BCS-SDHC5430-II - Szybkoobrotowa kamera HD-CVI, 4Mpx, 30x, WDR, IRC

wróć do: Kamery HD-CVI

AAA
 • product/14/sp555915088501681.jpg

Producent

BCS-SDHC5430-II - Megapikselowa kamera szybkoobrotowa, przystosowana do pracy w systemie monitoringu HD-CVI. Zaliczana do serii "II" cechuje się niezawodnością, stabilnymi parametrami pracy i wysoką funkcjonalnością. Jej dodatkową zaletą jest generacja wysokiej jakości obrazu, w maksymalnej rozdzielczości 4 Mpx - przez co sprawdza się ona świetnie w systemach, w których wysoka jakość obrazu jest kluczowa. Do elementów wyróżniających kamery można zaliczyć:

 • Przetwornik obrazu 1/3" progressive scan CMOS - max. rozdzielczość 2592 x 1520
 • Regulowany obiektyw 4.5 - 135 mm - max. zoom optyczny 30x
 • Głowica PTZ i obsługa wielu funkcji patrolowych - 300 presetów, 8 tras patrolowych, 5 ścieżek patrolowych i 5 auto skanów
 • Sprzętowa realizacja funkcji szerokiego zakresu dynamiki (WDR 120 dB)
 • Wbudowany oświetlacz (100 m) i mechaniczny filtr podczerwieni
 • Wbudowane 2 wejścia i 1 wyjście alarmowe
 • Wbudowane wejście mikrofonowe
 • Zewnętrzna obudowa IP66

Kamera BCS-SDHC5430-II jest doskonałym wyborem do systemów CCTV przestrzeni otwartych, takich jak parkingi, rynki lub ulice. Jest ona również świetnym uzupełnieniem standardowego systemu monitoringu, zbudowanego w oparciu o stałopozycyjne kamery tubowe i kamery kopułowe.

Uwaga!
Kamerę można przełączyć w tryb analogowy jedynie z poziomu rejestratora CVI. Jeżeli zamawiający nie ma dostępu do rejestratora CVI, prosimy o zaznaczenie konieczności zmiany trybu pracy w uwagach.

Technologia HD-CVI

Transmisja wysokiej jakości obrazu po kablach koncentrycznych

Kamera korzysta z technologii przesyłu danych HD-CVI, dzięki której możliwa jest transmisja wysokiej jakości obrazu po kablach koncentrycznych - dla modelu SDHC5430-II możliwa jest transmisja materiału wideo w maksymalnej rozdzielczości 4 Mpx. Dodatkową zaletą technologii HD-CVI jest budowa w oparciu o topologie gwiazdy, w której kamery łączy się z rejestratorem na zasadzie punkt - punkt. Do jej pozostałych zalet można zaliczyć:

 • Duży skuteczny zasięg transmisji, dzięki czemu monitoring HD-CVI można stosować w rozległych obiektach
 • Brak widocznych opóźnień transmisji, które często pojawiają się w systemach IP
 • Transmisja sygnału audio, wideo i sterowania głowicą PTZ po tym samym kablu koncentrycznym
 • Sterowanie menu OSD kamery przez kabel koncentryczny, z poziomu rejestratora serii BCS-CVR
 • Szerokie pasmo i brak kompresowania sygnału, co poprawia jakość podczas podglądu na żywo

Monitoring HD-CVI jest świetnym następcą klasycznego systemu analogowego. Transmisja sygnału przy pomocy tych samych kabli jest nieoceniona przy wymianie przestarzałego systemu CVBS na system HD-CVI. W takiej sytuacji nie ma potrzeby prowadzenia nowych przewodów, co prawie zawsze wiąże się koniecznością przeprowadzenia prac remontowych.

Przetwornik obrazu 1/3" CMOS

Szczegółowy obraz w rozdzielczości 4 Mpx

Kamerę zbudowano w oparciu o wysokiej jakości przetwornik obrazu 1/3" progressive scan CMOS. Dzięki niemu jest ona w stanie wygenerować płynny i szczegółowy materiał wideo, w maksymalnej rozdzielczości 2592 x 1520 (25 kl/s @ 4Mpx). Obraz w takiej rozdzielczości prawidłowo odwzorowuje nawet bardzo drobne detale obserwowanego planu. Co za tym idzie, kamera sprawdza się świetnie w systemach, którym stawia się wysokie wymagania co do jakości generowanego obrazu.

