HS2016 | HS2LCDE3 - Zestaw centrali alarmowej i klawiatury DSC

wróć do: Alarmy przewodowe

AAA
 • product/17/sp664115405378561.jpg

Producent

HS2016 - Centrala alarmowa firmy DSC. Najmniejsza centrala z serii Power NEO. W standardzie na płycie znajduje sie 6 wejść lini dozorowej z możliwością dołożenia ekspandera. Dwa wyjście PGM z możliwością rozszerzenia do 22. Do centrali można podłączyć 8 manipulatorów oraz zaprogramować 2 strefy. Pamięć historii zdarzeń przechowuje 500 rekordów. Centrala jest przystosowana do instalacj w systemach w normieGRADE 2. Centrala pracuje w trybie hybrydowym - obsługuje urządzenia przewodowe i bezprzewodowe. Najważniejszcze cechy tej centrali:

 • Zasilanie 16V AC
 • Pobór prądu 85mA
 • Temperatura pracy -10°C...+55°C
 • Stopień zabezpieczenia Grade II
 • Współpraca z komunikatorami alarmowymi IP: Tak
 • Współpraca z komunikatorami alarmowymi GSM/GPRS: Tak
 • Złącze PC-LINK: Tak
 • Możliwość zdalnego programowania przez sieć GSM/GPRS lub IP: Tak
HS2LCDE3 - Klawiatra obsługująca do 128 lini oraz 8 podsystemów z wyświetlaczem LCD. Posiada 5 programowalnych przycisków funkcyjnych. Dwu liniowy wyświetlacz LCD z ograniczeniem do 16 znaków na linie. Urządzenie można zaprogramować do obsługi linii i/lub wyjścia PGM. Klawiatura jest kompatybilna z centralami alarmowymi firmy DSC z serii PowerNEO (HS2016, HS2032, HS2064, HS2128). Najważniejsze funkcje:
 • Niebieski wyświetlacz LCD
 • Ilość obsługiwanych linii: 128
 • Ilość obsługiwanych podsystemów: 8
 • Liczba przycisków funkcyjnych: 5
 • Podwójne zabezpieczenie sabotażowe
 • Stopień zabezpieczenia: Grade II
 • Możliwość konfiguracji linii klawiaturowej jako DEOL
 • Standardowa wielkość przycisków
 • Zasilanie: 12 V DC

Parametry techniczne:

 • Centrala: HS2016
 • Manipulator: HS2LCDE3
 • Ilość wejść centrali: 6
 • Max. ilość wejść centrali: 16
 • Strefy: 2
 • Max. ilość wyjść: 22
 • Pamięć zdarzeń: 500
 • Max. ilość użytkowników: 47

HS2016 - Centrala alarmowa

HS2016 - Centrala alarmowa firmy DSC. Najmniejsza centrala z serii PowerNEO. W standardzie na płycie znajduje sie 6 wejść lini dozorowej z możliwością dołożenia ekspandera. Dwa wyjście PGM z możliwością rozszerzenia do 22. Do centrali można podłączyć 8 manipulatorów oraz zaprogramować 2 strefy. Pamięć historii zdarzeń przechowuje 500 rekordów. Centrala jest przystosowana do instalacj w systemach w normieGRADE 2. Centrala pracuje w trybie hybrydowym - obsługuje urządzenia przewodowe i bezprzewodowe.

Wejścia lini dozorowej

Wbudowane 6 wejść na płycie
Centrala HS2016 z seri PowerNEO posiada w standardzie 6 wejść linii dozorowanych. Urządzenia dozowru mogą być podłączone przewodowo lub bezprzewodowo (potrzebny jest wówczas modół komunikacji radiowej HS2HOST). W przypadku gdy 6 wejść nie wystarczy istnieje możliwość podłączenia ekspandera do centrali. Zyskamy wtedy łącznie 16 wejść lini dozorowych. Ekspander podłączamy za pomocą magistrali Corbus.

Wyjscia PGM

Wbudowane dwa wyjścia do sterowania PGM
Wyjscia PGM służą do podłączenia np. sygnalizatorów świetlnych lub innych urządzeń sygnalizacyjnych. Możliwe jest dowolne programowanie wyjść PGM za pomocą funkcji logicznych i funkcji centrali. W standardzie centrala posiada 2 wyjścia PGM wbudowane na płycie. Istnieje możliwość podłaczenia do magirstali Corbus expanderów wyjść PGM. Maksymalna ilośc obsługiwanych wyjść PGM wynosi 22.

