BCS-DMQ4200IR-E - Kopułkowa kamera 4 in 1, 2Mpx, DWDR, ICR

wróć do: Kamery HD-TVI

AAA
 • product/15/sp581715197167121.jpg
 • product/15/sp581715197167122.jpg
 • product/15/sp581715197167123.jpg
 • product/15/sp581715197167124.jpg
 • product/15/sp581715197167135.jpg

Producent

BCS-DMQ4200IR-E - Kopułowa kamera megapikselowa, przystosowana do pracy w warunkach zewnętrznych. Zaliczana do serii 4 w 1, łączy w sobie cechy i zalety systemów analogowych: HD-CVI / HD-TVI / AHD / CVBS. Do jej elementów wyróżniających można zaliczyć:

 • Przetwornik obrazu 1/2.9" CMOS - max. rozdzielczość 1080p
 • Zmiennoogniskowy obiektyw 2.8 - 13.5 mm - kąt widzenia 104o - 28o
 • Wbudowany oświetlacz podczerwieni, o zasięgu do 30 m
 • Wbudowany mechaniczny filtr podczerwieni
 • Szczelną obudowę zewnętrzną (IP66)

BCS-DMQ4200IR-E ze względu na możliwość pracy w systemach CVI, TVI, AHD lub CVBS jest bardzo uniwersalna. Sprawdza się ona świetnie w standardowych systemach monitoringu, stosowanych w miejscach takich jak domu, sklepy lub firmy. Ze względu na atrakcyjną cenę, jest ona doskonałym wyborem dla osób, które poszukują ekonomicznego systemu CCTV.

Uwaga!
Po przestawieniu kamery w tryb CVBS nie ma możliwości powrotu do pozostałych trybów.

Kamera wielosystemowa

Praca w systemach CVI / TVI / AHD / CVBS

Cechą charakterystyczną kamery jest możliwość pracy w systemie analogowym lub systemach HD-CVI / HD-TVI / AHD. Systemy CVI, TVI i AHD cechują się wysoką jakością generowanego obrazu i wykorzystują do transmisji standardowe przewody koncentryczne. Do ich pozostałych zalet można zaliczyć:

 • Duży skuteczny zasięg transmisji, dochodzący do 500 m
 • Transmisję sygnału audio, wideo i sterowania po tym samym kablu koncentrycznym
 • Brak opóźnień transmisji, które mogą pojawić się w systemach IP

Transmisja obrazu megapikselowego po kablach koncentrycznych sprawia, że systemy HD-CVI / HD-TVI / AHD są świetnymi następcami systemów CVBS. W przypadku wymiany klasycznego systemu analogowego, można skorzystać z istniejącej już struktury przewodów. Dzięki czemu instalacja jest znacznie szybsza i tańsza (wymiana okablowania prawie zawsze wiąże się z koniecznością prowadzenia prac remontowych).

Uwaga!
Systemy monitoringu CVI, TVI i AHD można również zbudować w oparciu o skrętkę komputerową (kable UTP). Konieczne jest wówczas zastosowanie odpowiednich konwerterów od strony kamer i rejestratora.

Przetwornik 1/2.9" CMOS

Max. rozdzielczość obrazu: 1080p

Do budowy modelu DMQ4200IR-E wykorzystano dobrej jakości przetwornik obrazu 1/2.9" progressive scan CMOS. Dzięki niemu może ona wygenerować płynny i szczegółowy materiał wideo, w maksymalnej rozdzielczości 2 Mpx (max. 25 kl/s @ 1080p). Obraz o takiej rozdzielczości zapewnia dużą ilość szczegółów, które w zupełności wystarczają do budowy standardowego systemu CCTV. Obraz w rozdzielczości 2 Mpx umożliwia również wykonanie efektywnego zoomu cyfrowego i nie zajmuje dużo przestrzeni dyskowej.

Obiektyw 2.8 - 13.5 mm

Możliwość swobodnej regulacji kąta widzenia

Kamera jest również wyposażona w zmiennoogniskowy obiektyw, którego szerokość może być regulowana w zakresie 2.8 - 13.5 mm (F1.3). Możliwość zmiany kąta obserwacji (104o - 28o) i wykonanie niedużego zoomu optycznego sprawiają, że kamera jest uniwersalna. Przykładowo można ją wykorzystać do realizacji podglądu ogólnego lub obserwacji konkretnego, jednak stosunkowo bliskiego kadru. Szerokość ogniskowej i ostrość są regulowane zewnętrznie.

