S1108A - 8-abonentowy panel bramowy VIDOS DUO, 2 Mpx

wróć do: Panele bramowe

AAA
 • product/17/sp654715387351851.jpg
 • product/17/sp654715387351862.jpg

Producent

S1108A - 8-abonentowa stacja bramowa, przystosowana do montażu natynkowego. Należąca do rodziny VIDOS DUO, cechuje się wysoką jakością wykonania, która zapewnia niezawodność i stabilne parametry pracy. Cechuje się również wysoką funkcjonalnością, która do tej pory była dostępna jedynie dla produktów wyższej serii. Pozostałymi zaletami panelu są:

 • Praca w systemie 2-żyłowym, zapewniającym prostą instalację i stabilne parametry transmisji
 • Możliwość rozbudowy o dodatkowe moduły zwiększające funkcjonalność całego systemu VIDOS DUO
 • Wbudowana kamera 2 Mpx (1/2.7" CMOS) z oświetleniem nocnym
 • Wbudowany obiektyw fisheye (170o)
 • Wbudowany czytnik zbliżeniowy RFID (UNIQUE 125 kHz)
 • Wbudowane standardowe wyjście przekaźnikowe
 • Realizacja funkcji zbliżania obrazu
 • Podświetlany szyld informacyjny, z możliwością regulacji mocy podświetlenia
 • Wskaźnik rozpoczęcia rozmowy i otwarcia rygla
 • Wandaloodporna obudowa wykonana ze szczotkowanej stali szlachetnej (IP54)

8-abonentowa stacja bramowa S1108A jest przede wszystkim dedykowana do stosowania kamienicach i niedużych blokach mieszkalnych. Można ją polecać wszystkim osobom, które poszukują niezawodnego i funkcjonalnego systemu w atrakcyjnej cenie. Ze względu na wandaloodporną obudowę, sprawdza się w miejscach w których może dojść do ataku wandali.

VIDOS DUO

Prosta instalacja i stabilne parametry połączenia
Cechą charakterystyczną systemu VIDOS DUO jest 2-żyłowe połączenie (bez polaryzacji) pomiędzy wszystkimi elementami systemu. Dzięki czemu jego prawidłowy montaż i rozbudowa o dodatkowe elementy nie sprawia najmniejszego problemu. Prosta instalacja to nie jedyna zaleta, system VIDOS DUO cechuje się również:

 • Wysoką jakością przesyłanych sygnałów audio / wideo, dzięki zastosowaniu sprawdzonych technik modulacji
 • Zasilaniem całego systemu z jednego, wspólnego zasilacza - P26/40 lub P24/18
 • Możliwością podłączenia do 4 monitorów / unifonów w ramach jednego abonenta
 • Możliwość realizacji połączeń interkomowych pomiędzy monitorami - interkom adresowany lub wewnętrzny

Dodatkową zaletą systemu VIDOS DUO jest jego modułowość. Po zastosowaniu odpowiedniego modułu można z łatwością zwiększyć funkcjonalność i możliwości systemu:

 • Moduł funkcyjny M-SM4 - umożliwia podłączenie 4 stacji bramowych w jednym systemie
 • Moduł kamer M-K4 - umożliwia podłączenie 4 kamer analogowych do systemu
 • Moduł telefoniczny M-GSM - umożliwia przekierowanie wywołania i rozmowy na telefon (wymaga zastosowania karty SIM)
 • Moduł telefoniczny M-TPS - umożliwia przekierowanie wywołania i rozmowy na telefon (wykorzystuje lokalną sieć telefoniczną)
 • Moduł wielofunkcyjny M-3F - umożliwia rozbudowę paneli wieloabonentowy do obsługi 256 lokali i realizuje 3 podstawowe funkcje - repeater, switch, gateway (współpracuje z wybranymi wieloabonentowymi panelami bramowymi)

Kamera 2 Mpx

Dobra jakość generowanego obrazu
Cechą charakterystyczną panelu S1108A jest jego budowa w oparciu o wysokiej jakości kamerę z przetwornikiem 1/2.7" CMOS. Generuje ona płynny i szczegółowy materiał wideo, w maksymalnej rozdzielczości 2 Mpx. Obraz w takiej rozdzielczości zapewnia dużą ilość szczegółów, które umożliwiają bezproblemową identyfikację osoby dzwoniącej - nawet gdy ta znajduje się w sporej odległości od panelu bramowego.

