BCS-TQE8204IR3-B - Tubowa kamera 4 in 1, 2 Mpx, DWDR, ICR

wróć do: Kamery zewnętrzne

AAA

Producent

BCS-TQE8204IR3-B - Zewnętrzna kamera wielosystemowa, przystosowana do pracy w systemach wysokiej rozdzielczości: HD-CVI / HD-TVI / AHD lub klasycznym systemie analogowym CVBS. Cechuje się wysoką jakością wykonania i atrakcyjną ceną, co czyni z niej doskonały wybór dla osób poszukujących ekonomicznych rozwiązań CCTV. Do elementów wyróżniających kamery można zaliczyć:

 • Przetwornik obrazu 1/2.9" SONY IMX323 CMOS - max. 1080p
 • Zmiennoogniskowy obiektyw o szerokości 5 - 50 mm
 • Wbudowany mocny oświetlacz podczerwieni o zasięgu do 50 m
 • Wbudowany mechaniczny, przesuwny filtr podczerwieni (ICR)
 • Wyjście wideo kompozytowe BNC 75 Ohm (1 Vp-p)
 • Szczelna obudowa IP66

BCS-TQE8204IR3-B jest kamerą uniwersalną, którą można z powodzeniem stosować w systemach CCTV każdego standardowego obiektu. Sprawdza się ona świetnie w miejscach takich jak np. domy, sklepy, magazyny lub pomieszczenia biurowe. Można ją również stosować w systemach monitoringu obiektów przemysłowych lub obiektów użytku publicznego.

Kamera 4 w 1

Praca w systemie CVI / TVI / AHD / CVBS
BCS-TQE8204IR3-B jest kamerą wielosystemową i może poprawnie pracować w każdym systemie analogowej CCTV. Przykładowo można ją podłączyć do klasycznego systemu CVBS lub systemu wysokiej rozdzielczości HD-CVI / HD-TVI / AHD. Do najważniejszych zalet systemów wysokiej rozdzielczości można zaliczyć:

 • Transmisję obrazu megapikselowego po standardowym kablu koncentrycznym
 • Duży skuteczny zasięg transmisji, dochodzący nawet do 500 metrów
 • Brak widocznych opóźnień, które często pojawiają się w systemach IP
 • Transmisja sygnału audio, wideo i sterowania po tym samym kablu koncentrycznym
 • Szerokie pasmo i brak kompresji sygnału, co poprawia jakość podczas podglądu na żywo

Ze względu na wymienione wyżej zalety, systemy HD-CVI, HD-TVI i AHD są doskonałymi następcami klasycznych systemów CVBS. Zdecydowanie największą z nich jest transmisja sygnału po standardowych kablach koncentrycznych. W przypadku wymiany klasycznego systemu analogowego, można skorzystać z istniejącej już struktury przewodów. Brak konieczności wymiany okablowania sprawia, że montaż systemu wysokiej rozdzielczości jest znacznie szybszy i tańszy.

Uwaga!
Systemy monitoringu CVI, TVI i AHD można również zbudować w oparciu o skrętkę komputerową (kable UTP). Konieczne jest wówczas zastosowanie odpowiednich konwerterów od strony kamer i rejestratora.

Przetwornik 1/2.9" SONY IMX323 CMOS

Wysoka jakość obrazu w rozdzielczość 1080p
Kamerę zbudowano w oparciu o wysokiej jakości przetwornik obrazu 1/2.9" SONY IMX323 CMOS. Dzięki niemu jest ona w stanie wygenerować płynny i szczegółowy materiał wideo, w maksymalnej rozdzielczości 2 Mpx. Obraz w takiej rozdzielczości w zupełności wystarcza w standardowych systemach monitoringu CCTV - zaczynając od domów i mieszkań, a kończąc na sklepach lub obiektach przemysłowych. Dodatkową zaletą obrazu w rozdzielczości 1920 x 1080 jest stosunkowo niewielka "waga", dzięki czemu nie zajmuje on dużo przestrzeni dyskowej.

