VERSA Plus-TSG - Zestaw systemu alarmowego

wróć do: Centrale mikroprocesorowe

AAA

Producent

VERSA Plus-TSG - Standardowy zestaw systemu alarmowego, znajdujący zastosowanie w praktycznie dowolnym obiekcie. Uniwersalny i niezawodny może być z powodzeniem stosowany w domach i mieszkaniach, a także niedużych firmach, sklepach czy obiektach użytku publicznego. W skład zestawu wchodzą:

 • Centrala alarmowa VERSA Plus, które posiada pełną funkcjonalność rodziny VERSA, rozszerzoną o możliwości modułów ethernet, GSM / GPRS, PSTN
 • Manipulator z ekranem dotykowym INT-TSG-WSW, umożliwiający wykorzystanie pełnego potencjału centrali VERSA

Cechy charakterystyczne centrali alarmowej VERSA Plus:

 • Wbudowane 4 wejścia typu NO / NC, z możliwością rozbudowy do 30 wejść
 • Wbudowane 2 wyjścia wysokorpądowe i 2 wyjścia niskoprądowe OC, z możliwością rozbudowy przy pomocy ekspander INT-O
 • Obsługa 2 niezależnych stref alarmowych i do 30 użytkowników
 • Wbudowane moduły komunikacji ethernet, GSM / GPRS i PSTN
 • Możliwość zdalnego sterowania z poziomu urządzeń mobilnych z aplikacją VERSA CONTROL
 • Współpraca z elementami bezprzewodowego systemu ABAX
 • Realizacja funkcji stacji monitorującej
 • Konfiguracja z poziomu manipulatora lub komputera z oprogramowaniem DLOADX

Cechy charakterystyczne manipulatora INT-TSG-WSW:

 • Elegancki design, dzięki któremu manipulator pasuje do prawie każdego pomieszczenia
 • Dotykowy ekran 4.3" z intuicyjnym interfejsem użytkownika
 • Możliwość programowania makro poleceń
 • Możliwość optymalizacji interfejsu użytkownika
 • Obsługa funkcji ratunkowych - NAPAD, POŻAR, POMOC
 • Funkcja programowej klawiatury numerycznej
 • Wbudowana kieszeń na kartę micro SD

Centrala alarmowa VERSA Plus:

Wejścia centrali

Współpraca z dowolnymi czujkami

Centrala VERSA Plus została wyposażona w 4 wejścia typu NO / NC, obsługujące konfiguracje EOL i 2EOL. Dzięki nim może ona współpracować z praktycznie dowolną czujką systemu alarmową (każdego producenta). Dodatkowo przy pomocy ekspandera INT-E, istnieje możliwość rozbudowy wejść centrali do maksymalnie 30. Na płycie centrali znajduje się również wejście sabotażowe typu NC.

Wyjścia centrali

Dodatkowe wyjście przekaźnikowe

Model "Plus", podobnie jak pozostałe centrale rodziny VERSA posiada 2 wyjścia wysokoprądowe i 2 wyjścia niskoprądowe OC. Jednak w przeciwieństwie do starszych modeli posiada 1 wyjście przekaźnikowe, które może być wykorzystane do sterowania automatyką. Na wyposażeniu centrali znajdują się również 3 wyjścia zasilające i może być ona rozbudowana o kolejne 8 wyjść przekaźnikowych lub niskoprądowych (przy pomocy ekspandera INT-O).

2 strefy / 30 użytkowników

Przystosowana do obsługi średniej wielkości obiektów

Centrala obsługuje 2 niezależne strefy i w jej pamięci można zapisać do 30 użytkowników. Każdemu z nich można przydzielić indywidualne hasło, połączone z różnymi uprawnieniami, które określają zakres dostępu do systemu alarmowego.

Zastosowane kanały komunikacji:

 • Ethernet - Komunikacja pomiędzy systemem alarmowym, a urządzeniem końcowym, odbywa się przez sieć internetową. Umożliwia wysyłanie powiadomień (np. e-mail, stacja monitorująca), zdalne zarządzanie i konfigurowanie systemu. Wiadomości e-mail mogą być wysyłane na 8 różnych adresów
 • GSM / GPRS - Podstawowo umożliwia wysyłanie powiadomień w formie wiadomości SMS lub CLIP (dzwonienie). Duża zaletą zastosowanego modułu GSM są 2 kieszenie na karty SIM. Zastosowanie kart różnych operatorów znacznie podnosi niezawodność systemu powiadomienia. Możliwe jest zdefiniowanie do 8 numerów telefonów i 64 wiadomości SMS
 • PSTN - Służy do wysyłania wiadomości głosowych o zdarzeniach, przez sieć telefoniczną (publiczną komutowaną sieć telefoniczną). Moduł PSTN umożliwia również wysyłanie powiadomień do stacji monitorującej. Można wprowadzić do 8 numerów telefonów i 16 komunikatów głosowych

