BCS-DMIP2201AIR-IV - Kopułkowa kamera IP 2Mpx, WDR, ICR, H.265

wróć do: BCS

AAA
 • product/15/sp585715198248361.jpg
 • product/15/sp585715198248362.jpg
 • product/15/sp585715198248363.jpg
 • product/15/sp585715198248364.jpg
 • product/15/sp585715198248365.jpg

Producent

BCS-DMIP2201AIR-IV - Kopułowa kamera magepikselowa, przystosowana do pracy w systemie monitoringu IP. Zaliczana do serii "IV", cechuje się wysoką jakością wykonania. Gwarantuje ona niezawodność, stabilne parametry pracy ciągłej i wysoką funkcjonalność. Do cech wyróżniających kamery można zaliczyć:

 • Przetwornik obrazu 1/2.8" STARVIS CMOS - max. rozdzielczość 1920 x 1080
 • Stałoogniskowy obiektyw 2.8 mm - kąt widzenia 110o / 58o
 • Wbudowany WEB Server i wsparcie technologii ePoE (802.3af)
 • Sprzętową realizację funkcji szerokiego zakresu dynamiki WDR 120 dB
 • Obsługę licznych funkcji inteligentnej analizy obrazu
 • Wbudowany oświetlacz IR (50 m) i mechaniczny filtr podczerwieni
 • Wbudowane gniazdo na kartę microSD (max. 128 GB)
 • Wbudowany mikrofon
 • Obsłuę kompresji H.265 / H.264 i potrójny strumień kodowania
 • Szczelną obudowę IP66

BCS-DMIP2201AIR-IV jest kamerą uniwersalną i sprawdza się świetnie w standardowych systemach monitoringu IP. Ze względu na szeroki kąt widzenia i dobrą jakość generowanego obrazu, można ją wykorzystać do realizacji funkcji podglądu ogólnego. Kamera jest doskonałym wyborem do realizacji systemu CCTV w obiektach takich jak: mieszkania, domy, pomieszczenia biurowe lub obiekty przemysłowe.

Przetwornik 1/2.8" STARVIS CMOS

Szczegółowy obraz w rozdzielczości 1080p

Do budowy kamery wykorzystano standardowy, dobrej jakości przetwornik obrazu 1/2.8" progressive scan STARVIS CMOS. Dzięki niemu jest ona w stanie wygenerować płynny i szczegółowy materiał wideo, w maksymalnej rozdzielczości 1920 x 1080 (max. 50 kl/s @ 2 Mpx). Dodatkowo, przetworniki STARVIS cechują się bardzo wysoką czułością. Dzięki niej kamera może rejestrować przejrzysty i kolorowy obraz, nawet w warunkach bardzo słabego oświetlenia. Minimalna czułość dla obrazu kolorowego wynosi:

 • 0.007 lux (1/3 s; 30 IRE)
 • 0.06 lux (1/30s; 30 IRE)

Kamery generujące w rozdzielczości 2 Mpx cieszą się największą popularnością w systemach monitoringu IP. Po pierwsze zapewniają szczegółowość która w zupełności wystarcza w standardowych rozwiązaniach CCTV. Po drugie materiał wideo w rozdzielczości 1080p nie wymaga dużej przepustowości łącza i nie zajmuje dużo przestrzeni dyskowej.

Obiektyw 2.8 mm

Szeroki kąt obserwacji

Do budowy kamery wykorzystano również standardowy, stałoogniskowy obiektyw 2.8 mm (F1.6). Zapewnia on szeroki kąt widzenia, dzięki któremu kamera sprawdza się ona świetnie w realizacji funkcji podglądu ogólnego. Przykładowo, zamontowana w rogu stosunkowo niedużego pomieszczenia, powinna być w stanie skutecznie obserwować je całe. Kąt widzenia kamery wynosi odpowiednio:

 • 110o w poziomie
 • 58o w pionie

Dodatkową zaletą kamer ze stałoogniskowym obiektywami jest zwykle lepsza jakość generowanego obrazu, w porównaniu do ich odpowiedników z obiektywami regulowanymi. Obiektywy stałoogniskowe cechują się również bardziej atrakcyjną ceną.

Interfejs sieciowy

Zdalna obsługa kamery

Dzięki wbudowanemu interfejsowi sieciowemu fast ethernet i WEB Serverowi, użytkownik może nawiązać zdalne połączenie z kamerą. Pracując w tym trybie pracy może np. podglądać obraz "na żywo" z kamery lub odtwarzać nagrania zapisane na karcie microSD. Może również zmieniać pojedyncze parametry pracy kamery, a nawet całkowicie ją rekonfigurować. Aby zmiana parametrów pracy była możliwa, użytkownik musi posiadać uprawnienia administratora systemy CCTV. Zdalne połączenie z kamerą może zostać zrealizowane przy pomocy:

 • Przeglądarki internetowej, z poziomu której użytkownik ma dostęp do pełnej funkcjonalności i może dowolnie konfigurować parametry pracy
 • Dedykowanego oprogramowania na komputer BCS Manager, służącego do budowy zaawansowanego centrum zarządzania systemem monitoringu. Z jego poziomu możliwa jest np. obsługa do 1000 połączeń, podgląda na żywo 256 kanałów (max. 64 okna na karcie), synchroniczne odtwarzanie nagrań lub tworzenie schematów alarmowych
 • Aplikacji na urządzenia mobilne z systemami operacyjnymi Android lub iOS. Z poziomu aplikacji mobilnych użytkownik ma dostęp do podstawowej funkcjonalności

Dodatkową zaletą kamery BCS-DMIP2201AIR-IV jest wsparcie standardu ONVIF. Dzięki niemu może on współpracować z rejestratorami innych producentów, które również wspierają standard ONVIF.

