TPR-4B - Manipulator z ekranem dotykowym 4.3"

wróć do: Klawiatury, manipulatory

AAA
 • product/13/sp506314816320031.jpg

Producent

TPR-4B - Panel dotykowy przeznaczony do pracy w systemie alarmowym i automatyki, zbudowanym w oparciu o centrale Ropam Optima. Zbudowany z dobrej jakości elementów, cechuje się funkcjonalnością, niezawodnością i stabilnymi parametrami pracy. Do jego największych zalet można zaliczyć:

 • Wbudowany dotykowy ekran pojemnościowy 4.3" LCD
 • Łatwa obsługa funkcji systemu alarmowego i automatyki przy pomocy ikon
 • Realizacja funkcji termostatu, która umożliwia utrzymanie odpowiedniej temperatury na obiekcie
 • Możliwość pełnej konfiguracji interfejsu użytkownika (z poziomu aplikacji OptimaGSM Manager)
 • Wbudowana kieszeń na kartę microSD (max. 8 GB)
 • Wbudowane 2 dodatkowe wejścia alarmowe

Centrala Optima z manipulatorem TPR-4B jest doskonałym wyborem do realizacji systemu alarmowego i automatyki w niewielkich obiektach. Sprawdza się świetnie w mieszkaniach, domach, sklepach, pomieszczeniach biurowych, jak i każdym innym stosunkowo niedużym obiekcie. Panel poza wysoką funkcjonalnością i możliwością pełnej obsługi systemu, cechuje się również eleganckim, nowoczesnym wyglądem. Dzięki czemu można go z łatwością wkomponować w wystrój praktycznie każdego pomieszczenia.

Wyświetlacz LCD 4.3"

Intuicyjna obsługa systemu alarmowego i automatyki

Panel TPR-4B zbudowano w oparciu o dobrej jakości, dotykowy wyświetlacz LCD 4.3". Dzięki niemu codzienna obsługa systemu Optima jest wyjątkowo prosta i intuicyjna. Aby wywołać konkretną funkcję wystarczy kliknąć na odpowiednią ikonę - co przypomina obsługę tabletu lub smartfonu. Panel udostępnia przycisku służące do sterowania:

 • Funkcjami alarmowymi - załączenie czuwania, rozbrojenie konkretnej strefy, itd.
 • Funkcjami automatyki - sterowanie oświetleniem, roletami, automatyką bramową, itd.

Dodatkową zaletą panelu jest możliwość dowolnego ustawiania ikon na ekranie. Dzięki czemu UI można precyzyjnie dostosować do wymagań użytkownika - tak aby codzienna praca z systemem nie sprawiała najmniejszych problemów. Ikony są prezentowane na 2 ekranach, pomiędzy którymi użytkownik może swobodnie przechodzić.

Ciekawą funkcją modelu TPR-4 jest obsługa funkcji losowego układu klawiatury. Za każdym razem gdy ktoś się zaloguje do systemu, ikony są ustawione w sposób losowy. Funkcja ta zwiększa bezpieczeństwo użytkowania.

OptimaGSM Manager

Programowanie z poziomu komputera

Programowanie panelu TPR-4 można przeprowadzić z poziomu komputera osobistego z zainstalowaną aplikacją OptimaGSM Manager. Dzięki niej pełna konfiguracja urządzenia jest stosunkowo prosta i szybka. Z jej poziomu można również dowolnie zmieniać wygląd interfejsu użytkownika. Szczegółowy opis użycia programu OptimaGSM Manager można znaleźć w załączonej instrukcji (TPR-4 - instrukcja instalacji).

Połączenie pomiędzy komputerem a panelem może zostać zrealizowane przez:

 • Kabel micro USB
 • Interfejs RS232

Uwaga!
Aktualizacji firmwareu dokonuje się przez program TPR_4 Update.

Funkcja termostatu

Zarządzanie temperaturą na obiekcie

Dużą zaletą modelu TPR-4 jest realizacji funkcji termostatu pokojowego. W oparciu o ustalone harmonogramu czasowo-temperaturowe, steruje ona klimatyzacją i ogrzewaniem obiektu - co umożliwia utrzymanie optymalnej temperatury. To jednak nie wszystko. Odpowiednio ustawione harmonogramy czasowe oszczędzają energię, przez co zmniejszają koszty ogrzewania. Przykładowo system można tak ustawić, że podczas nieobecności domowników ogrzewanie nie pracuje i załącza się na np. godzinę przed ich powrotem do domu.

Panel dotykowy realizuje również funkcję rejestratora temperatury LoggerTemp. Zapisuje ona pomiar temperatury na karcie SD (w pliku txt) i umożliwia podgląd historyczny w trybie wygaszacza ekranu.

Kieszeń na kartę microSD

Przenośna pamięć zdarzeń

We wnętrzu panelu TPR-4B znajduje się kieszeń na kartę microSD, o maksymalnej pojemności do 8 GB. Podstawowo służy ona do zapisu informacji o zdarzeniach w systemie - logi wartości wejść, temperatury. Można również zapisać na niej odpowiedni plik z planem budynku, a następnie prowadzić podgląd zdarzeń bezpośrednio na tym planie.

Na karcie microSD można również zapisać galerię 100 zdjęć, które będą wyświetlane w trybie wygaszacza ekranu. Panel pracuje wtedy jako cyfrowa ramka zdjęciowa.

Dodatkowe wejścia alarmowe

Funkcjonalność mini ekspandera

Panel jest wyposażony w 2 dodatkowe wejścia (NO / NC) do których można podłączyć czujki alarmowe. Dzięki czemu spełnia on funkcjonalność mini ekspandera systemu alarmowego. Obsługiwane konfiguracje:

 • NO
 • NC
 • EOL
 • 2EOL NO
 • 2EOL NC

Parametry techniczne TPR-4B:

Rodzaj manipulatora: Dotykowy
Przekątna ekranu: 4.3"
Współpraca z centralami: Optima
Ilość wejść: 2
Klasa środowiskowa: II
Temperatura pracy: -10...+55 oC
Napięcie zasilania (± 15%): 12 V
Max pobór prądu: 140 mA
Wymiary: 122.3 x 88.3 x 17.3 mm

Gwarancja producenta:

 • 24 miesiące

Podobne produkty w kategorii: Klawiatury, manipulatory