VERSA CONTROL

Zdalna obsługa z poziomu urządzeń mobilnych

Dzięki aplikacji VERSA CONTROL możliwe jest wygodne sterowanie systemem przy pomocy urządzeń mobilnych (Android, Windows, iOS). Z jej poziomu możliwe jest np.:

 • Załączanie i wyłączanie czuwania systemu alarmowego
 • Kasowanie alarm
 • Blokowanie i odblokowanie wejść
 • Załączenie i wyłączenie wyjść
 • Przeglądanie raportów o awarii z możliwością kasowania pamięci

Dodatkową zaletą oprogramowania VERSA CONTROL jest realizacja powiadomienia PUSH - Służy ono do przesyłania raportów o zdarzeniach w systemie alarmowym. Usługa PUSH działa w tle, dzięki czemu na bieżąco informuje użytkownika o wszystkich zdarzeniach.

System przewodowy / bezprzewodowy (ABAX)

Instalacja dostosowana do twoich wymagań

Centrala VERSA Plus daje możliwość stworzenia systemu przewodowego, bezprzewodowego lub mieszanego. Możliwość instalacji elementów bezprzewodowych jest szczególnie przydatna, gdy po jakimś czasie od montażu systemu, konieczne jest jego uzupełnienie o kilka dodatkowych czujek. W takiej sytuacji nie ma konieczności prowadzenia dodatkowych informacji. Komunikacja bezprzewodowa jest realizowana przy pomocy dwukierunkowego systemu ABAX (868 MHz).

Uwaga!
Kontroler ABAX (ACU-120 lub ACU-270) należy dokupić oddzielnie.

Programowanie systemu

Wygodny proces konfiguracji

Wszystkie centrale alarmowe z rodziny VERSA, konfiguruje się przy pomocy programy DLOADX. Z jego poziomu proces programowania jest stosunkowo szybki i nie powinien sprawiać większych problemów. Proces konfiguracji można przeprowadzić:

 • Lokalnie - Podłączając komputer bezpośrednio do centrali alarmowej (USB w centrali)
 • Zdalnie - Łącząc się z centralą przez ethernet, GPRS lub PSTN

Możliwość zdalnej konfiguracji jest korzystna zarówno dla instalatora, jak i klienta końcowego. W przypadku konieczności wprowadzenia kilku drobnych zmian, instalator nie musi pojawiać się bezpośrednio u klienta, dzięki czemu może zaoszczędzić sporo czasu.

Stacja monitorująca

Dodatkowe zabezpieczenie twojego domu

Funkcja monitorowania stacji monitorującej, umożliwia wysyłanie powiadomień bezpośrednio do siedziby firmy ochroniarskiej. Informacja o alarmie zostaje natychmiastowo wysłana, dzięki czemu czas reakcji ochrony jest znacznie skrócony, co zwiększa jej skuteczność działania. Powiadomienie stacji monitorującej może odbywać się przez ethernet, GSM / GPRS lub PSTN.

Obudowa montażowa

Wygodny i bezpieczny montaż centrali

Na wyposażeniu centrali VERSA Plus znajduje się plastikowa obudowa montażowa OPU-4 PS z sygnalizatorem akustycznym (bez transformatora). W jej wnętrzu znajduje się miejsce na centralę, akumulator podtrzymujący, transformator i niewielki moduł rozszerzający.

Uwaga!
W zestawie centrali znajduje się również antena do modułu GSM.

Manipulator INT-TSG-WSW:

Dotykowy ekran

Intuicyjne sterowanie systemem

Cechą wyróżniającą model TSG, od klasycznych manipulatorów, jest dotykowy ekran 4.3". Dzięki niemu sterowanie systemem alarmowym jest wyjątkowo proste - aby wybrać odpowiednią opcję lub interesującą nas funkcję, wystarczy kliknąć na odpowiednią ikonę. Sterowanie oparte o interfejs graficzny, przypomina obsługę urządzeń mobilnych takich jak smartfony i tablety.

W porównaniu z manipulatorami posiadającymi klawiaturę numeryczną, praca na INT-TSG jest znacznie bardziej intuicyjna. Przez co jest on doskonałym wyborem dla osób, które nie miały wcześniej styczności z systemami alarmowymi.

