DS-2DE4225IW-DE - Szybkoobrotowa kamera IP 2 Mpx, zoom 25x, WDR, H.265

wróć do: HIKVISION

AAA
 • product/17/sp676115450467771.jpg

Producent

DS-2DE4225IW-DE - Szybkoobrotowa kamera megapikselowa, dedykowana do pracy w systemie monitoringu IP HIKVISION. Cechuje się wysoką funkcjonalnością, stabilnymi parametrami pracy i niezawodnością, które zawdzięcza budowie z dobrej jakości komponentów. Do elementów wyróżniających kamery można zaliczyć:

 • Przetwornik obrazu 1/2.8" PS CMOS - max. rozdzielczość 1920 x 1080
 • Zmiennoogniskowy obiektyw 4.5 - 120 mm - zoom optyczny 25x
 • Głowica PTZ i obsługa licznych funkcji patrolowych - 300 presetów, 8 tras i 4 ścieżki
 • Wbudowany interfejs sieciowy fast ethernet i wsparcie technologii PoE 802.3at i ONVIF
 • Sprzętowa realizacja funkcji szerokiego zakresu dynamiki WDR 120 dB
 • Obsługa licznych funkcji inteligentnej analizy obrazu
 • Wbudowany oświetlacz podczerwieni o zasięgu do 100 m
 • Wbudowany mechaniczny, przesuwny filtr podczerwieni (ICR)
 • Wbudowane 1 wejście i 1 wyjście audio
 • Wbudowana kieszeń na kartę microSD (max. 256 GB)
 • Kompresja H.265+ / H.265 / H.264+ / H.264 i potrójny strumień kodowania
 • Szczelna obudowa IP66

Kamera DS-2DE4225IW-DE sprawdza się świetnie w obiektach otwartych, w których wymagana jest wysoka jakość generowanego obrazu. Można ją z powodzeniem stosować w miejscach takich jak np. stacje kolejowe, porty lotnicze, parki, rynki, różnego typu place lub ulice miast. Kamera jest również świetnym uzupełnieniem standardowego systemu monitoringu, zbudowanego w oparciu o stałopozycyjne kamery tubowe i kamery kopułowe.

Przetwornik 1/2.8" PS CMOS

Szczegółowy obraz w rozdzielczości 1080p
Do budowy kamery wykorzystano standardowy, dobrej jakości przetwornik obrazu 1/2.8" progressive scan CMOS. Dzięki niemu jest ona w stanie wygenerować płynny i pełen żywych kolorów materiał wideo, w maksymalnej rozdzielczości 1920 x 1080 (max. 25 kl/s @ 2 Mpx). Kamery generujące obraz w rozdzielczości 2 Mpx cieszą się zdecydowanie największą popularnością w systemach monitoringu IP. Po pierwsze, nagrania w rozdzielczości 2 Mpx zapewniają szczegółowość która w zupełności wystarcza w większości standardowych obiektów. Po drugie, materiał wideo 1080p nie zajmuje dużo przestrzeni dyskowej i nie wymaga dużej przepustowości łącza internetowego.

Obiektyw 4.5 - 120 mm

Zoom optyczny 25x
Kamera jest również wyposażona w zmiennoogniskowy obiektyw, którego szerokość może być zmieniana w zakresie 4.5 - 120 mm. Umożliwia on swobodną regulację kąta widzenia kamery (57.6o ~ 2.5o w poziomie / 34.4o - 1.4o w pionie), a także wykonanie sporego zoomu optycznego: max. 25x. W zależności od ustawionej ogniskowej kamera może skutecznie obserwować odległe obiekty lub realizować funkcję podglądu ogólnego. Regulowany obiektyw, w połączeniu z dobrą jakością obrazu i głowicą PTZ sprawiają, że kamera radzi sobie świetnie w przestrzeniach otwartych.

Kamera może również wykonać zoom cyfrowy 16x. Dla obrazu w rozdzielczości 2 Mpx jest on stosunkowo efektywny.

Głowica PTZ

Skuteczna obserwacja dużego obszaru
DS-2DE4225IW-DE jest kamerą obrotową i może prowadzić skuteczną obserwację dużego obszaru. Przez co sprawdza się ona świetnie w systemach monitoringu przestrzeni otwartych, takich jak parkingi, rynki lub różnego typu place. Kamera z głowicą PTZ jest również świetnym uzupełnieniem standardowego systemu monitoringu, zbudowanego w oparciu o stałopozycyjne kamery tubowe i kamery kopułowe.