Panel wyposażono również w podświetlenie nocne, zrealizowane w oparciu o standardowe diody LED (białe). Dzięki nim kamera może prowadzić skuteczny podgląd w nocy, nawet w warunkach całkowitej ciemności.

Obiektyw fisheye

Szeroki kąt widzenia 170o
Kamera jest również wyposażona w obiektyw fisheye, który zapewnia szeroki kąt widzenia 170o w poziomie. Tak szeroki kąt umożliwia skuteczną obserwację praktycznie całego obszaru przed panelem bramowym. Dzięki czemu użytkownik może z łatwością zorientować ile osob znajduje się przed wejściem. Panel S1108A udostępnia również funkcję zoom, która umożliwia wykonanie zbliżenia centralnego punktu obrazu.

Wbudowany czytnik zbliżeniowy RFID

Wygodne i łatwe sterowanie elektrozaczepem
Cechą charakterystyczną stacji bramowej serii S110xA jest wbudowany czytnik kart RFID standardu UNIQUE (125 kHz). Dzięki niemu sterowanie elektrozaczepem jest wyjątkowo proste - wystarczy zbliżyć wcześniej zaprogramowany brelok lub kartę, a bramka zostanie otwarta. Dodawanie nowych kart lub breloków zbliżeniowych odbywa się przy pomocy breloka specjalnego MASTER. W pamięci czytnika można zapisać do 320 tagów.

Uwaga!
W zestawie znajduje się brelok typu MASTER.

Wyjście przekaźnikowe

Sterowanie elektrozaczepem / zworą magnetyczną
Panel bramowy posiada standardowe wyjście przekaźnikowe, które można wykorzystać do sterowania elektrozaczepem lub zworą elektromagnetyczną. Dzięki czemu jest on uniwersalny i można go stosować w praktycznie dowolnym obiekcie. Panel może również współpracować z modułem dodatkowym B5. Moduł zwiększa liczbę wyjść przekaźnikowych o jedno, które można wykorzystać do sterowania np. systemem automatyki bramowej lub oświetleniem.

Szczelna, wadanloodporna obudowa

Odporna na wpływ czynników pogodowych i uszkodzenia mechaniczne
Panel S1108A umieszczono w obudowie zewnętrznej, wykonanej ze stali szlachetnej. Cechuje się ona wysoką klasą szczelności IP54, dzięki której stacja może pracować bezawaryjnie w warunkach zewnętrznych. Obudowa IP54 zapewnia ochronę przed:

 • Dostaniem się kurzu i drobnych zabrudzeń do wnętrza panelu
 • Opadami atmosferycznymi i wodą bryzgającą ze wszystkich kierunków
 • Temperaturami z zakresu -20...+55 oC

Dodatkową zaletą obudowy jest wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne. Panel nawet po uderzeniu kamieniem, kijem czy młotkiem powinien dalej poprawnie pracować. Co za tym idzie można go wykorzystać w miejscach narażonych na ataki wandali lub chuliganów.

Parametry techniczne S1108A:

Ilość abonentów: 8
Przetwornik kamery: 1/2.7" CMOS
Rozdzielczość obrazu: 2 Mpx
Podświetlenie nocne: TAK
Obiektyw: Fisheye
Kąt widzenia: 170o w poziomie
Ilość przycisków: 8
Wyjścia: 1x przekaźnikowe
Wbudowany czytnik: TAK
Obudowa: IP54
Temperatura pracy: -20...+55 oC
Montaż natynkowy: TAK
Zasilanie: 24 V DC
Wymiary: 281 x 110 x 44 mm

Gwarancja producenta:

 • 24 miesiące

Podobne produkty w kategorii: Panele bramowe