Bezprzewodowa komunikacja

Obsługa urządzeń bezprzewodowych o komunikacji dwukierunkowej
Centrala alarmowa HS2016 wspópracuje z wszstkimi urządzeniami z serii PowerNEO, które komunikują się za pomocą protokołu PowerG. Centralą możemy rownież sterować za pomocą pilotów bezprzewodowych. Centrala obsługuje do 16 pilotów. Do komunikacji z centralą bezprzewodowo potrzebny jest moduł komunikacji bezprzewodowej HS2HOST.

Zdalne sterowanie

SMS lub aplikacja mobilna
Możliwe jest zdalne sterowanie i programowanie centrali HS2016. Wymaga to podłączenia dodatkowego modułu zdalnej komunikacji poprzez magistrale Corbus. Możemy podłączyć moduł IP i wpiąć się w istniejącą sieć internetową na obiekcie. Będziemy mieli wówczas możliwowść konfiguracji centrali z poziomu apikacji mobilnej. Możemy również podłączyć moduł GSM/GPRS i korzystać z bezprzewodowej komunikacji z centralą za pomocą wiadomości SMS. Istnieje również rozwiązanie hybrydowe IP/GSM, które łączy obydwie dunkcje w jedno urządzenie dodatkowe.

Podział na dwie strefy

48 kodów użytkownika
Centrale HS2016 możemy zaprogramować w dowolny sposób. Możemy zaprogramować do 48 kodów i przypisać je do osobnych użytkowników. Dodatkowo cały system możemy podzielić na dwie strefy. Na przykład możemy osobno sterować czujkami zainstalowanymi na piętrze

Historia zdarzeń

Pamięć zdarzeń systemu 
Centrala alarmowa HS2016 została wyposażona w bufor pamięci który mieści łącznie 500 zdarzeń. Dzięki takiemu rozwiązaniu jesteśmy w stanie sprawdzić, który użytkownik rozkodował lub zakodował alarm. Jest też widoczna dokładna historia alarmów zarówno włamaniowych ja i sabotażowych z każdego wejścia dozorowanego.

Tryb awaryjny

Podtrzymanie pracy systemy w przypadku awarii sieci elektrycznej
Centrala może współpracować ze standardowymi akumulatorami kwasowo-ołowiowymi 12 V, których zadaniem jest podtrzymanie pracy systemu po awarii sieci 230V AC. Pojemność akumulatora musi być dobrana do poboru mocy przez system, aby mógł on pracować przez odpowiednio długi czas w trybie awaryjnym.

Uwaga!

Do spełnienia normy EN 50131 Grade 2, zastosowany akumulator musi gwarantować pracę w trybie awaryjnym przez okres minimalnie 12 godzin.

HS2LCDE3 - Klawiatura sterująca

HS2LCDE3 - Klawiatra obsługująca do 128 lini oraz 8 podsystemów z wyświetlaczem LCD. Posiada 5 programowalnych przycisków funkcyjnych. Dwu liniowy wyświetlacz LCD z ograniczeniem do 16 znaków na linie. Urządzenie można zaprogramować do obsługi linii i/lub wyjścia PGM. Klawiatura jest kompatybilna z centralami alarmowymi firmy DSC z serii PowerNEO (HS2016, HS2032, HS2064, HS2128). 

Nowoczesna obudowa

Elegancka i wytrzymała
Klawiatura HS2LCDE3 została zamknięta w eleganckiej białej obudowie. Wykonana została w nowoczesnym stylu. Klawisze podświetlane w białym kolorze nie rażą oczu w nocnej porze. Całośc wygląda schludnie i elegancko. Oprócz tego klasa szczelności IP30 oraz wandaloodporna IK04 gwarantuje skuteczną ochronę i bezawaryjne działanie przez wiele lat.

Programowalne klawisze funkcyjne

Zdecyduj jakie funkcje chcesz mieć pod ręką
HS2LCDE3 została zaprojektowana w taki sposób aby bya jak najłatwiejsza do obsługi. Dzięki możliwości programowania klawiszy funkcyjnych jesteśm w stanie zmienić domyślne funkcje. Na przykład zamiast domyślnego przełącznika gongu na przycisku F3 możemy ustawić funkcje testu systemów. Pełna lista dostępnych funkcji jest dostępna w instrukcji.

Podwójne zabezpieczenie sabotażowe

System zabepieczony przed włamaniem
Obudowa HS2LCDE3 została zabezpieczona przed jej otwarciem jak i zerwaniem urządzenia ze ściany. W momencie sabotażu urządzenia, system powiadomi (zgodnie z konfiguracją) o alarmie sabotażowym co pozwala nam szybko zareagować na jakiekolwiek nieprawidłowości.

tagi:

Podobne produkty w kategorii: Alarmy przewodowe