FGFS-101 - Czujka zalania - Flood Sensor

wróć do: Czujniki

AAA
  • product/15/sp568315121381651.jpg
  • product/15/sp568315121381652.jpg

Producent

Bezprzewodowy czujnik zalania FGFS-101, wbudowana czujka temperatury, możliwość pracy w przewodowym systemie alarmowym.

Flood Sensor FGFS101 to funkcjonalny czujnik zalania wodą, przeznaczony do systemu Fibaro. Jego możliwości wykraczają poza zakres typowych czujek zalania. W środku znajduje się również czujka temperatury, która w przypadku zagrożenia pożarem, prześle informacje do systemu, a użytkownik zostanie o tym błyskawicznie powiadomiony. Wbudowana czujka ruchu wykryje sytuację, jeśli ktoś przesunie czujkę, zmieni jej położenie i położy w miejscu nieodpowiednim.

zasada działania

 

W przypadkach, w którym montaż czujki nie jest możliwy (trudny dostęp), można opcjonalnie podłączyć sondę (brak w zestawie). Sondy wbudowane w czujkę Flood Sensor zostały pokryte 24 karatowym złotem, przez co nie występują problemy z korozją.

czujnik sobotażowy

Uniwersalność i wszechstronność konstrukcji potwierdza również to, że urządzenie posiada wyjścia, które można podłączyć prosto do centrali alarmowej. Zasilanie napięciem 12V lub 24V. W przypadku pracy w systemie Fibaro komunikacja jest bezprzewodowa a w urządzeniu pracuje bateria CR123A.

Technologia bezprzewodowa Z-Wave, która została użyta w systemie Fibaro, pozwala na bezprzewodową obsługę do 230 urządzeń. Każdy moduł odbiera sygnały swoich "sąsiadów" i retransmituje je dalej. To rozwiązanie pozwoliło na osiągnięcie bardzo zadowalającego zasięgu poszczególnych elementów systemu.

Możliwość odcięcia dopływu wody w przypadku zalania

Centrum systemu Fibaro stanowi moduł nazwany Home Center 2. Jest to dedykowane urządzenie wyposażone w niezbędne układy odbierające i przetwarzające dane. Dodatkowo udostępnia bardzo przyjazny dla użytkownika interfejs obsługi systemu (na www).

Parametry techniczne:

Typ urządzenia: Czujka zalania wodą i temperatury
Technologia Z-Wave: TAK
Zasilanie: 12 - 24V DC
Bateria: CR123A
Temperatura pracy: 0...+40 °C
Wymiary: 72 x 28 [mm]

Pliki do pobrania dla FGFS-101 - Czujka zalania - Flood Sensor

FGFS-101-instrukcja.pdf
FGFS-101-karta.pdf
FGFS-101-deklaracja.pdf

Podobne produkty w kategorii: Czujniki