INT-TSI-WSW - Manipulator z ekranem dotykowym 7"

wróć do: Klawiatury, manipulatory

AAA
 • product/13/sp505514812087681.jpg
 • product/13/sp505514812087682.jpg
 • product/13/sp505514812087693.jpg
 • product/13/sp505514812087694.jpg
 • product/13/sp505514812087695.jpg

Producent

INT-TSI-WSW - Manipulator z ekranem dotykowym, dedykowany do pracy systemie alarmowym i automatyki, z centralą SATEL INTEGRA. Zbudowany w oparciu o najwyższej jakości komponenty, cechuje się niezawodnością, stabilnymi parametrami pracy i funkcjonalnością - znacznie wyższą od standardowych manipulatorów systemów alarmowych. Do jego największych zalet można zaliczyć:

 • Wbudowany dotykowy ekran TFT LCD o przekątnej 7"
 • Łatwa obsługa funkcji automatyki z poziomu programowalnych widgetów
 • Obsługa MAKR i funkcji ratunkowych - NAPAD, POŻAR, POMOC
 • Obsługa kamer IP i wbudowane 2 wejścia przewodowe NO / NC
 • Możliwość pełnej konfiguracji UI, dostosowując go precyzyjnie do wymagań użytkownika
 • Możliwość pracy w trybie MASTER / SLAVE - zwiększa ilość obsługiwanych manipulatorów

INT-TSI to jeden z najbardziej zaawansowanych manipulatorów, które można znaleźć na rynku systemów alarmowych. Łączą one w sobie najnowsze rozwiązania technologiczne, z w pełni konfigurowalnym UI i eleganckim, nowoczesnym wyglądem. Co czyni z niego doskonały wybór do realizacji systemu alarmu i automatyki, któremu stawiamy najwyższe wymagania.

Ekran dotykowy i programowalne widgety

Łatwa i intuicyjna obsługa systemu

Cechą charakterystyczną manipulatora serii INT-TSI jest wbudowany ekran dotykowy 7" TFT LCD. Wyświetla on obraz w rozdzielczości 800 x 480 i sprawia, że codzienna obsługa systemu jest prosta i intuicyjna - przypomina obsługę smartfonu lub tabletu. Nawet osoby, które nie miały wcześniej styczności z manipulatorem INT-TSI, powinny bez większych problemów dać sobie z nią radę.

Obsługa funkcji systemu alarmowego i automatyki domowej jest realizowana z poziomu programowalnych widegetów. Na ekranie manipulatora można ustawić dużą ilość przycisków, po kliknięciu których zostanie uruchomiona konkretna funkcja. Przykładowo można ustawić przyciski służące do sterowania oświetleniem, roletami, zraszaczem ogrodowym, itp. To nie wszystko. Instalator ma możliwość grupowania widegetów według ich funkcjonalności na wielu ekranach. Dzięki czemu codzienna obsługa jest jeszcze łatwiejsza i bardziej intuicyjna. Przełączanie się pomiędzy poszczególnymi ekranami jest realizowane przy pomocy paska zakładek.

Warto dodać, że manipulator w wersji 1.04 lub nowszej obsługuje widget pogodowy. Jego prognoza jest pobierana z serwisu openweathermap.org

Projektowanie UI

Interfejs użytkownika dostosowany do jego wymagań

Ogromną zaletą manipulatorów INT-TSI jest możliwość pełnej konfiguracji interfejsu użytkownika. Instalator systemu może go tak skonfigurować, aby ten spełniał wszystkie wymagania użytkownika - zaczynając od funkcjonalności, a kończąc na estetyce. Odpowiednia kompozycja może znacznie poprawnić atrakcyjność systemu. Dodatkowymi zaletami projektowania UI są:

 • Możliwość przypisania indywidualnego wyglądu i funkcjonalności każdemu użytkownikowi. Nie ma przecież potrzeby, aby osoba która nie posiada określonych uprawnień widziała ikony do nich przypisane.
 • Możliwość wgrania własnych ikon i grafik. Na potrzebę tej funkcjonalności przygotowaliśmy autorski pakiet plików graficznych, zawierający 33 typy ikon w aż 15 wersjach kolorystycznych.
 • Wygodny sposób projektowania z poziomu aplikacji TSI Builder.

TSI Builder

Pełna i ułatwiona konfiguracja UI

SATEL udostępnia darmową aplikację TSI Builder (na komputer), z poziomu której można przeprowadzić pełną konfigurację UI w manipulatorze INT-TSI. Cechuje się ona stosunkowo prostą obsługą, którą zawdzięcza technologii Drag & Drop - dodawanie nowych elementów odbywa się przez ich przeciągnięcie z palety dostępnych widgetów. Dodatkowym ułatwieniem są gotowe szablony zawierające podstawowe elementy i kreator konfiguracji projektu. Stosunkowo łatwe projektowanie UI sprawia, że możliwe jest wykorzystanie wszystkich możliwości central alarmowych INTEGRA.