PoE 802.3af

Alternatywny sposób zasilania

Kamera wspiera technologię Power over Ethernet, która umożliwia transmisję danych i energii po tej samym kablu UTP. Dzięki niej, zasilanie kamery można zrealizować bezpośrednio z poziomu switcha PoE. Przykładowo z poziomu switcha wbudowanego do rejestratora NVR serii "P". Technologia PoE niesie ze sobą wiele zalet, takich jak np.:

 • Zwiększa elastyczność instalacji i umożliwia montaż kamer w miejscach, do których nie da się doprowadzić standardowych zasilaczy
 • Zmniejsza liczbę przewodów niezbędnych do prawidłowej instalacji, co może przyspieszyć montaż i zmniejszyć jego koszty
 • Nie wymaga żadnej konfiguracji - po podłączeniu kamery do switcha PoE, ten automatycznie ją zasili

Uwaga!
Kamera wspiera technologię ePoE (extended PoE), która zwiększa skuteczny zasięg transmisji danych i zasilania. Aby możliwe było wykorzystanie technologii ePoE, współpracujący switch musi również ją wspierać.

WDR 120 dB

Skuteczna obserwacja silnie kontrastowej sceny

Dużą zaletą kamery BCS-DMIP2201AIR-IV jest sprzętowa realizacja funkcji szerokiego zakresu dynamiki WDR 120 dB. Zwiększa ona rozpiętość tonalną obserwowanej sceny, dzięki której kamera może prowadzić skuteczną obserwację jasnych i ciemnych obiektów w tym samym czasie. Kamerę z funkcją WDR 120 dB można np. zamontować wewnątrz budynku i zwrócić w stronę przeszklonego wejścia. W takiej konfiguracji, nawet podczas bardzo słonecznych dni, twarze osób wchodzących nie są zaciemnione.

Funkcje inteligentnej analizy

Zaawansowane scenariusze nagrywania

Kamera obsługuje również wiele funkcji inteligentnej analizy obrazu. Dzięki nim możliwe jest tworzenie zaawansowanych scenariuszy nagrywania, które poprawiają możliwości nadzoru systemu CCTV. Do obsługiwanych funkcji inteligentnej analizy można zaliczyć:

 • Przekroczenie wirtualnej, definiowanej przez użytkownika linii
 • Wtargnięcie intruza do zdefiniowanej przez użytkownika strefy
 • Pozostawienie lub zniknięcie obiektu ze zdefiniowanej strefy
 • Zmiana obserwowanej sceny
 • Detekcja twarzy
 • Detekcja audio

Funkcje inteligentnej analizy umożliwiają lepsze dopasowanie systemu CCTV do specyfiki obiektu i indywidualnych wymagań klienta. Przykładowym zastosowaniem inteligentnej analizy może być zwiększenie ilości klatek, gdy ktoś wejdzie do zastrzeżonej strefy. Oszczędzane jest w ten sposób miejsce na dyskach twardych, a nagrania z czasu obecności intruza są najwyższej jakości.

Podstawowe funkcje kamery:

 • Dzień/noc - Dostosowuje pracę kamery w zależności od pory dnia, tak aby zachować jak najlepszą jakość obrazu w dzień oraz jak najwyższą czułość w nocy przy słabym oświetleniu
 • NR (3DNR) - Redukcja szumów poprawiająca ogólną jakość obrazu w warunkach słabego oświetlenia
 • AWB - Automatyczny balans bieli, umożliwiający wierne odwzorowanie kolorów
 • AGC - Automatycznie wzmacnia sygnał wyjściowy, w przypadku spadku natężenia oświetlenia
 • BLC - Kompensacja światła tła, umożliwia skuteczną obserwację obiektów na silnie oświetlonym tle
 • HLC - Kompensacja światła reflektorów, zwiększa prawdopodobieństwo np. poprawnej detekcji tablic rejestracyjnych w warunkach nocnych, gdy światła samochodu są włączone
 • ROI - Poprawia jakości wskazanego przez użytkownika fragmentu obrazu. Dzięki niej możliwa jest realizacja "ekonomicznego" sposobu nagrywania
 • Strefy prywatności - Programowalne stery, umożliwiające zamaskowanie obszarów obrazu, które nie powinny być obserwowane (4 strefy)

Oświetlacz i filtr podczerwieni

Poprawna praca w każdych warunkach oświetlenia

Kamera DMIP2201AIR-IV jest również wyposażona w mocny oświetlacz podczerwieni, o skutecznym zasięgu wynoszącym 50 m. Dzięki niemu może ona skutecznie pracować w nocy, w warunkach słabego oświetlenia, a nawet całkowitej ciemności. Kamera uruchamia oświetlacz automatycznie, gdy natężenie światła dziennego spadnie poniżej pewnego poziomu i uruchamia się tryb nocny.