Wysoka szczegółowość materiału wideo to nie jedyna zaleta zastosowanego przetwornika. Przetworniki wykonane w technologii CMOS cechują się również:

 • Łatwym dostosowaniem ostrości do obserwowanego kadru
 • Niskim poborem mocy
 • Szybkim działaniem

Obiektyw 4.5 - 135 mm

Zoom optyczny 30x

Do budowy kamery wykorzystano również szeroki, zmiennoogniskowy obiektyw 4.5 - 135 mm. Umożliwia on wykonanie dużego zbliżenia optycznego (max. 30x), dzięki któremu kamera może skutecznie obserwować odległe obiekty. Duży zoom optyczny w połączeniu z głowicą obrotową sprawiają, że kamera radzi sobie świetnie w przestrzeniach otwartych. Przykładowo można ją wykorzystać do realizacji monitoringu na parkingach, rynkach, różnych placach, itp.

Dodatkową zaletą kamery BCS-SDHC5430-II jest możliwość wykonania zbliżenia cyfrowego 16x. Dla obrazu w rozdzielczości 4 Mpx jest ono efektywne.

Głowica obrotowa

Obserwacja obszaru dookoła kamery

BCS-SDHC5430-II to kamera PTZ, która może prowadzić skuteczną obserwację obszaru dookoła siebie. Dzięki czemu sprawdza się ona świetnie w systemach monitoringu przestrzeni otwartych - takich jak np. place, rynki, ulice, parkingi, hale produkcyjne. Użytkownik może sterować głowicą PTZ "ręcznie" z poziomu rejestratora. Może on również zaprogramować liczne funkcje patrolowe, które będą automatycznie sterować głowicą obrotową i obiektywem. Dostępne funkcje patrolowe:

 • 300 presetów
 • 8 tras patrolowych
 • 5 ścieżek patrolowych
 • 5 auto skanów

Do dodatkowych zalet kamery można zaliczyć:

 • Automatyczne rozpoznawanie głównych protokołów takich jak DH-SD, Pelco-P i Pelco-D
 • Realizacja funkcji inteligentnego pozycjonowania 3D
 • Max. prędkość pracy 240 o/s

WDR 120 dB

Skuteczna obserwacja silnie kontrastowej sceny

Dodatkową zaleta kamery jest sprzętowa realizacja funkcji szerokiego zakresu dynamiki WDR 120 dB. Zapewnia ona dużą rozpiętość tonalną, która umożliwia poprawną obserwację planu na którym znajdują się jasne i ciemne obiekty. Dzięki niej możliwa jest skuteczna obserwacja obiektów umieszczonych na jasnym tle lub obiektów znajdujących się w cieniu, gdy reszta planu jest dobrze oświetlona. Funkcja WDR jest niezastąpiona podczas słonecznych dni, kiedy jest bardzo jasno.

Podstawowe funkcje kamery:

 • Dzień/noc - Dostosowuje pracę kamery w zależności od pory dnia, tak aby zachować jak najlepszą jakość obrazu w dzień oraz jak najwyższą czułość w nocy przy słabym oświetleniu
 • Auto Iris - Automatycznie dostosowuje rozchylenie przesłony do panujących warunków oświetlenia. Umożliwia utrzymanie stałej jasności obrazu
 • Auto Focus - Automatyczne dobieranie ostrości obrazu, tak aby zachowana była jak największa liczba szczegółów
 • NR - Redukcja szumów, poprawiająca ogólną jakość obrazu w warunkach słabego oświetlenia
 • AWB - Automatyczny balans bieli, umożliwia wierne odwzorowanie rejestrowanych kolorów
 • AGC -Automatycznie wzmacnia sygnał wyjściowy, w przypadku spadku natężenia oświetlenia
 • BLC - Kompensacja światła tła, umożliwia skuteczną obserwację obiektów na silnie oświetlonym tle
 • HLC - Kompensacja światła reflektorów, zwiększa prawdopodobieństwo np. poprawnej detekcji tablic rejestracyjnych w warunkach nocnych, gdy światła samochodu są włączone
 • Strefy prywatności - Programowalne stery, umożliwiające zamaskowanie obszarów obrazu, które nie powinny być obserwowane (24 strefy)

