BCS-TQ6200IR3-B - Kamera megapikselowa 4 w 1, 2Mpx, DWDR, ICR

wróć do: Kamery zewnętrzne

AAA
 • product/17/sp677615453862231.jpg

Producent

BCS-TQ6200IR3-B - Zewnętrzna kamera kopułowa 4 w 1, łącząca w sobie możliwości systemów: CVBS, HD-CVI, HD-TVI i AHD. Zbudowana z dobrej jakości komponentów, cechuje się niezawodnością, stabilnymi parametrami pracy i wysoką funkcjonalnością. Do elementów wyróżniających kamery można zaliczyć:

 • Przetwornik obrazu 1/2.8" SONY IMX322 CMOS - max. 1080p
 • Zmiennoogniskowy obiektyw o szerokości 2.8 - 12 mm
 • Wbudowany oświetlacz podczerwieni o zasięgu do 35 m (2 diody IR3)
 • Wbudowany mechaniczny, przesuwny filtr podczerwieni (ICR)
 • Szybę dzieloną z kołnierzem oddzielającym promiennik od obiektywu
 • Wyjście serwisowe wideo pod klapką
 • Szczelną obudowę IP66
 • Uchwyt 3D

Kamery serii BCS-TQ ze względu na możliwość pracy w systemie HD-CVI, HD-TVI, AHD lub CVBS są niezwykle uniwersalne. Sprawdzają się świetnie w praktycznie każdym praktycznie każdym systemie CCTV, stosowanym w sklepie, firmie lub domu. Dodatkowo ze względu na bardzo atrakcyjną cenę, są one doskonałym wyborem dla osób, które poszukują dobrej jakości, ekonomicznego monitoringu.

Kamera 4 w 1

Praca w systemie CVI / TVI / AHD / CVBS
BCS-TQ6200IR3-B jest kamerą wielosystemową i może poprawnie pracować w każdym systemie analogowej CCTV. Przykładowo można ją podłączyć do klasycznego systemu CVBS lub systemu wysokiej rozdzielczości HD-CVI / HD-TVI / AHD. Do najważniejszych zalet systemów wysokiej rozdzielczości można zaliczyć:

 • Transmisję obrazu megapikselowego po standardowym kablu koncentrycznym
 • Duży skuteczny zasięg transmisji, dochodzący nawet do 500 metrów
 • Brak widocznych opóźnień, które często pojawiają się w systemach IP
 • Transmisja sygnału audio, wideo i sterowania po tym samym kablu koncentrycznym
 • Szerokie pasmo i brak kompresji sygnału, co poprawia jakość podczas podglądu na żywo

Ze względu na wymienione wyżej zalety, systemy HD-CVI, HD-TVI i AHD są doskonałymi następcami klasycznych systemów CVBS. Zdecydowanie największą z nich jest transmisja sygnału po standardowych kablach koncentrycznych. W przypadku wymiany klasycznego systemu analogowego, można skorzystać z istniejącej już struktury przewodów. Brak konieczności wymiany okablowania sprawia, że montaż systemu wysokiej rozdzielczości jest znacznie szybszy i tańszy.

Uwaga!
Systemy monitoringu CVI, TVI i AHD można również zbudować w oparciu o skrętkę komputerową (kable UTP). Konieczne jest wówczas zastosowanie odpowiednich konwerterów od strony kamer i rejestratora.

Przetwornik 1/2.8" SONY IMX322 CMOS

Wysoka jakość obrazu w rozdzielczość 1080p
Kamerę zbudowano w oparciu o wysokiej jakości przetwornik obrazu 1/2.8" SONY IMX322 CMOS. Dzięki niemu jest ona w stanie wygenerować płynny i szczegółowy materiał wideo, w maksymalnej rozdzielczości 2 Mpx. Obraz w takiej rozdzielczości w zupełności wystarcza w standardowych systemach monitoringu CCTV - zaczynając od domów i mieszkań, a kończąc na sklepach lub obiektach przemysłowych. Dodatkową zaletą obrazu w rozdzielczości 1920 x 1080 jest stosunkowo niewielka "waga", dzięki czemu nie zajmuje on dużo przestrzeni dyskowej.