Sterowanie głowicą obrotową jest realizowane "ręcznie" z poziomu rejestratora lub podczas pracy zdalnej. Administrator systemu może również zdefiniować funkcje patrolowe, które będą automatycznie sterować głowicą i obiektywem. Dostępne funkcje patrolowe:

 • 300 presetów
 • 8 tras patrolowych (32 presety na ścieżkę)
 • 4 ścieżki patrolowe (max. 10 min na każdą ścieżkę)

Kamera wspiera również funkcję automatycznego powrotu do poprzedniego położenia kamery po zaniku zasilania i funkcję inteligentnego pozycjonowania 3D. Prędkość obrotu głowicy PTZ przy sterowaniu ręcznym może być zmieniana w zakresie od 0.1 o/s do 80 o/s. Prędkość obrotu dla presetu jest stała i wynosi 80 o/s.

Interfejs sieciowy

Możliwość zdalnej obsługi kamery
Kamera posiada wbudowany interfejs sieciowy fast ethernet (10 / 100 M), przy pomocy którego można nawiązać z nią zdalne połączenie. Pracujący zdalnie użytkownik może np. podglądać obraz z kamery "na żywo", odtwarzać nagrania zapisane na karcie microSD lub sterować położeniem głowicy PTZ. Jeżeli posiada uprawnienia administratora systemu może również zmieniać parametry pracy kamery. Dostępna funkcjonalność podczas pracy zdalnej zależy od sposobu zestawienia zdalnego połączenia, które można zrealizować przy pomocy:

 • Przeglądarki internetowej - z jej poziomu użytkownik ma dostęp do pełnej funkcjonalności i może dowolnie zmieniać parametry pracy rejestratora
 • iVMS-4200 - oprogramowanie na komputer służące do budowy centrum zarządzania systemem monitoringu. Z jego poziomu możliwe jest m.in. wyświetlanie obrazu na żywo, odtwarzanie nagrań, konfiguracja urządzeń, obsługa e-map i wyświetlanie alarmów
 • iVMS-5200 - kompletny, zaawansowany system zarządzania monitoringiem, dedykowany do stosowania w miejscach takich jak hotele, banki, centra handlowe, czy obiekty przemysłowe. Do najważniejszych funkcji udostępnianych przez iVMS-5200 można zaliczyć: inteligentną analizę obrazu, inteligentną detekcję, ANPR, zliczanie osób i obsługę map ciepła
 • iVMS-4500 - aplikacja na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android, iOS lub Windows Phone. Z jej poziomu dostępna jest podstawowa funkcjonalność, taka jak np. podgląd obrazu "na żywo", odtwarzanie nagrań lub sterowanie kamerami obrotowymi
 • Hik-Connect - Platforma HIKVISION umożliwiająca nawiązanie połączenia z monitoringiem IP przez system pracy w chmurze. Usługa Hik-Connect integruje chmurę P2P do zdalnego podglądu i udostępnia powiadomienia alarmowe typu PUSH (na smartfony)

Dodatkową zaletą kamery jest wsparcie sieciowego standardu ONVIF. Dzięki niemu może ona współpracować z rejestratorami innych producentów, które również wspierają ten standard.

PoE 802.3at

Alternatywny sposób zasilania
Kolejną zaletą kamery jest wsparcie technologii Power over Ethernet, która umożliwia transmisję energii elektrycznej po kablu UTP. Dzięki niej zasilanie kamery można zrealizować bezpośrednio z poziomu switcha PoE+ - przykładowo z poziomu switcha wbudowanego do rejestratora NVR serii "P". Do największych zalet technologii Power over Ethernet można zaliczyć:

 • Zwiększa elastyczność instalacji i umożliwia montaż kamer w miejscach, do których nie da się doprowadzić standardowych zasilaczy
 • Zmniejsza liczbę przewodów niezbędnych do prawidłowej instalacji, co może przyspieszyć montaż i zmniejszyć jego koszty
 • Nie wymaga żadnej konfiguracji - po podłączeniu kamery do switcha PoE+, ten automatycznie ją zasili

Funkcja WDR 120 dB

Skuteczna obserwacja silnie kontrastowej sceny
Kolejną zaletą kamery DS-2DE4225IW-DE jest sprzętowa realizacja funkcji szerokiego zakresu dynamiki (WDR 120 dB). Zapewnia ona dużą rozpiętość tonalną, umożliwiając tym samym obserwację sceny, na której znajdują się jednocześnie jasne i ciemne obiekty. Dzięki funkcji WDR kamera może skutecznie obserwować obiekty umieszczone na bardzo jasnym tle lub obiektu umieszczone w cieniu (gdy reszta planu jest dobrze oświetlona).

