CBP32 - Centrala alarmowa

wróć do: Elmes

AAA
 • product/18/sp680415478166771.jpg

Producent

CBP32 - Przewodowo-bezprzewodowa centrala alarmowa, umożliwiająca budowę stosunkowo niewielkiego systemu SSWiN z funkcjami automatyki domowej. Do elementów wyróżniających centrali można zaliczyć:

 • Obsługa do 16 użytkowników
 • Tryby częściowego uzbrojenia centrali: dzienny i nocny
 • Wbudowany moduł GSM - możliwość obsługi systemu alarmowego z poziomu telefonu komórkowego
 • Wbudowany moduł radiowy 433 MHz (odbiornik superheterodynowy)
 • Obsługa do 6 czujek przewodowych i 32 czujek bezprzewodowych Elmes
 • Wbudowane 8 wyjść przewodowych: 2 wysokoprądowe (max. 700 mA) i 6 niskoprądowych typu NO (max. 100 mA)
 • Współpraca z sygnalizatorem bezprzewodowym Elmes WSS
 • Pamięć 256 zdarzeń, obejmująca rodzaj zdarzenia i czas wystąpienia (pamięć EEPROM)
 • Programowalny czas załączenia wyjść: 1 - 999 sekund
 • Monitoring obecności czujek i innych urządzeń zewnętrznych
 • Zasilanie transformatorem sieciowy 17 - 18 V AC
 • Możliwość współpracy z akumulatorem podtrzymującym 12 V (1.2 Ah / 7 Ah / 17 Ah)

Elmes CBP32 jest świetnym wyborem dla osób, które chcą zrealizować podstawowy system alarmowy w małym lub średniej wielkości obiekcie. Można ją z powodzeniem stosować w miejscach takich jak np. domy, mieszkania, pomieszczenia biurowe, nieduże sklepy lub firmy. Jest ona świetnym wyborem dla osób, które przewidują, że w przyszłości będą chciały rozbudować system o dodatkowe czujki. W takiej sytuacji zastosowanie czujek bezprzewodowych całkowicie wyklucza konieczność prowadzenia dodatkowych kabli. Co za tym idzie znacznie przyspiesza proces montażu i ogranicza jego koszty.

Wejścia / wyjścia centrali

Obsługa czujek przewodowych i bezprzewodowych oraz urządzeń automatyki
Centrala CBP32 jest wyposażona w 6 uniwersalnych wejść parametrycznych typu NC. Można do nich podłączyć praktycznie dowolną czujkę alarmową, taką jak np. czujkę ruchu, czujkę stłuczeniową lub czujkę zalania. Centrala jest również wyposażona w moduł radiowy, który umożliwia współpracę z 32 czujkami bezprzewodowymi Elems Elektronik.

Centrala posiada wbudowane 8 programowalnych wyjść: 2 wyjścia wysokoprądowe i 6 wyjść niskoprądowych. Wyjścia wysokoprądowe (12 V / max. 700 mA) służą do sterowania urządzeniami o dużym poborze mocy, takimi jak np. sygnalizatory alarmowe. Wyjścia wysokoprądowe są zabezpieczone przeciwprzeciążeniowo i antysabotażowo (przed przecięciem i zwarciem przewodu). Wyjścia niskoprądowe typu OC (max. 100 mA) są programowalne i służą do realizacji różnych funkcji w systemie. Służą one do wyzwalania przekaźników do sterowania np. automatyką, oświetleniem lub roletami.

Moduł radiowy 433 MHz

Obsługa pilotów i bezprzewodowych czujek Elmes
Dużą zaletą centrali CBP32 jest wbudowany moduł radiowy 433 MHz. Dzięki niemu może ona współpracować z max. 32 czujkami bezprzewodowymi Elmes i bezprzewodowym sygnalizatorem Elmes WSS. Moduł radiowy umożliwia również sterowanie podstawowymi funkcjami systemu alarmowego z poziomu pilota. Przy pomocy pilota można np. uzbroić i rozbroić system alarmowy, a także aktywować funkcję "antynapad", która załącza alarm (nawet gdy system był rozbrojony).

Sporą zaletą zastosowanego modułu radiowego jest superheterodynowy odbiornik. Wykorzystuje on przemianę częstotliwości, dzięki której odbiornik cechuje się wysoką czułością (lepszą niż -102 dBm) i dobrą odpornością na zakłócenia radiowe. W praktyce oznacza to możliwość uzyskania większych zasięgów działania, w porównaniu do standardowych odbiorników.

