie balansu bieli, umożliwiające wierne odwzorowanie kolorów
 • AGC - Automatyczna regulacja wzmocnienia poziomu sygnału, w zależności od poziomu oświetlenia
 • BLC - Kompensacja światła wstecznego, umożliwia obserwację obiektów znajdujących się na silnie oświetlonym tle
 • Strefy prywatności - Programowalne strefy, umożliwiające zamaskowanie obszarów obrazu, które nie powinny być obserwowane

Funkcja UTC

Konfiguracja kamery z poziomu rejestratora
Kamera PIX-Q5MZBIRS obsługuje również funkcję UTC, która umożliwia zmianę parametrów pracy z poziomu rejestratora. Dzięki niej konfiguracja parametrów pracy kamery jest prostsza i bardziej wygodna. Funkcja UTC okazuje się również przydatna gdy konieczna jest zmiana pojedynczej funkcji kamery. W takiej sytuacji instalator / administrator systemu nie musi się do niej wdrapywać, aby zmienić jej parametry pracy.

Funkcja UTC może być również obsługiwana podczas pracy zdalnej z rejestratorem. Dzięki czemu parametry pracy kamery mogą być swobodnie zmieniane praktycznie z każdego miejsca (z dostępem do internetu). Jest to szczególnie wygodne rozwiązanie dla instalatora, który nie musi specjalnie jechać na obiekt, aby wprowadzić drobne zmiany w działaniu systemu.

Oświetlacz i filtr podczerwieni

Poprawna praca w dowolnych warunkach oświetlenia
Kamera posiada wbudowany standardowy oświetlacz podczerwieni Black Glass, o skutecznym zasięgu 40 m. Dzięki niemu może ona poprawnie pracować w nocnych, w warunkach słabego oświetlenia, a nawet całkowitej ciemności. Oświetlacz uruchamia się automatycznie, gdy natężenie światła dziennego spadnie poniżej pewnego poziomu i kamera przełączy się w tryb nocny. Dodatkową zaletą oświetlacza wykonanego w technologii Black Glass jest to, że jest on niewidoczny z zewnątrz gdy nie pracuje.

Kamera jest również wyposażona w mechaniczny, przesuwny filtr podczerwieni (ICR). W trybie dziennym jest on aktywny i odbija znaczną część promieniowania podczerwonego. Dzięki czemu generowany obraz zachowuje naturalne kolory i wysoką jakość. Kiedy kamera przełącza się w tryb nocny, filtr zostaje automatycznie ściągnięty z przetwornika - poprawiają się parametry czułości i możliwa jest praca przy sztucznym świetle IR.

Obudowa IP66

Bezawaryjna praca w warunkach zewnętrznych
Kamerę umieszczono w metalowej obudowie zewnętrznej, która cechuje się wysoką klasą szczelności IP66. Zapewnia ona niemal całkowitą odporność na wpływ czynników pogodowych, dzięki której kamera może bezawaryjnie pracować na zewnątrz. Obudowa IP66 gwarantuje ochronę przed:

 • Zapyleniem i dostaniem się do wnętrza kamery drobnych zabrudzeń
 • Opadami atmosferycznymi i wodą bryzgającą ze wszystkich stron
 • Niskimi i wysokimi temperaturami z zakresu -20...+50 oC

Parametry techniczne PIX-Q5MZBIRS:

Przetwornik obrazu: 1/2.5" Aptina CMOS
Max. rozdzielczość: 2560 x 1963 (5 Mpx)
Obiektyw: MOTOZOOM, 2.8 - 12 mm
Zasięg oświetlacza: Do 40 m
Czułość: 0 lux (wł. IR)
Dzień/noc: TAK
Mechaniczny filtr podczerwieni (ICR): TAK
Funkcje: Dzień/noc, NR, DWDR, UTC, AGC, ATW, BLC, Strefy prywatności
Wyjścia wideo: 1x BNC
Black Glass: TAK
Obudowa: IP66
Obudowa zewnętrzna: TAK
Temperatura pracy: -20...+50 oC
Zasilanie: 12 V DC
Pobór mocy: max. 5 W
Wymiary[śred/wys]: 92.2 x 276 mm
Waga: 0.832 kg

Gwarancja producenta:

 • 24 miesiące

Podobne produkty w kategorii: Kamery zewnętrzne