Podstawowe funkcje kamery:

 • Dzień/noc - Dostosowuje pracę kamery w zależności od pory dnia, tak aby zachować jak najlepszą jakość obrazu w dzień oraz jak najwyższą czułość w nocy, przy słabym oświetleniu
 • DNR - Cyfrowa redukcja szumów, poprawiająca ogólną jakość obrazu w warunkach słabego oświetlenia
 • DWDR - Cyfrowy szeroki zakres dynamiki, zwiększający rozpiętość tonalną obserwowanego kadru. Umożliwia skuteczną obserwację sceny, w której są zarówno ciemne i jasne obszary
 • AWB - Automatyczny balans bieli, umożliwiający wierne odwzorowanie kolorów
 • AGC - Automatycznie wzmacnia sygnał wyjściowy, w przypadku spadku natężenia oświetlenia
 • AES - Automatycznie reguluje czas naświetlania przetwornika, w zależności od panujących warunków oświetlenia
 • BLC - Kompensacja światła tła, umożliwia skuteczną obserwację obiektów na silnie oświetlonym tle
 • HLC - Kompensacja światła reflektorów, zwiększa prawdopodobieństwo np. poprawnej detekcji tablic rejestracyjnych w warunkach nocnych, gdy światła samochodu są włączone
 • Strefy prywatności - Programowalne strefy, umożliwiające zamaskowanie obszarów obrazu, które nie powinny być obserwowane (8 stref)

Oświetlacz i filtr podczerwieni

Poprawna praca w dowolnych warunkach oświetlenia

Na wyposażeniu kamery znajduje się również standardowy oświetlacz podczerwieni, o zasięgu do 30 m. Dzięki niemu kamera może poprawnie pracować w nocy, w warunkach słabego oświetlenia, a nawet całkowitej ciemności. Oświetlacz uruchamia się automatycznie, gdy natężenie światła dziennego spadnie poniżej pewnego poziomu i uruchomi się tryb nocny.

Kamera BCS-DMQ4200-E jest również wyposażona w mechaniczny, przesuwny filtr podczerwieni (ICR). W trybie dziennym jest on aktywny i odbija znaczną część promieniowania podczerwonego. Dzięki czemu generowany obraz zachowuje wysoką jakość i naturalne kolory. Kiedy kamera przełącza się w tryb nocny, filtr zostaje ściągnięty z przetwornika. Poprawiają się jej parametry czułości i może ona pracować przy sztucznym świetle z oświetlacza IR.

Szczelna obudowa

Bezawaryjna praca w warunkach zewnętrznych

Wykonana z metalu obudowa, cechuje się wysoką klasą szczelności IP66. Zapewnia ona niemal całkowitą odporność na wpływ czynników pogodowych, umożliwiając tym samym bezawaryjną pracę na zewnątrz. Obudowa IP66 zapewnia ochronę przed:

 • Zapyleniem i dostaniem się do wnętrza kamery drobnych zabrudzeń
 • Silnymi opadami atmosferycznymi i wodą bryzgającą ze wszystkich stron
 • Niskimi i wysokimi temperaturami z zakresu -40...+60 oC

Parametry techniczne BCS-DMQ4200IR-E:

Przetwornik obrazu: 1/2.9" PS CMOS
Max. rozdzielczość: 1920 x 1080 (2 Mpx)
Prędkość: max. 25 kl/s @ 2 Mpx
Obiektyw: 2.8 - 13.5 mm
Kąt widzenia: 104o - 28o
Zasięg oświetlacza: Do 30
Czułość: 0 lux (wł. IR)
Dzień/noc: TAK
Mechaniczny filtr podczerwieni (ICR): TAK
Funkcje: Dzień/noc, DNR, DWDR, AWB, AGC, AES, BLC, HLC, Strefy prywatności
Obudowa: IP66
Obudowa zewnętrzna: TAK
Temperatura pracy: -40...+60 oC
Zasilanie: 12V DC
Pobór prądu: max. 0.35 A
Pobór mocy: max. 4.2 W
Wymiary[śred/wys]: 119 x 98 mm
Waga: 0.37 kg

Gwarancja producenta:

 • 36 miesięcy

Podobne produkty w kategorii: Kamery HD-TVI