Moduł GSM

Powiadomienie na telefon i możliwość zdalnej obsługi systemu
Centrala posiada wbudowany moduł telefoniczny GSM. Po zastosowaniu aktywnej karty SIM możliwy jest odczyt komunikatów SMS o stanie systemu na 8 różnych numerów telefonów (powiadomienia). Dodatkową zaletą modułu GSM jest możliwość zdalnej obsługi systemu z poziomu telefonu. Przykładowo użytkownik może zdalnie uzbrajać i rozbrajać system, zdalnie blokować linię alarmową lub zdalnie sterować wyjściami centrali (automatyką).

Uwaga!
Moduł obsługuje karty SIM bez kodu PIN lub z kodem PIN: "1234". Użycie karty z kodem innym niż "1234" może spowodować jej zablokowanie.

Elmes Elektronik udostępnia również dedykowane aplikacje na telefony z systemami operacyjnymi Android lub iOS. Wszystkie one posiadają intuicyjny interfejs użytkownika, dzięki któremu codzienna obsługa systemu alarmowego nie powinna sprawiać najmniejszych problemów. Z poziomu dedykowanych aplikacji użytkownik ma dostęp do wszystkich funkcjonalności systemu alarmowego. Dzięki czemu może zdalnie i w pełni obsługiwać system praktycznie z dowolnego miejsca. Dostępne aplikacje:

 • Remote Alarm Pro
 • iRemote GSM PRO
 • GSM Control

Programowanie systemu

Z poziomu komputera lub bezpośrednio z poziomu centrali
Elmes Elektronik udostępnia darmowe oprogramowanie na komputer "CP Configurator". Przy jego pomocy można stosunkowo łatwo i szybko przeprowadzić pełen proces programowania systemu alarmowego. Program "CP Configurator" umożliwia również aktualizację oprogramowania centrali alarmowej. Połączenie pomiędzy komputerem a centralą jest realizowane przy pomocy kabla USB - mini USB.

Sporą zaletą centrali alarmowej CBP32 jest wbudowany wyświetlacz LCD. Dzięki niemu możliwe jest zaprogramowanie systemu alarmowego z poziomu przycisków na płycie centrali. Ta drobna funkcjonalność okazuje się szczególnie użyteczna gdy potrzebna jest szybka zmiana pojedynczego parametru pracy. Wyświetlacz LCD posiada również wskaźnik poziomu sygnału radiowego.

Obsługa akumulatora

Podtrzymanie pracy po awarii sieci elektrycznej
Centrala może współpracować z awaryjnym akumulatorem kwasowo-ołowiowym 12 V, o pojemności 1.2 Ah / 7 Ah / 17 Ah. Po zastosowaniu akumulatora, alarm będzie poprawnie pracował po awarii sieci elektrycznej (przez pewien czas). System przełącza się w tryb akumulatorowy automatycznie, a gdy awaria ustąpi, wraca do normalnego trybu pracy. Po powrocie do trybu normalnego rozpoczyna również proces ładowania akumulatora. Obwód akumulatora posiada zabezpieczenie przed zbyt głębokim rozładowaniem i użytkownik może wybrać prąd ładowania (przy pomocy zwory):

 • 130 mA dla akumulatorów 1.2 Ah
 • 450 mA dla akumulatorów 7 Ah / 17 Ah

Parametry techniczne CBP32:

Ilość użytkowników: 16
Pamięć zdarzeń: 256
Rodzaj komunikacji: Przewodowa / bezprzewodowa
Moduł radiowy: Superheterodynowy 433 MHz
Wbudowany moduł GSM: TAK
Zdalne sterowanie systemem: TAK
Ilość numerów telefonów: 8
Wejścia: 6x przewodowe, 32x bezprzewodowe
Wyjścia: 2x wysokoprądowe, 6x niskoprądowe
Sygnalizacja akustyczna: TAK
Współpraca z akumulatorem: Kwasowo-ołowiowy 12 V (1.2 Ah / 7 Ah / 17 Ah)
Zasilanie: 17 - 18 V AC (z transformatora)

Gwarancja producenta:

 • 24 miesiące

Podobne produkty w kategorii: Elmes