BCS-VDIP5 - Zestaw wideodomofonowy IP

wróć do: Zestawy

AAA
 • product/11/sp422714302997971.jpg

Producent

Zestaw wideodomofonu IP, skompletowany z myślą o domach jednorodzinnych. Cechuje się wysoką funkcjonalnością, dobrymi parametrami pracy i eleganckim, nowoczesnym wyglądem - Polecamy go wszystkim użytkownikom, którzy szukają niezawodnego systemu wideodomofonu.

Największą zaletą zestawu BCS-VDIP5 jest komunikacja po protokole TCP/IP. Dzięki niej możliwe jest nawiązanie zdalnego połączenia z systemem oraz rozbudowa o dodatkowe monitory, stacje bramowe i kamery IP. Dodatkowo komunikacja IP znacznie ułatwia montaż i umożliwia współpracę z rejestratorami IP BCS.

W skład zestawu wchodzą:

 • BCS-MON7200B - Monitor głośnomówiący 7"
 • BCS-PAN1202S - 1-abonentowa stacja bramowa
 • BCS-ZA1220 - Zasilacz 12V DC

BCS-MON7200B:

Ekran i przyciski szybkiego wyboru

Łatwa obsługa monitora

Monitor został zbudowany w oparciu o 7" ekran pojemnościowy (800 x 480 px). Wyświetlany jest na nim obraz z podłączonych stacji bramowych lub kamer IP - Dzięki czemu możliwa jest łatwa identyfikacja osób dzwoniących. Dodatkowo z poziomu ekranu (z intuicyjnym interfejsem graficznym), można w łatwy sposób zarządzać całym systemem wideodomofonu.

Monitor posiada również 5 przycisków szybkiego wybierania, które umożliwiają obsługę podstawowych funkcji wideodomofonu.

Urządzenie sieciowe

Praca w rozbudowanym systemie

BCS-MON7200B jest urządzeniem sieciowym, które komunikuje się z otoczeniem przy pomocy protokołu internetowego TCP/IP. Dzięki czemu może on pracować w bardzo rozbudowanych systemach i wymaga jedynie 1 kabla UTP do podłączenia. Do monitora można podłączyć:

 • 20 paneli zewnętrznych i ustawić indywidualny opis każdego z nich. W przypadku wywołania będziemy dokładnie wiedzieli z którego miejsca nastąpiło
 • 5 monitorów w ramach jednego lokatora (łącznie 6). Następnie dzięki funkcji interkomu możliwe jest prowadzenie rozmów pomiędzy monitorami
 • 32 kamery IP BCS - Użytkownik ma możliwość ręcznego wyboru, z której kamery chce zobaczyć obraz

Dodatkową zaletą monitora jest możliwość realizacji jego zasilania w technologii PoE - wystarczy podłączyć go do dedykowanego switcha BCS-SP06.

Kieszeń na kartę micro SD

Zapisuj zdjęcia i nagrania na monitorze

Monitor posiada wbudowaną kieszeń na kartę micro SD, o maksymalnej pojemności 4 GB. Na karcie możemy zapisywać zdjęcia i nagrania z panelu zewnętrznego lub współpracujących kamer. W zestawie monitora nie ma karty.

Wejścia NO/NC

Współpraca z czujkami alarmowymi

Prezentowany model został wyposażony w 6 wejść typu NO/NC, służących do łączenia czujek alarmowych. Może on realizować funkcję alarmu z historią zdarzeń i podziałem na strefy.

Wyjście przekaźnikowe

Obsługa urządzeń innych systemów

Monitor posiada wyjście przekaźnikowe, umożliwiające sterowanie urządzeniami innych systemów. Przykładowo z jego poziomu można zainicjować otwieranie bramy lub załączyć oświetlenie. Jeżeli monitor zostanie podłączony do panelu bramowego BCS-PAN1202S, może obsłużyć 2 urządzenia przekaźnikowe.

Regulacja

Dostosuj parametry pracy do swoich wymagań

Monitor daje użytkownikowi możliwość regulacji głośności rozmowy i sygnału wywołania. Istnieje również możliwość zmiany czasu wywołania, rozmowy oraz nagrania wideo. Wszystkie opcje są dostępne z poziomu menu ekranowego monitora.

Dodatkowe funkcje monitora:

 • Automatyczny zapis zdjęć osób dzwoniących (na karcie SD)
 • Spis lokatorów i spis połączeń
 • Przełączenie obrazu z kamery stacji bramowej na inną kamerę IP, podczas wywołania lub rozmowy
 • Diagnostyka
 • DND - Nie przeszkadzać (na określony czas)
 • Czyszczenie - Blokuje ekran na 45 sekund, umożliwiając jego umycie

Panel bramowy BCS-PAN1202S:

Stalowa obudowa

Praca w warunkach zewnętrznych

Cechą charakterystyczną modelu PAN1202S jest solidna, wykonana ze stali obudowa. Zapewnia ona odporność na wpływ czynników pogodowych (IP53) i uszkodzenia mechaniczne - Dzięki niej, panel może być bez obaw montowany na zewnątrz. W zależności od zastosowanego uchwytu montażowego, wideodomofon jest montowany natynkowo lub podtynkowo:

 • BCS-PN12 - montaż natynkowy
 • BCS-PP12 - montaż podtynkowy

Należy pamiętać, że klasa szczelności IP53 nie zapewnia pełnej wodoszczelności. Dlatego też, panel powinien być montowany pod odpowiednim daszkiem.

