BCS-TIP8200IR-LL - Tubowa kamera IP 2Mpx, Low Light

wróć do: BCS

AAA
 • product/11/sp431814405107031.jpg

Producent

Tubowa kamera sieciowa, przystosowana do montażu zewnętrznego. Zbudowana w oparciu o dobrej jakości elementy optyczne i elektroniczne jest w stanie generować szczegółowy materiał wideo 1080p. Dodatkowo kamera posiada zaawansowane funkcje inteligentnej analizy obrazu i oświetlacz podczerwieni, który umożliwia pracę nocną. Na jej wyposażeniu możemy również znaleźć wejścia/wyjścia alarmowe, kieszeń na kartę SD i uchwyt Easy Adjustment.

BCS-TIP8200IR-LL znajduje zastosowanie w każdym systemie monitoringu sieciowego. Możemy ją śmiało stosować w domach prywatnych, firmach, jak również obiektach publicznych. Ze względu na liczne funkcje inteligentnej analizy obrazu, polecamy ją do obserwacji miejsc najbardziej kluczowych.

Przetwornik 1/2" EXMOR CMOS

Płynny i szczegółowy obraz 1080p

Do budowy kamery wykorzystano wysokiej jakości przetwornik 1/2" EXMOR CMOS i procesor sygnałowy TI (Texas Instruments). Dzięki tym elementów jest ona w stanie wygenerować płynny obraz 25 kl/s @ 1080. Taka szczegółowość materiału umożliwia identyfikację nawet bardzo drobnych szczegółów złapanych w kadr. Dodatkowymi zaletami przetwornika wykonanego w technologii CMOS są:

 • Niski pobór mocy
 • Szybkie działanie
 • Łatwe dostosowanie ostrości obrazu do obserwowanego kadru

Obiektyw 4 - 9 mm

Dostosuj zbliżenie i kąt widzenia kamery

Regulowana ogniskowa obiektywu daje nam możliwość regulacji zbliżenia i obserwowanego kadru. Dzięki czemu możemy tak dobrać obserwowany przez kamerę obraz, żeby jak najlepiej spełniała swoją funkcję.

Inteligentna detekcja

Zaawansowana analiza obrazu = duże możliwości

Kamera jako jedna z nielicznych dostępnych na rynku, posiada nowoczesny algorytm analizy obrazu. Dzięki niemu możemy ustalić konkretne warunki w których obraz będzie nagrywany na rejestratorze. Inteligentna detekcja umożliwia wykrycie np.:

 • Przekroczenia linii
 • Osoby w zastrzeżonej strefie
 • Zniknięcia lub pojawienia się przedmiotu

Interfejs sieciowy

Zdalna obsługa przez internet

Kamera posiada wbudowany WEB Server i jest zgodna z NVR, CMS (PSS/DSS) oraz DMSS. Dzięki czemu przy pomocy przeglądarki internetowej lub dedykowanego oprogramowania możemy nawiązać z nią zdalne połączenie. Pracując zdalnie mamy dostęp do podstawowych funkcji podglądu i odtwarzania. Posiadając odpowiednie uprawnienia możemy również zmieniać parametry pracy kamery.

Dużą zaletą model TIP8200IR-LL jest zgodność ze standardem PoE 802.3af. Dzięki czemu kamera może być zasilana bezpośrednio ze switcha PoE do którego jest podłączona.

Oświetlacz podczerwieni

Skuteczna praca w ciemności

Na wyposażeniu kamery możemy znaleźć oświetlacz podczerwieni, o skutecznym zasięgu do 30 m. Dzięki niemu kamera może pracować w dowolnych warunkach oświetlenia, a nawet jego braku. Oświetlacz na pierwszy rzut oka jest niewidoczny, ponieważ został wykonany w technologii Black Glass.