Kamera jest również wyposażona w mechaniczny, przesuwny filtr podczerwieni (ICR). W trybie dziennym jest on aktywny i odbija znaczną część promieniowania podczerwonego. Dzięki czemu generowany obraz zachowuje wysoką jakość i naturalne kolory. Kiedy kamera przełącza się w tryb nocny, filtr zostaje automatycznie ściągnięty z przetwornika. Poprawiają się parametry czułości i możliwa jest praca przy sztucznym świetle IR.

Gniazdo na kartę microSD

Lokalna archiwizacja nagrań

Kamera posiada wbudowane gniazdo na kartę pamięci microSD, o maksymalnej pojemności 128 GB. Karta służy jako zapasowe miejsce pamięci, które można wykorzystać do tworzenia lokalnych kopii nagrań. Dodatkowo kamera z zastosowaną kartą może pracować w pełni autonomiczne, tworząc miniaturowy system monitoringu. W takim systemie wszystkie nagrania są zapisywane na karcie i jest on obsługiwany z poziomy przeglądarki internetowej.

Uwaga!
Należy pamiętać, że karty microSD maja ograniczoną liczbę zapisów. Przy nagrywaniu ciągłym, nawet najwyższej jakości karta przestanie działać po stosunkowo krótkim okresie.

Kompresja H.265 i potrójny strumień kodowania

Skuteczny zdalny podgląd i wysoka jakość nagrań jednocześnie

Dużą zaletą kamery jest obsługa zaawansowanej kompresji obrazu H.265. Wykorzystuje ona udoskonalony algorytm H.264. który umożliwia nawet dwukrotnie mocniejszą kompresję, przy praktycznie niezmienionej jakości obrazu. W konsekwencji czego możliwa jest archiwizacja nagrań z jeszcze dłuższego okresu i zmniejszają się wymagania dotyczące przepustowości łącza podczas pracy zdalnej.

Uwaga!
Kamerę można w dowolnym momencie przełączyć w kompresję H.264 i podłączyć do rejestratora, który nie obsługuje H.265.

Kamera obsługuje również 3 strumienie kodowania, z których każdy może być niezależnie konfigurowany przez użytkownika. Dzięki nim możliwe jest ustawienie wysokiej jakości obrazu do archiwizacji i obrazu o niższych parametrach do zdalnego podglądu. Prędkość transmisji dla poszczególnych strumieni:

 • Główny - 1 ~ 50 kl/s @ 1080p / SXGA / 1.3 Mpx / 720p
 • Drugi - 1 ~ 50 kl/s @ D1 / CIF
 • Trzeci - 1 ~ 50 kl/s @ 1080p / 720p / D1 / CIF

Obudowa IP66

Bezawaryjna praca w warunkach zewnętrznych

Kamerę umieszczono w szczelnej, metalowej obudowie IP66. Zapewnia ona niemal całkowitą odporność na wpływ czynników pogodowych, umożliwiając tym samym bezawaryjną pracę na zewnątrz. Obudowa chroni kamerę przed:

 • Zapyleniem i dostaniem się do jej wnętrza drobnych zabrudzeń
 • Opadami atmosferycznymi i wodą bryzgającą ze wszystkich kierunków
 • Skrajnie niskimi i wysokimi temperaturami w zakresie -30...+60 oC

Parametry techniczne BCS-DMIP2201AIR-IV:

Przetwornik obrazu: 1/2.8" STARVIS CMOS
Max. rozdzielczość: 1920 x 1080 (max. 2 Mpx)
Prędkość: max. 50 kl/s @ 2 Mpx
Obiektyw: 2.8 mm
Kąt widzenia: 110o / 58o
Zasięg oświetlacza: Do 50 m
Czułość: 0 lux (wł. IR)
Dzień/noc: TAK
Mechaniczny filtr podczerwieni (ICR): TAK
WDR: TAK
Kompresja obrazu: H.265 / H.264
Funkcje: Dzień/noc, NR, WDR 120dB, AWB, AGC, BLC, HLC, ROI, Strefy prywatności
Interfejs Ethernet: 10 / 100 Base-T
Lokalne nagrywanie (karta SD): TAK, max. 128 GB
Obudowa: IP66
Obudowa zewnętrzna: TAK
Temperatura pracy: -30...+60 oC
Zasilanie: 12V DC, PoE 802.3af
Pobór prądu: max. 0.46 A
Pobór mocy: max. 5.5 W
Wymiary[śred/wys]: 106 x 93.7 mm
Waga: 0.47 kg

Gwarancja producenta:

 • 36 miesięcy

Podobne produkty w kategorii: BCS