BCS-SFIP21200IR-II - Sufitowa kamera IP 12Mpx, PoE, heatmap, IK10

wróć do: BCS

AAA
 • product/15/sp570115127323701.jpg

Producent

BCS-SFIP21200IR-II - Wandaloodpona kamera typu fisheye, pracująca w systemie monitoringu IP BCS. Zaliczana do serii "PRO", cechuje się wysoką jakością wykonania, która gwarantuje niezawodność, stabilne pracy i wysoką funkcjonalność. Do elementów wyróżniających kamery można zaliczyć:

 • Przetwornik obrazu 1/2.3" progressive scan CMOS, generujący obraz w max. rozdzielczości 12 Mpx (4000 x 3000)
 • Szerokokątny obiektyw fisheye 1.57 mm, zapewniający kąt widzenia około 185o
 • Obsługa wielu układów obrazu i funkcji cyfrowego PTZ
 • Obsługa funkcji map ciepła (heatmap)
 • Wbudowany WEB server i wsparcie sieciowych standardów PoE 802.3af i ONVIF
 • Wbudowany szerokokątny oświetlacz podczerwieni (10 m) i mechaniczny filtr podczerwieni
 • Wbudowane 2 wejścia i 1 wyjście alarmowe
 • Wbudowane 1 wejście i 1 wyjście audio
 • Wbudowany mikrofon
 • Wbudowana kieszeń na kartę microSD (max. 32 GB)
 • Obsługa kompresji H.264
 • Szczelna i wytrzymała obudowa IP66 / IK10

Kamery typu fisheye są doskonałym wyborem do realizacji monitoringu przestrzeni otwartych. Można ja w szczególności polecać do stosowania w miejscach takich jak supermarkety, hale produkcyjne i pomieszczenia biurowe. Ze względu na wysoką jakość generowanego obrazu można ją również wykorzystać w miejscach takich jak banki, sklepy jubilerskie, stacje kolejowe, lotniska, itd.

Przetwornik 1/2.3" CMOS

Szczegółowy obraz w rozdzielczości 12 Mpx

Do budowy kamery wykorzystano wysokiej jakości przetwornik obrazu 1/2.3" progressive scan CMOS. Dzięki niemu jest ona w stanie wygenerować szczegółowy i płynny materiał wideo, max. 15 kl/s @ 12 Mpx (4000 x 3000). Materiał wideo o takiej jakości prawidło odwzorowuje nawet bardzo drobne szczegóły obserwowanego planu. Szczegóły, które mogą okazać się niezbędne do odczytu tablic rejestracyjnych, identyfikacji osób, właściwej oceny sytuacji na obiekcie, itp. Obraz w rozdzielczości 12 Mpx umożliwia również wykonanie dużego, efektywnego zoomu cyfrowego.

Wysoka jakość obrazu to nie jedyna zaleta zastosowanego przetwornika obrazu. Przetworniki zrealizowane w technologii CMOS cechują się również:

 • Łatwym dostosowaniem ostrości do obserwowanego kadru
 • Niskim poborem mocy
 • Szybkim działaniem

Obiektyw fisheye 1.57 mm

Szeroki kąt widzenia 185o

Cechą charakterystyczną kamery BCS-SFIP21200IR-II jest wbudowany szerokokątny obiektyw typu fisheye 1.57 mm (F2.2). Zapewnia on szeroki kąt widzenia 185o, umożliwiając kamerze skuteczną obserwację całego obszaru dookoła siebie. Przykładowo jeżeli kamerę zawiesi się na suficie w średniej wielkości pomieszczeniu, będzie ona w stanie obserwować je całe.

Dodatkową zaletą kamery jest obsługa wielu układów obrazu, których parametry są automatycznie regulowane przez kamerę. Użytkownik może obserwować cały obserwowany obszar na jednym obrazu lub też podzielić go na kilka mniejszych obrazu. W przypadku dzielenia obrazy są one prostowane i wyglądają tak jakby były wygenerowane przez kilka standardowych kamer umieszczonych obok siebie w kole. Kamera może również realizować funkcję cyfrowego PTZ. Pracując w tym trybie przypomina działaniem zwyczajną kamerę obrotową.