Mechaniczny filtr podczerwieni

Naturalne barwy obrazu

Zastosowanie przesuwnego filtra podczerwieni umożliwia osiągnięcie zadowalającej jakości obrazu o każdej porze dnia:

 • Tryb dzienny - Filtr jest aktywny i odbija znaczną część promieniowania IR, które dociera do przetwornika. Dzięki czemu obraz zachowuje dobrą jakość i naturalne kolory
 • Tryb nocny - W tym trybie filtr jest nieaktywny. Poprawiają się parametry czułości i możliwa jest praca przy sztucznym świetle podczerwonym. Powoduje to jednak spadek ogólnej jakości obrazu

Kieszeń na kartę micro SD

Lokalna archiwizacja nagrań

Kamera posiada kieszeń na kartę micro SD o maksymalnej pojemności 64 GB. Dzięki niej możemy nagrywać "zapasowy" obraz bezpośrednio na kamerze. Dodatkową zaletą zastosowania karty micro SD i WEB Servera jest możliwość realizacji mini systemu monitoringu. Kamera może pracować całkowicie samodzielnie, bez konieczności podłączania do rejestratora.

Wejścia/wyjścia alarmowe

Współpraca z urządzeniami innych systemów

Na wyposażeniu modelu możemy znaleźć 1 wejście i 1 wyjście alarmowe:

 • Wejście alarmowe - Umożliwia podłączenie do kamery np. czujki ruchu lub fotokomórek. Zadziałanie urządzenia wywoła wcześniej zaprogramowaną funkcję, przykładowo zwiększy ilość rejestrowanych klatek
 • Wyjścia alarmowe - Przy ich pomocy możemy np. sterować oświetleniem, gdy kamera wykryje ruch

Trzy strumienie wideo

Dostosuj parametry transmisji do zadania

Każdy z 3 strumieni wideo kamery może być niezależnie konfigurowany przez użytkownika. Dzięki czemu możemy je dostosować zarówno do spełnianego zadania i przepustowości łącza internetowego. Przykładowo możemy ustalić różną ilość klatek i rozdzielczość dla:

 • Nagrywania na rejestratorze
 • Nagrywania lokalnego na karcie SD
 • Zdalnego podglądu przez internet

H.264

Skuteczna kompresja obrazu

BCS-TIP8200IR-LL wykorzystuje standardową kompresję wideo H.264, która znacząco zmniejsza wielkość plików wideo. Dzięki niej oszczędzamy miejsce na dyskach twardych i możemy skutecznie podglądać obraz przez internet.

Easy Adjustment

Łatwa regulacja położenia

Uchwyt w systemie Easy Adjustment umożliwia bardzo łatwą regulację położenia kamery we wszystkich płaszczyznach. Praktycznie niezależnie od miejsca jej montażu, możemy ją ustawić w interesującą nas stronę.

Obudowa IP66

Bezawaryjna praca na zewnątrz

Wysoka klasa szczelności obudowy IP66 zapewnia niemal całkowitą odporność na wpływ czynników pogodowych. Dzięki niej kamera jest odporna na zapylenie, zalanie wodą podczas silnych opadów atmosferycznych i skrajne temperatury.

Parametry techniczne BCS-TIP8200IR-LL:

Przetwornik obrazu: 1/2" EXMOR CMOS
Procesor sygnałowy: TI
Max. rozdzielczość: 1080p
Prędkość: 25 kl/s @ 1080p
Czułość: 0 lux (wł. IR)
Obiektyw: 4 - 9 mm
Oświetlacz podczerwieni: TAK
Zasięg oświetlacza: 30 m
Dzień/noc: TAK
Mechaniczny filtr podczerwieni (ICR): TAK
Kompresja obrazu: H.264
Interfejs Ethernet: TAK
Wejścia audio: 1x
Wyjścia audio: 1x
Wejścia alarmowe: 1x
Wyjścia alarmowe: 1x
Lokalne nagrywanie (karta SD): TAK, max. 64 GB
Obudowa: IP66
Obudowa zewnętrzna: TAK
Zasilanie: 12V DC, 24V AC, PoE 802.3af

Gwarancja producenta:

 • 24 miesiące

Podobne produkty w kategorii: BCS