PRF-LCD-WRL - Bezprzewodowy manipulator LCD

wróć do: Klawiatury, manipulatory

AAA

Producent

PRF-LCD-WRL - Bezprzewodowy manipulator LCD 433 MHz, przystosowany do współpracy z centralami alarmowymi SATEL PERFECTA 16-WRL lub PERFECTA 32-WRL. Jego cechami charakterystycznymi są:

  • Dwukierunkowa, szyfrowana komunikacja bezprzewodowa w paśmie częstotliwości 433 MHz
  • Spełnienie wymagań normy EN 50131 Grade 2
  • Podświetlana klawiatura z przyciskami funkcyjnymi
  • Wyświetlacz LCD i diody LED informujące o stanie systemu
  • Sygnalizacja dźwiękowa wybranych zdarzeń w systemie
  • Sygnalizacja utraty łączności z centralą
  • Elegancki, nowoczesny wygląd

Manipulator PRF-LCD-WRL sprawdza się świetnie w systemach alarmowych, zbudowanych w oparciu o centrale PERFECTA serii WRL. Z jego poziomu możliwa jest wygodna obsługa systemu, z dostępem do jego wszystkich funkcji. Przy pomocy manipulatora można również zmieniać pojedyncze parametry pracy systemu PERFECTA, jak również przeprowadzić jego pełną konfigurację.

Moduł radiowy 433 MHz

Bezprzewodowa komunikacja z centralą PERFECTA

Cechą charakterystyczną manipulatora jest wbudowany moduł radiowy 433 MHz, realizujący komunikację z centralą PERFECTA serii WRL. Dwukierunkowa, szyfrowana komunikacja bezprzewodowa zapewnia stabilne parametry łączności na odległość do 200 m (w terenie otwartym).

Komunikacja radiowa całkowicie wyklucza konieczność stosowania przewodów połączeniowych pomiędzy centralą, a manipulatorem. Jest to duża zaleta, umożliwiająca szybkie zamontowanie systemu PERFRCTA WRL w już wykończonym obiekcie, bez konieczności prowadzenia dodatkowych kabli - co prawie zawsze wiąże się z koniecznością remontu.

Wyświetlacz LCD i diody LED

Ułatwiona obsługa i sprawdzanie stanu systemu

Manipulator PRF-LCD-WRL posiada wbudowany 32-segmentowy wyświetlacz LCD. Prezentowane są na nim wszystkie niezbędne informacje, dzięki czemu obsługa i konfiguracja systemu nie powinny sprawiać najmniejszych problemów.

Manipulator jest również wyposażony w 6 diod LED informujących o stanie systemu. Wystarczy, że użytkownik rzuci okiem na manipulator, aby zorientować się które strefy są uzbrojone, czy doszło do alarmu lub awarii systemu, itd.

Klawiatura numeryczna

Prosta obsługa systemu PERFECTA

Manipulator jest również wyposażony w standardową klawiaturę numeryczną z dodatkowymi przyciskami funkcyjnymi. Dzięki nim codzienna obsługa systemu z poziomu manipulatora jest łatwa i wygodna. PRF-LCD-WRL posiada przyciski funkcyjne umożliwiające:

  • szybkie włączenie trybu dozorowego - dziennego, nocnego lub pełnego
  • aktywacji funkcji alarmowych - NAPAD, POŻAR lub POMOC

Funkcje alarmowe są użyteczne gdy centrala PERFECTA jest podłączona do sieci GSM lub stacji monitorującej firmy ochroniarskiej. Funkcję NAPAD można wykorzystać do np. wysłania cichego alarmu do firmy ochroniarskiej, gdy ktoś włamał się do domu. Włamywacz nie będzie nawet wiedział o alarmie.

Parametry techniczne PRF-LCD-WRL:

Rodzaj manipulatora: LCD
Kolor podświetlenia: Biały
Współpraca z centralami: PERFECTA
Częstotliwość pracy: 433.05 - 434.79 MHz
Zasięg komunikacji radiowej: Do 200 m
Klasa środowiskowa: II
Temperatura pracy: -10...+55 oC
Certyfikat EN50131: Grade 2
Bateria: 2x CR123A 3V
Pobór prądu (gotowość): BT1 - 0.005 mA, BT2 - 1uA
Max pobór prądu: BT1 - 50 mA, BT2 - 45 mA
Wymiary: 139 x 124 x 22 mm
Waga: 280 g

Gwarancja producenta:

  • 24 miesiące

Podobne produkty w kategorii: Klawiatury, manipulatory