Wbudowany WEB Server

Możliwość zdalnej obsługi kamery

Kamera posiada również wbudowany WEB Server, dzięki któremu można nawiązać z nią zdalne połączenie. Pracujący zdalnie użytkownik może może np. podglądać obraz "na żywo" lub odtwarzać nagrania zapisane na karcie SD. Jeżeli posiada odpowiednie uprawnienia i łączy się w odpowiedni sposób może również zmieniać parametry pracy kamery. Zdalne połączenie z kamerą może zostać zrealizowane przy pomocy:

 • Standardowej przeglądarki internetowej, z poziomu której użytkownik ma dostęp do pełnej funkcjonalności
 • Dedykowanego oprogramowania na komputer, które służy do budowy zaawansowanego centrum zarządzania systemem monitoringu
 • Aplikacji na urządzenia mobilne, która daje dostęp do podstawowych funkcji

Kamera wspiera również sieciowy standard ONVIF. Dzięki niemu może ona współpracować z rejestratorami innych producentów, które również wspierają standard ONVIF.

PoE 802.3af

Alternatywny sposób zasilania

Duża zaletą kamery jest wsparcie technologii Power over Ethernet, która umożliwia transmisję energii elektrycznej po kablu UTP. Dzięki niej zasilanie kamery można zrealizować bezpośrednio z poziomu switcha PoE. Przykładowo z poziomu switcha wbudowanego do rejestratora NVR serii "P". Technologia PoE zwiększa elastyczność montażu systemu monitoringu i zmniejsza ilość przewodów niezbędnych do prawidłowej instalacji - co może zmniejszać koszty i czas montażu systemu CCTV.

Dodatkową zaletą technologii PoE jest brak konieczności konfiguracji. Po podłączeniu kamery do switcha PoE ten automatycznie rozpozna czy wspiera ona standard 802.3af i jeżeli tak będzie realizował jej zasilanie.

Podstawowe funkcje kamery:

 • Dzień/noc - Dostosowuje pracę kamery w zależności od pory dnia, tak aby zachować jak najlepszą jakość obrazu w dzień oraz jak najwyższą czułość w nocy przy słabym oświetleniu
 • NR - Redukcja szumów, poprawiająca ogólną jakość obrazu w warunkach słabego oświetlenia
 • ATW - Automatyczne śledzenie balansu bieli, umożliwiające wierne odwzorowanie kolorów
 • AGC - Automatycznie wzmacnia sygnał wyjściowy, w przypadku spadku natężenia oświetlenia
 • BLC - Kompensacja światła tła, umożliwia skuteczną obserwację obiektów na silnie oświetlonym tle
 • Detekcja ruchu - Umożliwia powiadomienie na ekranie o wykrytym ruchu w obrazie
 • Strefy prywatności - Programowalne stery, umożliwiające zamaskowanie obszarów obrazu, które nie powinny być obserwowane

Funkcja heatmap

Zaawansowana analiza intensywności ruchu

Kamera SFIP21200IR-II obsługuje również zaawansowaną funkcję generowania map ciepła. Dzięki niej możliwe jest stworzenie cieplnego schematu przedstawiającego w jaki sposób osoby poruszają się po obiekcie. Funkcjonalność ta może się okazać przydatna dla dużych sklepów, umożliwiając analizę zachowania i tras klientów. Zebrane w ten sposób dane mogą pomóc w odpowiednim rozlokowaniu towaru, ustawieniu stoisk z promocjami, itd.

Oświetlacz i filtr podczerwieni

Skuteczna praca w każdych warunkach oświetlenia

Kamera BCS-SFIP21200IR-II posiada również wbudowany szerokokątny oświetlacz podczerwieni, o skutecznym zasięgu do 10 m. Dzięki niemu może ona prowadzić poprawną obserwację w nocy, nawet w warunkach całkowitej ciemności. Oświetlacz uruchamia się automatycznie gdy kamera przełącza się w tryb nony i równomiernie oświetla cały obszar dookoła kamery.

Kamera jest również wyposażona w mechaniczny, przesuwny filtr podczerwieni (ICR). W trybie dziennym jest on aktywny i odbija znaczną część promieniowania podczerwonego. Dzięki czemu generowany obraz zachowuje wysoką jakość i naturalne kolory. Kiedy kamera przełącza się w tryb nocny, filtr jest automatycznie ściągany z przetwornika. Poprawiają się w ten sposób parametry czułości i możliwa jest praca przy sztucznym świetle IR. Pogarsza się jednak ogólna jakość generowanego obrazu.