Obiektyw 5 - 50 mm

Łatwa regulacja kąta widzenia i duży zoom optyczny
Dużą zaletą modelu BCS-TQE8204IR3-B jest wbudowany szeroki, zmiennoogniskowy obiektyw 5 - 50 mm. Dzięki niemu kamera może prowadzić obserwację stosunkowo szerokiego kadru lub wykonać spore zbliżenie optyczne. Co za tym idzie, kamera jest uniwersalna i może być wykorzystana do realizacji funkcji podglądu ogólnego lub obserwacji konkretnego, oddalonego o kilkadziesiąt metrów kadru.

Podstawowe funkcje kamery:

 • Dzień/noc - Dostosowuje pracę kamery w zależności od pory dnia, tak aby zachować jak najlepszą jakość obrazu w dzień oraz jak najwyższą czułość w nocy przy słabym oświetleniu
 • NR - Redukcja szumów, poprawiająca ogólną jakość obrazu w warunkach słabego oświetlenia
 • DWDR - Cyfrowy szeroki zakres dynamiki, zwiększający rozpiętość tonalną obserwowanego kadru. Umożliwia skuteczną obserwację sceny, w której są zarówno ciemne i jasne obszary
 • AWB - Automatyczny balans bieli, umożliwiający wierne odwzorowanie kolorów
 • AGC - Automatycznie wzmacnia sygnał wyjściowy, w przypadku spadku natężenia oświetlenia
 • BLC - Kompensacja światła tła, umożliwia skuteczną obserwację obiektów na silnie oświetlonym tle

Oświetlacz i filtr podczerwieni

Skuteczna praca w warunkach nocnych
Kamera jest również wyposażona w mocny oświetlacz podczerwieni, o skutecznym zasięgu dochodzącym do 50 m. Dzięki niemu może ona prowadzić poprawną obserwację w nocy, w warunkach słabego oświetlenia, a nawet całkowitej ciemności. Oświetlacz uruchamia się automatycznie gdy natężenie światła dziennego spadnie poniżej pewnego poziomu i uruchomi się tryb nocny. Dodatkową zaletą oświetlacza jest jego budowa w oparciu o diody 3-ciej generacji. Cechują się one dłużą żywotnością, dochodzącą nawet do 50 000 godzin ciągłego świecenia (prawie 6 lat).

Kamera jest również wyposażona w mechaniczny, przesuwny filtr podczerwieni (ICR). W trybie dziennym jest on aktywny i odbija znaczną część promieniowania IR. Dzięki czemu generowany obraz zachowuje naturalne kolory i wysoką jakość. Kiedy kamera przełącza się w tryb nocny, filtr zostaje automatycznie ściągnięty z przetwornika. Poprawiają się parametry czułości i możliwa jest praca przy sztucznym oświetleniu IR.

Obudowa IP66

Bezawaryjna praca na zewnątrz
Kamerę umieszczono szczelnej obudowie zewnętrznej (IP66), która gwarantuje niemal całkowitą odporność na wpływ czynników atmosferycznych. Dzięki niej kamera BCS-TQE8204IR3-B może bezawaryjnie pracować na zewnątrz, w praktycznie każdych warunkach pogodowych. Obudowa IP66 zapewnia ochronę przed:

 • Zapyleniem i dostaniem się do wnętrza kamery drobnych zabrudzeń
 • Opadami atmosferycznymi i wodą bryzgającą ze wszystkich stron
 • Niskimi i wysokimi temperaturami, w zakresie -20...+60 oC

Parametry techniczne BCS-TQE8204IR3-B:

Przetwornik obrazu: 1/2.9" SONY IMX323 CMOS
Max. rozdzielczość: 1920 x 1080 (2 Mpx)
Obiektyw: 5 - 50 mm
Zasięg oświetlacza: Do 50 m
Czułość: 0 lux (wł. IR)
Dzień/noc: TAK
Mechaniczny filtr podczerwieni (ICR): TAK
Funkcje: Dzień/noc, NC, DWDR, AWB, AGC, BLC
Wyjścia wideo: 1x BNC 75 Ohm, 1 Vp-p
Obudowa: IP66
Obudowa zewnętrzna: TAK
Temperatura pracy: -20...+60 oC
Zasilanie: 12 V DC
Pobór mocy: max. 8 W
Wymiary: 93 x 300 mm
Waga: 1.1 kg

Gwarancja producenta:

 • 36 miesięcy

Podobne produkty w kategorii: Kamery zewnętrzne