Funkcja WDR 120 dB okazuje się szczególnie przydatna podczas słonecznych dni. Dzięki niej kamerę można np. zamontować wewnątrz budynku i zwrócić w stronę przeszklonego wejścia. W takiej konfiguracji, twarze osób wchodzących nie są zaciemnione, co znacznie ułatwia ich identyfikację.

Funkcje inteligentnej analizy

Możliwość tworzenia zaawansowanych scenariuszy nagrywania
Kamera obsługuje również wiele funkcji inteligentnej analizy obrazu, które umożliwiają tworzenie zaawansowanych scenariuszy nagrywania. Funkcje te poprawiają możliwości nadzoru systemu, przez jego lepsze dopasowanie do specyfiki obiektu i wymagań klienta. Do obsługiwanych funkcji inteligentnej analizy można zaliczyć:

 • Przekroczenie wirtualnej, definiowanej przez użytkownika linii
 • Wtargnięcie intruza do zdefiniowanej przez użytkownika strefy
 • Pozostawienie obiektu w strefie (np. bagażu)
 • Zniknięcie obiektu ze strefy

Przykładowym zastosowaniem inteligentnej analizy może być zwiększenie ilości klatek, gdy ktoś wejdzie do zastrzeżonej strefy. Oszczędzane jest w ten sposób miejsce na dyskach twardych, a nagrania z czasu obecności intruza są najwyższej jakości.

Podstawowe funkcje kamery:

 • Dzień/noc - Dostosowuje pracę kamery w zależności od pory dnia, tak aby zachować jak najlepszą jakość obrazu w dzień oraz jak najwyższą czułość w nocy przy słabym oświetleniu
 • DNR (3D) - Cyfrowa redukcja szumów, poprawiająca ogólną jakość obrazu w warunkach słabego oświetlenia
 • AWB - Automatyczny balans bieli, umożliwia wierne odwzorowanie rejestrowanych kolorów
 • AGC - Automatycznie wzmacnia sygnał wyjściowy, w przypadku spadku natężenia oświetlenia
 • BLC - Kompensacja światła tła, umożliwia skuteczną obserwację obiektów na silnie oświetlonym tle
 • HLC - Kompensacja światła reflektorów, zwiększa prawdopodobieństwo np. poprawnej detekcji tablic rejestracyjnych w warunkach nocnych, gdy światła samochodu są włączone
 • ROI - Poprawia jakości wskazanego przez użytkownika fragmentu obrazu. Dzięki niej możliwa jest realizacja "ekonomicznego" sposobu nagrywania
 • EIS - Elektroniczna stabilizacja obrazu. Umożliwia uzyskanie obrazu bez rozmyć, które wynikają z drobnych drgań kamery
 • Defog - Redukuje zakłócenia wywołana wpływem mgły, opadów atmosferycznych, itp.
 • Strefy prywatności - Programowalne stery, umożliwiające zamaskowanie obszarów obrazu, które nie powinny być obserwowane (24 strefy)

Oświetlacz i mechaniczny filtr podczerwieni

Skuteczna praca w każdych warunkach oświetlenia
Kamera posiada wbudowany mocny oświetlacz podczerwieni, którego skuteczny zasięg świecenia wynosi max. 100 m. Dzięki niemu może ona poprawnie pracować w nocy, w warunkach słabego oświetlenia, a nawet całkowitej ciemności. Oświetlacz uruchamia się automatycznie gdy natężenie światła dziennego spadnie poniżej pewnego poziomu i uruchomi się tryb nocny.

Kamera jest również wyposażona w mechaniczny, przesuwny filtr podczerwieni (ICR). W trybie dziennym jest on aktywny i odbija znaczną część promieniowania podczerwonego IR. Dzięki czemu generowany obraz zachowuje naturalne kolory i wysoką jakość. Kiedy kamera przełącza się w tryb nocny filtr zostaje ściągnięty z przetwornika. Poprawiają się parametry czułości i możliwa jest praca przy sztucznym oświetleniu IR (jednak kosztem ogólnej jakości obrazu).