Oświetlacz i mechaniczny filtr podczerwieni

Skuteczna praca w każdych warunkach oświetlenia

Kamera posiada wbudowany mocny oświetlacz podczerwieni, o skutecznym zasięgu dochodzącym do 100 m. Dzięki niemu może ona poprawnie pracować w nocy, w warunkach słabego oświetlenia a nawet całkowitej ciemności. Oświetlacz uruchamia się automatycznie gdy natężenie światła dziennego spadnie poniżej pewnego poziomu i uruchomi się tryb nocny.

Kamera jest również wyposażona w mechaniczny, przesuwny filtr podczerwieni (ICR). W trybie dziennym jest on aktywny i odbija znaczną część promieniowania IR. Dzięki czemu generowany obraz zachowuje naturalne kolory i wysoką jakość. Kiedy kamera przełącza się w tryb nocny, filtr zostaje automatycznie ściągnięty z przetwornika. Poprawiają się parametry czułości i możliwa jest praca przy sztucznym świetle IR (pogarsza się jednak ogólna jakość obrazu).

Wejścia / wyjścia alarmowe

Współpraca z urządzeniami innych systemów

Kamera posiada wbudowane 2 wejścia i 1 wyjście alarmowe, umożliwiające integrację z urządzeniami systemów alarmowych, systemów automatyki, kontroli dostępu, itp. Po ich zastosowaniu możliwa jest realizacja zaawansowanych funkcji sterowania:

 • Wejścia alarmowe - Służą do podłączenia takich urządzeń jak czujki ruchu, kontaktrony lub fotokomórki. Naruszenie wejścia aktywuje wcześniej zaprogramowaną funkcję. Przykładowo zwiększy ilości klatek lub spowoduje odpowiedni ruch kamery
 • Wyjście alarmowe - Umożliwia podłączenie zewnętrznego sygnalizatora, centrali alarmowej, itp. Można je również wykorzystać do realizacji funkcji automatycznego sterowania, takiej jak np. załączanie oświetlenia

Obudowa IP66

Odporna na wpływ czynników atmosferycznych

Obudowa kamery w klasie szczelności IP66 zapewnia praktycznie całkowitą odporność na wpływ czynników pogodowych. Dzięki czemu może ona pracować bezawaryjnie na zewnątrz, praktycznie niezależnie od panujących warunków pogodowych. Obudowa chroni kamerę przed:

 • Zapyleniem i dostaniem się do jej wnętrza drobnych zabrudzeń, które mogłyby uszkodzić kamerę
 • Opadami deszczu, śniegu lub gradu i wodą bryzgającą ze wszystkich stron
 • Skrajnie niskimi i wysokimi temperaturami z zakresu -40...+60 oC

Parametry techniczne BCS-SDHC5430-II:

Przetwornik: 1/3" CMOS
Max. Rozdzielczość: 2592 x 1520 (max. 4 Mpx)
Prędkość: max. 25 kl/s @ 4 Mpx
Obiektyw: 4.5 - 135 mm
Zoom optyczny: 30 x
Zoom cyfrowy: 16 x
Czułość: 0 lux (wł. IR)
Zasięg oświetlacza podczerwieni: Do 100 m
Dzień/noc: TAK
ICR: TAK
WDR / ATR: TAK
Funkcje: Dzień/noc, Auto Iris, Auto Focus, NR, WDR, AWB, AGC, BLC, HLC, Strefy prywatności
Wejście audio: 1x mikrofonowe
Wejście alarmowe: 2x
Wyjście alarmowe: 1x
RS-485: TAK
Protokoły komunikacyjne RS-485: DH-SD, Pelco-P, Pelco-D
Zakres obrotu: 360o
Prędkość obrotu: max. 240 o/s
Funkcje automatycznego patrolu: 300 presetów, 5 ścieżek, 5 auto-skanów, 8 tras
Obudowa: IP66
Obudowa zewnętrzna: TAK
Temperatura pracy: -40...+60 oC
Zasilanie: 24V AC

Gwarancja producenta:

 • 36 miesięcy

Podobne produkty w kategorii: Kamery HD-CVI