S1600 - Wieloabonentowy panel bramowy VIDOS DUO MULTI

wróć do: Panele bramowe

AAA
 • product/16/sp613615234551641.jpg

Producent

S1600 - Wielolokatorski panel bramowy, przystosowany do pracy w cyfrowym systemie VIDOS DUO MULTI. Cechuje się on niezawodnością i stabilnymi parametrami pracy przez wiele lat, które zawdzięcza budowie z wysokiej jakości komponentów. Sam system VIDOS DUO MULTI cechuje się wysoką funkcjonalnością, która dotychczas była dostępna jedynie dla drogi systemów najwyższej serii. Do elementów wyróżniających stacji bramowej S1600 można zaliczyć:

 • Możliwość obsługi od 32 do 6368 lokatorów (w zależności od zastosowanych modułów dodatkowych)
 • Stabilne parametry transmisji, gwarantowane przez system cyfrowy
 • Możliwość rozbudowy o dodatkowe moduły zwiększające funkcjonalność całego systemu
 • Możliwość współpracy z dowolnymi monitorami i unifonami systemu VIDOS DUO
 • Wbudowana kamera 1/2.7" CMOS (600 TVL) z obiektywem typu "fisheye" (105o)
 • Wbudowany nocny oświetlacz, zbudowany w oparciu o diody LED światła białego
 • Wbudowany czytnik kart zbliżeniowych standardu UNIQUE 125 kHz
 • Wbudowana podświetlana klawiatura numeryczna
 • Wbudowany wyświetlacz LCD
 • Wbudowane wyjście przekaźnikowe, max. 6 A - współpraca z dowolnym elektrozaczepem
 • Szczelna obudowa i natynkowy montaż

System VIDOS DUO MULTI ze względu możliwość obsługi do 6368 lokatorów sprawdza się bardzo dużych systemach. Jest on doskonałym wyborem do realizacji systemu wideodomofonu w nowoczesnych osiedlach, w których liczy się również wysoka funkcjonalność. Należy pamiętać, że sam panel bramowy S1600 może zostać wykorzystany do budowy stosunkowo niedużego systemu wideodomofonu. Do pracy w dużym systemie osiedlowym, panel musi współpracować z modułem sieciowym M-LAN.

System VIDOS DUO MULTI

Dedykowany do dużych systemów osiedlowych

Stacja bramowa S1600 pracuje w nowoczesnym systemie cyfrowym VIDOS DUO MULTI. Może być on wykorzystany do budowy zarówno małych, jak i bardzo dużych systemów, dedykowanych do osiedli mieszkaniowych. W zależności od zastosowanych modułów dodatkowych, system VIDOS DUO MULTI może obsłużyć od 32 do aż 6368 lokatorów. Do jego pozostałych zalet można zaliczyć:

 • 2-żyłowe, niespolaryzowane połączenie między wszystkimi urządzeniami systemu
 • Wysoką jakością przesyłanych sygnałów audio / wideo, dzięki zastosowaniu sprawdzonych technik modulacji
 • Możliwość realizacji zasilania niewielkiego systemu z jednego, wspólnego zasilacza - P26/40
 • Możliwość realizacji połączeń interkomowych pomiędzy monitorami różnych lokatorów (interkom adresowany)
 • Możliwość podłączenia do 4 monitorów / unifonów w ramach jednego lokatora

Dużą zaletą systemu VIDOS DUO MULTI jest jego modułowość. Stosując odpowiedni moduł dodatkowy można zwiększyć liczbę obsługiwanych użytkowników lub zwiększyć funkcjonalność samego systemu. Do stacji S1600 można podłączyć np.:

 • Moduł sieciowy M-LAN - umożliwia pracę w dużym systemie osiedlowym, obsługującym do 199 stacji bramowych i 6368 lokatorów. Moduł M-LAN umożliwia również podłączenie stacji portierskiej G24
 • Moduł wielofunkcyjny M-3F - umożliwia rozbudowę paneli wieloabonentowy do obsługi 256 lokali i realizuje 3 podstawowe funkcje - repeater, switch, gateway (współpracuje z wybranymi wieloabonentowymi panelami bramowymi)
 • Moduł funkcyjny M-SM4 - umożliwia podłączenie 4 stacji bramowych w jednym systemie
 • Moduł kamer M-K4 - umożliwia podłączenie 4 kamer analogowych do systemu
 • Moduł telefoniczny M-GMS - umożliwia przekierowanie wywołania i rozmowy na telefon (wymaga zastosowania karty SIM)
 • Moduł telefoniczny M-TPS - umożliwia przekierowanie wywołania i rozmowy na telefon (wykorzystuje lokalną sieć telefoniczną)
 • Moduł funkcyjny B5 - umożliwia obsługę dodatkowego rygla, sterowanie automatyką, oświetleniem, itp.