Kieszeń na kartę microSD

Lokalna archiwizacja nagrań
Kamera jest również wyposażona w gniazdo na kartę microSD, o maksymalnej pojemności 256 GB. Karta służy jako zapasowe miejsce pamięci, które można wykorzystać do tworzenia lokalnych kopii nagrań. Dodatkowo kamera z zastosowaną kartą może pracować w pełni autonomiczne, tworząc miniaturowy system monitoringu. W takim systemie wszystkie nagrania są zapisywane na karcie i jest on obsługiwany z poziomy przeglądarki internetowej.

Uwaga!
Należy pamiętać, że karty microSD maja ograniczoną liczbę zapisów. Przy nagrywaniu ciągłym, nawet najwyższej jakości karta przestanie działać po stosunkowo krótkim okresie.

Kompresja H.265 i potrójny strumień kodowania

Skuteczny zdalny podgląd i wysoka jakość nagrań jednocześnie
Kamera korzysta z zaawansowanej kompresji obrazu H.265, będącej następcą popularnej w systemach CCTV kompresji H.264. Nowa wersja umożliwia nawet dwukrotnie mocniejszą kompresję danych, przy praktycznie niezmniejszonej jakości obrazu. Dzięki czemu możliwa jest archiwizacja nagrań z dłuższego okresu i dodatkowo zmniejszają się wymagania dotyczące przepustowości łącza internetowego. Obsługiwane kompresje obrazu:

 • H.265+
 • H.265
 • H.264+
 • H.264

Uwaga!
Kamerę można w dowolnym momencie przełączyć w kompresję H.264 i podłączyć do rejestratora, który nie obsługuje H.265.

Kamera obsługuje również 3 strumienie kodowania, z których każdy może być niezależnie konfigurowany przez użytkownika. Dzięki nim możliwe jest ustawienie wysokiej jakości obrazu do archiwizacji i obrazu o niższych parametrach do zdalnego podglądu. Prędkości poszczególnych strumieni:

 • Strumień główny: 25 kl/s @ 1920 x 1080 / 1280 x 960 / 1280 x 720
 • Strumień drugi: 25 kl/s @ 704 576 / 640 x 480 / 352 x 288
 • Strumień trzeci: 25 kl/s @ 1920 x 1080 / 1280 x 960 / 1280 x 720 / 704 x 576 / 640 x 480 / 352 x 288

Obudowa IP66

Bezawaryjna praca w warunkach zewnętrznych

Kamerę umieszczono w szczelnej obudowie zewnętrznej (IP66), która gwarantuje niemal całkowitą odporność na wpływ czynników pogodowych. Dzięki niej kamera może pracować bezawaryjnie na zewnątrz, praktycznie niezależnie od panujących warunków pogodowych. Obudowa w klasie szczelności IP66 gwarantuje ochronę przed:

 • Zapyleniem i dostaniem się do wnętrza kamery drobnych zabrudzeń
 • Opadami atmosferycznymi i wodą bryzgającą ze wszystkich stron
 • Niskimi i wysokimi temperaturami, w zakresie -30...+65 oC

Parametry techniczne DS-2DE4225IW-DE:

Przetwornik obrazu: 1/2.8" PS CMOS
Max. rozdzielczość: 1920 x 1080 (2 Mpx)
Prędkość: max. 25 kl/s @ 2 Mpx
Obiektyw: 4.5 - 120 mm
Zoom optyczny: 25x
Zoom cyfrowy: 16x
Kąt widzenia: 57.6o ~ 2.5o w poziomie / 34.4o - 1.4o w pionie
Czułość: 0 lux (wł. IR)
Zasięg oświetlacza: do 100 m
Dzień/noc: TAK
ICR: TAK
WDR: TAK
Kompresja obrazu: H.265+ / H.265 / H.264+ / H.264
Funkcje: Dzień/noc, NR, WDR, AWB, AGC, BLC, HLC, ROI, EIS, Defog, Strefy prywatności
Interfejs Ethernet: 10 / 100 Mb/s
Wejście audio: 1x
Wyjście audio: 1x
Lokalne nagrywanie (karta SD): TAK, max. 256 GB
Zakres obrotu: 360o
Prędkość obrotu: max. 80 o/s
Funkcje automatycznego patrolu: 300 presetów, 8 tras, 4 ścieżki
Obudowa: IP66
Obudowa zewnętrzna: TAK
Temperatura pracy: -30...+65 oC
Zasilanie: 12 V DC / PoE 802.3at
Pobór mocy: max. 18 W
Wymiary[śred/wys]: 164.5 x 290 mm
Waga: 2 kg

Gwarancja producenta:

 • 36 miesięcy

Podobne produkty w kategorii: HIKVISION