Obiektyw 2.8 - 12 mm

Swobodna regulacja kąta widzenia
Do budowy kamery wykorzystano również standardowy obiektyw zmiennoogniskowy 2.8 - 12 mm. Dzięki niemu instalator ma możliwość precyzyjnego dobrania kadru do miejsca montażu kamery, przez co jest ona uniwersalna. Przykładowo można ją wykorzystać do realizacji funkcji podglądu ogólnego lub obserwacji konkretnego, jednak stosunkowo bliskiego kadru. Szerokość ogniskowej i ostrość są regulowane manualnie, przy pomocy pokręteł.

Podstawowe funkcje kamery:

 • Dzień/noc - Dostosowuje pracę kamery w zależności od pory dnia, tak aby zachować jak najlepszą jakość obrazu w dzień oraz jak najwyższą czułość w nocy przy słabym oświetleniu
 • NR - Redukcja szumów, poprawiająca ogólną jakość obrazu w warunkach słabego oświetlenia
 • DWDR - Cyfrowy szeroki zakres dynamiki, zwiększający rozpiętość tonalną obserwowanego kadru. Umożliwia skuteczną obserwację sceny, w której są zarówno ciemne i jasne obszary
 • ATW - Automatyczne śledzenie balansu bieli, umożliwiający wierne odwzorowanie kolorów
 • AGC - Automatycznie wzmacnia sygnał wyjściowy, w przypadku spadku natężenia oświetlenia
 • BLC - Kompensacja światła tła, umożliwia skuteczną obserwację obiektów na silnie oświetlonym tle
 • HLC - Kompensacja światła reflektorów, zwiększa prawdopodobieństwo np. poprawnej detekcji tablic rejestracyjnych w warunkach nocnych, gdy światła samochodu są włączone

Oświetlacz i filtr podczerwieni

Skuteczna praca w warunkach nocnych
Na wyposażeniu kamery znajduje się również dobrej jakości oświetlacz podczerwieni, o maksymalnym zasięgu 35 m. Dzięki niemu kamera może skutecznie pracować w warunkach nocnych, w warunkach słabego oświetlania, a nawet kiedy jest zupełnie ciemno. Dodatkową zaletą oświetlacza jest jego budowa w oparciu o diody 3-ciej generacji. Cechują się one dłużą żywotnością, dochodzącą nawet do 50 000 godzin ciągłego świecenia (prawie 6 lat).

Kamera jest również wyposażona w mechaniczny, przesuwny filtr podczerwieni (ICR). W trybie dziennym jest on aktywny i odbija znaczną część promieniowania IR. Dzięki czemu generowany obraz zachowuje naturalne kolory i wysoką jakość. Kiedy kamera przełącza się w tryb nocny, filtr zostaje automatycznie ściągnięty z przetwornika. Poprawiają się parametry czułości i możliwa jest praca przy sztucznym oświetleniu IR.

Obudowa IP66

Bezawaryjna praca w warunkach zewnętrznych
Kamerę umieszczono w metalowej obudowie zewnętrznej, która cechuje się wysoką klasą szczelności IP66. Zapewnia ona niemal całkowitą odporność na wpływ czynników pogodowych, dzięki której kamera może bezawaryjnie pracować na zewnątrz. Obudowa IP66 gwarantuje ochronę przed:

 • Zapyleniem i dostaniem się do wnętrza kamery drobnych zabrudzeń
 • Opadami atmosferycznymi i wodą bryzgającą ze wszystkich stron
 • Niskimi i wysokimi temperaturami z zakresu -30...+60 oC

Parametry techniczne BCS-TQ6200IR3-B:

Przetwornik obrazu: 1/2.8" SONY IMX322 CMOS
Max. rozdzielczość: 1920 x 1080 (2 Mpx)
Obiektyw: 2.8 - 12 mm
Zasięg oświetlacza: Do 35 m
Czułość: 0 lux (wł. IR)
Dzień/noc: TAK
Mechaniczny filtr podczerwieni (ICR): TAK
Funkcje: Dzień/noc, NR, DWDR, ATW, AGC, BLC, HLC
Obudowa: IP66
Obudowa zewnętrzna: TAK
Temperatura pracy: -20...+50 oC
Zasilanie: 12 V DC
Pobór mocy: max. 6 W
Wymiary: 86 x 259 mm
Waga: 1.5 kg

Gwarancja producenta:

 • 36 miesięcy

Podobne produkty w kategorii: Kamery zewnętrzne