Wejścia / wyjścia alarmowe

Integracja z urządzeniami innych systemów

Kamera posiada wbudowane 2 wejścia i 1 wyjście alarmowe, służące do integracji z urządzeniami innych systemów. Przykładowo można do nich podłączyć elementy systemów alarmowych, automatyki lub kontroli dostępu i realizować zaawansowane funkcje sterowania:

 • Wejście alarmowe - umożliwia podłączenie takich urządzeń jak czujka ruchu, kontaktron lub fotokomórka. Po naruszeniu wejścia aktywuje się wcześniej zaprogramowana funkcja - przykładowo zwiększa się rozdzielczość obrazu i liczba generowanych klatek
 • Wyjście alarmowe - umożliwia podłączenie do kamery zewnętrznego sygnalizatora, centrali alarmowej, itp. Można je również wykorzystać do realizacji funkcji automatycznego sterowania, takiej jak np. załączanie oświetlenia

Kieszeń na kartę microSD

Lokalna archiwizacja nagrań

Kamera posiada również gniazdo na kartę microSD, o maksymalnej pojemności 32 GB. Karta służy jako zapasowe miejsce pamięci, które można wykorzystać do tworzenia lokalnych kopii nagrań. Dodatkowo kamera z zastosowaną kartą może pracować w pełni autonomiczne, tworząc miniaturowy system monitoringu - system na którym nagrania są zapisywane na karcie i jest on obsługiwany z poziomy przeglądarki internetowej.

Uwaga! Należy pamiętać, że karty microSD maja ograniczoną liczbę zapisów. Przy nagrywaniu ciągłym, nawet najwyższej jakości karta przestanie działać po stosunkowo krótkim okresie.

Kompresja H.264

Wysoka jakość nagrań i skuteczny zdalny podgląd

Kamera korzysta ze standardowej kompresji obrazu H.264, która znacząco zmniejsza wielkość plików wideo. Dzięki niej możliwa jest archiwizacja znacznie dłuższych nagrań i możliwy jest skuteczny zdalny podgląd obrazu - obraz o mniejszej wielkości, wymaga mniejszej przepustowości łącza internetowego.

Obudowa IP66 / IK10

Odporna na wpływ czynników pogodowych i uszkodzenia mechaniczne

Kamerę umieszczono w zewnętrznej obudowie, cechującej się wysoką klasą szczelności IP66. Zapewnia ona niemal całkowitą odporność na wpływ czynników pogodowych, umożliwiając tym samym bezawaryjną pracę na zewnątrz. Obudowa chroni kamerę przed:

 • Zapyleniem i dostaniem się do jej wnętrza drobnych zabrudzeń
 • Opadami atmosferycznymi i wodą bryzgającą ze wszystkich stron
 • Skrajnie niskimi i wysokimi temperaturami

Obudowa cechuje się również duża wytrzymałością mechaniczne IK10. Teoretycznie nawet po uderzeniu przy pomocy kamienia, pałki lub młotka powinna ona nadal poprawnie pracować. Dzięki czemu można ją stosować w miejscach w których może dojść do aktów chuligaństwa lub wandalizmu.

Parametry techniczne BCS-SFIP21200IR-II:

Przetwornik obrazu: 1/2.3" PS CMOS
Max. rozdzielczość: 12 Mpx (4000 x 3000)
Prędkość: max. 15 kl/s @ 12 Mpx
Czułość: 0 lux (wł. IR)
Obiektyw: Fisheye 1.57 mm
Zasięg oświetlacza: Do 10 m
Dzień/noc: TAK
Mechaniczny filtr podczerwieni (ICR): TAK
Kompresja obrazu: H.264
Funkcje: Dzień/noc, NR, ATW, AGC, BLC, Detekcja ruchu, Strefy prywatności
Wejścia audio: 1x
Wyjścia audio: 1x
Wejścia alarmowe: 2x
Wyjścia alarmowe: 1x
Lokalne nagrywanie (karta SD): TAK, max. 32 GB
Obudowa: IP66 / IK10
Obudowa wandaloodporna: TAK
Obudowa zewnętrzna: TAK
Zasilanie: 12V DC, PoE 802.3af
Pobór prądu: max. 1.1 A
Pobór mocy: max. 13 W
Wymiary[śred/wys]: 150 x 47.7 mm
Waga: 0.58 kg

Gwarancja producenta:

 • 24 miesiące

Podobne produkty w kategorii: BCS