Kamera 1/2.7" CMOS

Szczegółowy obraz 600 TVL

Panel VIDOS S1600 wyposażono w standardową kamerę z przetwornikiem obrazu 1/2.7" CMOS. Generuje ona dobrej jakości, płynny obraz w rozdzielczości 600 TVL, który w zupełności wystarcza do identyfikacji osób dzwoniących. Kamera jest również wyposażona w obiektyw typu "fisheye", zapewniający kąt widzenia około 105o. Stosunkowo szeroki kąt widzenia umożliwia montaż stacji bramowej na różnej wysokości.

Panel posiada wbudowany nocny oświetlacz, zrealizowany w oparciu o diody LED światła białego. Dzięki niemu kamera może prowadzić poprawną obserwację w nocy, w warunkach słabego oświetlenia, a nawet całkowitej ciemności.

Wyświetlacz LCD

Łatwa obsługa wideodomofonu

Dużą zaletą modelu jest wbudowany, wielofunkcyjny wyświetlacz LCD. Pełni on rolę elektronicznej listy lokatorów oraz panelu informacyjnego, wyświetlającego wszystkie niezbędne informacje podczas korzystania ze stacji bramowej. Dzięki niemu codzienna obsługa systemu wideodomofonu jest dodatkowo ułatwiona. Wyświetlacz LCD jest również nieoceniony podczas programowania panelu bramowego. Przy jego pomocy instalator może szybko i sprawnie przebrnąć przez cały proces konfiguracji.

Czytnik RFID i klawiatura numeryczna

Wygodna obsługa elektrozaczepu lub zwory elektromagnetycznej

Cechą charakterystyczną panelu bramowego VIDOS S1600 są wbudowane: czytnik zbliżeniowy UNIQUE 125 kHz i podświetlana klawiatura numeryczna. Dzięki nim możliwe jest łatwe i szybkie sterowanie elektrozaczepem podłączonym do panelu bramowego - wystarczy zbliżyć zapisany w pamięci transponder zbliżeniowy lub wprowadzić odpowiedni kod. Ta drobna funkcjonalność znacznie ułatwia codzienną obsługę systemu wideodomofonu.

Klawiatura jest również wykorzystywana do przeprowadzenia procesu konfiguracji panelu, a także dodawania do pamięci kart i breloków zbliżeniowych. W pamięci czytnika można zapisać do 320 indywidualnych transponderów zbliżeniowych. Szczegółowe informacje dotyczące programowania panelu można znaleźć w instrukcji instalacji.

Wyjście przekaźnikowe

Współpraca z dowolnym elektrozaczepem

Stacja bramowa posiada standardowe wyjście przekaźnikowe, o maksymalnej obciążalności 6 A. Dzięki niemu, stacja może skutecznie współpracować z dowolnymi elektrozaczepami i szerokim wachlarzem zwór elektromagnetycznych. Po zastosowaniu modułu B5, panel jest rozszerzony o dodatkowe wyjście przekaźnikowe. Może być ono wykorzystane do np. sterowania urządzeniami automatyki bramowej lub sterowania oświetleniem. Wyjścia przekaźnikowe są sterowane z poziomu monitorów systemu wideodomofonu.

Model S1600 jest również wyposażony w złącze przycisku wyjścia. Dodatkowy przycisk wyjścia jest nieodłącznym elementem każdego osiedlowego system wideodomofony. Przy jego pomocy, wychodzący z osiedla użytkownik, może szybko zwolnić elektrozaczep, bez konieczności sięgania po klucz do furtki.

Szczelna obudowa

Bezawaryjna praca w warunkach zewnętrznych

Panel bramowy umieszczono w szczelnej, natynkowej obudowie, wykonanej ze szczotkowanego aluminium. Zapewnia ona niemal całkowitą odporność na wpływ czynników pogodowych, umożliwiając tym samym bezawaryjną pracę na zewnątrz. Obudowa cechuje się klasą szczelność IP54 i gwarantuje ochronę przed:

 • Dostaniem się do jej wnętrza drobnych zabrudzeń, które mogły by spowodować nieprawidłowe działanie
 • Opadami atmosferycznymi i wodą bryzgającą z dowolnego kierunku

Parametry techniczne S1600:

Ilość abonentów: 1
Przetwornik kamery: 1/2.7" CMOS
Rozdzielczość obrazu: 600 TVL
Podświetlenie nocne: TAK
Obiektyw: Fisheye
Kąt widzenia: 105o
Podświetlane przyciski: TAK
Elektroniczna lista lokatorów: TAK
Wyjścia: 1x przekaźnikowe
Zamek szyfrowy: TAK
Wbudowany czytnik: TAK
Obudowa: IP54
Temperatura pracy: -20...+55 oC
Montaż natynkowy: TAK
Zasilanie: 26V DC
Wymiary: 135 x 355 mm

Gwarancja producenta:

 • 24 miesiące

Podobne produkty w kategorii: Panele bramowe