Tryb MASTER / SLAVE

Podwójna liczba manipulatorów w jednym systemie

Kolejną zaletą manipulatorów INT-TSI jest możliwość pracy w trybie MASTER / SLAVE. Każdy manipulator pracujący w trybie MASTER może obsłużyć jeden dodatkowy manipulator typu SLAVE. Dzięki czemu w systemie możemy zamontować 2x więcej manipulatorów niż jest to normalnie możliwe. Opcja ta może się okazać szczególnie przydatna w dużych obiektach.

Dodatkową zaletą jest to, że UI manipulatora SLAVE jest całkowicie niezależny od UI manipulatora MASTER. Połączenie pomiędzy MASTER, a SLAVE jest realizowane przez sieć ethernet.

MAKRA

Sekwencyjnie wykonywane funkcje po jednym kliknięciu

INT-TSI poza standardowymi przyciskami funkcyjnymi, udostępnia również w przyciski MAKRA. MAKRO to po prostu sekwencyjnie wykonywane po sobie funkcje automatyki domowej lub alarmu, dzięki którym codzienna obsługa systemu jest jeszcze łatwiejsza. Instalator ma możliwość pełnej konfiguracji przycisków MAKRO, do których może przypisać dowolne interesujące go funkcję. Przykładowe makra:

 • Zasłonięcie rolet i załączenie oświetlenia w ogrodzie
 • Rozbrojenie strefy "garaż" i otwarcie bramy garażowej
 • Rozbrojenie strefy "parter" i odsłonięcie rolet

MAKRA są doskonałym sposobem na realizację zaawansowanej funkcjonalności inteligentnego domu. Możliwości są praktycznie nieograniczone - wszystko zależy od pomysłowości.

Funkcje ratunkowe

Łatwe i szybkie wezwanie pomocy

Manipulator posiada wbudowane funkcje alarmowe NAPAD, POŻAR, POMOC (alarm medyczny). Są one niezwykle użyteczne, gdy system jest połączony ze stacją monitorującą (firmą ochroniarską) lub współpracuje z modułem GSM. Przykładowo:

 • Wywołanie cichej funkcji NAPAD, wysyła informacje od firmy ochroniarskiej, że ktoś włamał się do naszego domu. Włamywacz nie będzie nawet wiedział o alarmie.
 • System alarmowy zamontowany w domu starszej pani - funkcją POMOC, wysyła SMS'a do mieszkającego obok syna, że źle się czuje i potrzebuje pomocy.

Tryb terminala

Alternatywny sposób obsługi systemu

Ciekawą funkcjonalnością INT-TSI jest symulacja tradycyjnego manipulatora systemu INTEGRA. Jest to wygodne rozwiązanie dla osób, które przyzwyczaiły się do tradycyjnego sposobu obsługi systemu alarmowego i nie chcą zmieniać swoich nawyków.

Obsługa kamer IP

Podgląd obrazu z poziomu manipulatora

Dodatkową zaletą serii TSI jest możliwość współpracy z kamerami IP (JPEG, MJPEG i MPEG-4). Taka integracja dodatkowo podnosi bezpieczeństwo które zapewnia system. Umożliwiają łatwe i szybkie sprawdzenie tego co dzieje się na obiekcie - wystarczy podejść do manipulatora i wejść w odpowiednią zakładkę.

Karta microSD

Przenośna pamięć manipulatora

Do prawidłowego działania manipulatora INT-TSI konieczne jest zastosowanie karty microSD. Zapisywane są na niej:

 • Wszystkie ustawienia manipulatora
 • Interfejs graficzny
 • Wersja oprogramowania
 • Zdarzenia pobrane z centrali alarmowej
 • Zdjęcia przeznaczone do wyświetlania podczas pokazu slajdów

Uwaga!
W zestawie centrali znajduje się karta microSD o pojemności 2 GB.

Dodatkowe wejścia przewodowe

Funkcjonalność mini ekspandera

Manipulator posiada 2 dodatkowe wejścia przewodowe, przeznaczone do obsługi czujek typu NO, NC, czujek roletowych i wibracyjnych. Co za tym idzie, spełnia on funkcjonalność dodatkowego mini ekspandera systemu alarmowego. Obsługiwane konfiguracje:

 • EOL
 • 2EOL
 • 3EOL (w przypadku współpracy z centralami INTEGRA Plus)

Dodatkowe zalety manipulatora INT-TSI:

 • Wbudowane 2 głośniki o mocy 2 W każdy
 • Możliwość integracji z systemem automatyki domowej KNX
 • Zabezpieczenie antysabotażowe chroniące przed nieautoryzowanym otwarciem obudowy i oderwaniem manipulatora od ściany

Parametry techniczne INT-TSI-BSB:

Rodzaj manipulatora: Dotykowy
Przekątna ekranu: 7"
Współpraca z centralami: INTEGRA
Ilość wejść: 2
Klasa środowiskowa: II
Temperatura pracy: -10...+55 oC
Wymiary: 196 x 129 x 22 mm
Napięcie zasilania (± 15%): 12 V
Pobór prądu (gotowość): 500 mA
Max pobór prądu: 620 mA

Gwarancja producenta:

 • 24 miesiące

Podobne produkty w kategorii: Klawiatury, manipulatory