Elegancki design

Pasuje do każdego pomieszczenia

Manipulator cechuje się również nowoczesnym, eleganckim wyglądem i niewielkimi wymiarami. Dzięki czemu, bez najmniejszych problemów można wpasować go w wystrój dowolnego pomieszczenia. Pasuje zarówno pomieszczeń nowoczesnych, jak i klasycznych.

Makro polecenia

Jeszcze prostsze sterowanie automatyką

Dużą zaletą manipulatora INT-TSG jest możliwość tworzenia tzw. makro poleceń. Makra to nic innego jak sekwencyjnie następujące po sobie funkcje alarmu / automatyki domowej, dostosowane do wymagań klienta. Odpowiednio zaprogramowane makra są nieocenionym ułatwieniem w zarządzaniu automatyką domową. Możliwości są praktycznie nieograniczone - wszystko zależy od wyobraźni.

Makro polecenia są ukłonem w stronę użytkowników, którzy realizują funkcjonalność inteligentnego domu, w oparciu o centrale serii INTEGRA.

Optymalizacja interfejsu

Możliwość dostosowania UI do wymagań klienta

Manipulator może zostać tak skonfigurowany, że najczęściej używane funkcje znajdują się bezpośrednio na pulpicie - zamiast przekopywać się przez kolejne katalogi, wystarczy jedno kliknięcie i często używana funkcja zostanie wykonana. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia codzienne korzystanie z systemu alarmowego, przez co jest on znacznie bardziej atrakcyjny.

Dodatkową zaletą optymalizacji interfejsu jest możliwość selekcjonowania wyświetlanych informacji. Dzięki czemu użytkownik na pierwszy rzut oka widzi to co najbardziej go interesuje.

Funkcje ratunkowe

Możliwość natychmiastowego wezwania pomocy

INT-TSG posiada wbudowane funkcje alarmowe NAPAD, POŻAR, POMOC (alarm medyczny). Są one niezwykle użyteczne, gdy system jest połączony ze stacją monitorującą (firmą ochroniarską) lub współpracuje z modułem GSM. Przykładowo:

 • Wywołanie cichej funkcji NAPAD, wysyła informacje od firmy ochroniarskiej, że ktoś włamał się do naszego domu. Włamywacz nie będzie nawet wiedział o alarmie
 • System alarmowy zamontowany w domu starszej pani - funkcją POMOC, wysyła SMS'a do mieszkającego obok syna, że źle się czuje i potrzebuje pomocy

Klawiatura numeryczna

Uwierzytelnianie, sterowanie i konfiguracja systemu

Manipulator jest również wyposażony w funkcję programowej klawiatury numerycznej, która jest dostępna w standardowych manipulatorach SATEL. Z jej poziomu możliwe jest uruchomienie trybu serwisowego i pełne sterowanie systemem w klasyczny sposób. Takie rozwiązanie okazuje się przydatne, gdy konieczna jest szybka ponowna konfiguracja jednej z podstawowych funkcji systemu.

Kieszeń na kartę microSD

Dowolna grafika na wyświetlaczu

We wnętrzu modelu INT-TSG znajduje się miejsce na kartę microSD. Służy ona do przechowywania zdjęć i grafik, które można wykorzystać w funkcji pokazu slajdów, gdy manipulator jest bezczynny.

Dodatkowe cechy:

 • Diody LED informujące o stanie systemu
 • Opcja wybudzania
 • Opcja ramki foto
 • Możliwość regulacji głośności

Parametry techniczne VERSA Plus-TSG:

Ilość wejść: 4
Max ilość wejść: 30
Strefy: 2
Wyjścia wysokoprądowe: 2
Wyjścia niskoprądowe: 2
Max ilość wyjść: 12
Timery: 4
Pamięć zdarzeń: 2047
Max ilość użytkowników: 30
Wbudowany moduł GSM: TAK
Wydajność zasilacza: 2 A
Napięcie zasilania: 18 V AC
Zasilanie: Centrala - 18V AC, manipulator - 12V DC
Pobór prądu (płyta): 200 mA
Parametry linii: NO, NC, EOL, 2EOL/NO, 2EOL/NC
Zdalne sterowanie: TAK
Certyfikat EN50131: Grade 2
Wymiary: Płytka elektroniki - 173 x 105 mm, manipulator - 120 x 92 x 14 mm
Temperatura pracy: -10...+55 oC

Gwarancja producenta:

 • 24 miesiące

Podobne produkty w kategorii: Centrale mikroprocesorowe