Przetwornik obrazu

Dobra szczegółowość nagrań

Zastosowana kamera, została zbudowana w oparciu o przetwornik obrazu 1/3" CMOS - Generuje wyraźny obraz, dzięki któremu identyfikacja osób dzwoniących, nie stanowi najmniejszego problemu. Model posiada również oświetlacz LED, umożliwiający skuteczną obserwację w warunkach nocnych.

Stałoogniskowy obiektyw

Szeroki kąt widzenia

Kamera posiada również sałoogniskowy obiektyw 2.8 mm, zapewniający szeroki kąt widzenia, około 95o w poziomie. Użytkownik ma możliwość regulacji kąta widzenia w pionie i poziomie, w zakresie +/- 15o - Regulacji dokonuje się ręcznie.

Urządzenie sieciowe

Proste podłączenie do systemu i zdalna obsługa

Największą zaletę wideodomofonu jest komunikacja po sieci IP. Dzięki niej, możliwa jest realizacja zdalnego połączenia, przy pomocy przeglądarki internetowej - Usługa Web Service daje możliwość podglądu obrazu z kamery, sterowania elektrozaczepem, a nawet zmianę parametrów pracy.

Dodatkową zaletą komunikacji IP jest znaczne uproszczenie instalacji. Aby zrealizować poprawne połączenie, wystarczy podłączyć monitor i stację bramową do dedykowanego switcha BCS-SP06 (urządzenie Plug & Play).

DMSS

Obsługa z poziomu urządzeń mobilnych

Dedykowana aplikacja DMSS, umożliwia obsługę podstawowych funkcji wideodomofonu, jak np. podgląd obrazu z kamery. Aplikacja jest dostępna w 2 wersjach:

 • gDMSS - dla Google Android
 • iDMSS - dla iOS Android

Współpraca z systemem CCTV

Rejestracja obrazu na dyskach twardych

PAN1202S może zostać podłączony do większości rejestratorów BCS, w celu nagrywania obrazu na dyskach twardych. Panel współpracuje ze wszystkimi rejestratorami, które obsługują kanały IP - Rejestratory sieciowe, a także niektóre modele rejestratorów analogowych i rejestratorów HD-CVI.

RS-485

Sterowanie urządzeniami innych systemów

Stacja bramowa posiada interfejs RS-485, który umożliwia podłączenie modułu BCS-MODKD. Dzięki niemu, z poziomu stacji, możliwa jest obsługa urządzeń innych systemów. Idealnym przykładem jest sterowanie systemem automatyki bramowej.

Dodatkowe cechy panelu:

 • Komunikaty głosowe, ułatwiające obsługę wideodomofonu
 • Podświetlany przycisk wywołania i szyld na nazwisko
 • Wykonywanie zdjęcia osobie dzwoniącej
 • Wbudowany przekaźnik (C, NO, NC)

Zasilacz BCS-ZA1220:

BCS-ZA1220 - Zasilacz impulsowy, przystosowany do współpracy z urządzeniami systemu wideodomofonowego BCS. Zasilacz wyposażony w 2 wyjścia DC, charakteryzuje się wysoką jakością wykonania. Precyzyjnie dobrane elementy umożliwiły mu osiągnięcie dobrej sprawności na poziomie ponad 85%. Model może być również skutecznie wykorzystywany do zasilania dowolnych urządzeń 12V DC, o maksymalnej obciążalności 2 A.

Zastosowanie

Zamontuj zasilacz w dogodnym dla siebie miejscu

ZA1220 jest przystosowany do instalacji we wnętrzu pomieszczeń na szynie DIN. Może być również montowany powierzchniowo przy pomocy odpowiedniego adaptera (adapter znajduje się w zestawie). Zasilacz doskonale nadaje się do zasilania stacji bramowej, monitora lub elektrozaczepu 12V DC.

Zabezpieczenia

Bądź spokojny o swój system

Zasilacz został wyposażony w liczne zabezpieczenia. Dzięki nim jest doskonałym rozwiązaniem dla precyzyjnych systemów, które są wyjątkowo wrażliwe na wyładowania elektromagnetyczne, zwarcia. Zastosowane zabezpieczenia:

 • Przeciwzwarciowe - Chroni elementy systemu przed ewentualnymi uszkodzeniami spowodowanymi przez zwarcia. Powstałe w skutek uszkodzenia izolacji lub nieprawidłowego połączenia przewodów
 • Przeciążeniowe - Chroni system przed zbyt dużym natężeniem prądu. Wartość jest określana przez zastosowane bezpieczniki
 • Przepięciowe - Chroni podłączone urządzenia przed wyładowaniami atmosferycznymi i przepięciami powstałymi wewnątrz instalacji
 • Termiczne - Chroni przed stopieniem się elementów zasilacza

parametry techniczne BCS-VDIP5:

Obsługa monitora: Głośnomówiący
Ekran: Pojemnościowy, 7"
Przetwornik: 1/3" CMOS
Podświetlenie nocne: TAK
Ilość wejść monitora: 20
Funkcja interkomu: TAK
Sterowanie automatyką bram: TAK
Pamięć: kieszeń na kartę SD, max. 4 GB
Kąt widzenia kamery: 95o
Regulacja kąta: +/- 15o
Wymiary monitora: 200 x 136 x 22 mm
Wymiary kamery: 129 x 140 x 32.2 mm
Zasilanie monitora: 12V DC, PoE
Zasilanie kamery: 10 - 15V DC

Gwarancja producenta:

 • 36 miesięcy

Podobne produkty w kategorii: Zestawy