BCS-VDIP7 - Zestaw wideodomofonowy IP

wróć do: Zestawy

AAA
 • product/11/sp419914278916811.jpg

Producent

Zestaw wideodomofonu IP, zaprojektowany z myślą o domach jednorodzinnych. W jego skład wchodzą:

 • BCS-MON7000B - Monitor głośnomówiący 7"
 • BCS-PAN1202S - Stacja bramowa
 • BCS-ZA1220 - Zasilacz 12V DC

Elementy zastosowane w BCS-VDIP7 charakteryzują się niezawodnością i dobrymi parametrami pracy. Dzięki komunikacji po protokole IP, możliwe jest zdalne połączenie z systemem i jego rozbudowa o dodatkowe monitory i stacje bramowe. Komunikacja IP dodatkowo ułatwia montaż i umożliwia współpracę z większością rejestratorów BCS.

BCS-MON7000B:

Głośnomówiący monitor sieciowy, zbudowany w oparciu o kolorowy wyświetlacz 7". Wykorzystuje komunikacje przez sieć IP, dzięki której może współpracować z licznymi urządzeniami systemu wideodomofonowego IP. Monitor cechuje się również niezawodnością, wysoką jakością wykonania i eleganckim wyglądem.

Ekran

Obsługuj system przy pomocy ekranu dotykowego

MON7000B jest wyposażony w pojemnościowy ekran, o przekątnej 7". Dzięki niemu jest w stanie wyświetlać dobrej jakości obraz w rozdzielczości 800 x 480. Dodatkowo model posiada intuicyjny interfejs graficzny, który w połączeniu z dotykowym ekranem, umożliwia łatwe sterowanie systemem. Obok ekranu znajduje się 5 przycisków szybkiego dostępu, do sterowania podstawowymi funkcjami wideodomofonu.

Interfejs sieciowy

Stwórz rozbudowany system

System wideodomofonowy BCS, komunikuje się po sieci internetowej. Ogranicza ilość wymaganych przewodów połączeniowych do jedynie kabla UTP, wpiętego do dedykowanego switcha. Interfejs sieciowy umożliwia również współprace z bardzo szerokim wachlarzem urządzeń - 20 paneli zewnętrznych, 6 monitorów w jednym lokalu i 32 kamery IP serii LINE. Dodatkową zaletą transmisji danych przez sieć, jest możliwość realizacji zasilania monitora ze switcha BCS-SP06 (zasilanie PoE).

Funkcje wideodomofonu

W pełni wykorzystaj funkcjonalność systemu

BCS MON7000B cechuje się wysoką funkcjonalnością, która umożliwia użytkownikowi dostosowanie parametrów pracy systemu dokładnie do swoich potrzeb. Do podstawowych funkcji należą:

 • Przeglądanie historii połączeń
 • Odtwarzanie plików audio / wideo, nagranych przez panel zewnętrzny
 • Zapis zdjęć osoby odwiedzającej
 • Wywołanie dodatkowego monitora lub monitora w innym lokalu
 • Podgląd obrazu z kamer BCS CCTV IP
 • Zarządzanie dodatkowymi detektorami alarmowymi
 • Czyszczenie - Blokuje ekran na 45 sekund
 • DND - Nie przeszkadzać

Współpraca

Rozbuduj system o czujki alarmowe

BCS-MON7000B został wyposażony w 8 wejść przekaźnikowych NO / NC, które umożliwiają podłączenie dodatkowych czujników. Po aktywacji jednego z nich, monitor włączy sygnalizację akustyczną i zapisze w pamięci alarmu informacje o tym zdarzeniu.

Możliwości regulacji

Dostosuj parametry pracy do swoich wymagań

Monitor daje użytkownikowi możliwość regulacji głośności rozmowy i sygnału wywołania. Istnieje również możliwość zmiany czasu wywołania, rozmowy oraz nagrania wideo. Wszystkie opcje są dostępne z poziomu menu ekranowego monitora.

BCS-PAN1202S:

1-abonentowa stacja bramowa, przystosowana do pracy w systemach wideodomofonowych IP BCS. Wyposażona w kolorową kamerę (1/3" CMOS), głośnik, mikrofon, przycisk wywołania i stalową obudowę. Dużą zaletą stacji jest komunikacja po protokole IP, dzięki której można nawiązać z nią zdalne połączenie.

Stalowa obudowa

Praca w warunkach zewnętrznych

Cechą charakterystyczną modelu PAN1202S jest solidna, wykonana ze stali obudowa. Zapewnia ona odporność na wpływ czynników pogodowych (IP53) i uszkodzenia mechaniczne - Dzięki niej, panel może być bez obaw montowany na zewnątrz. W zależności od zastosowanego uchwytu montażowego, wideodomofon jest montowany natynkowo lub podtynkowo:

 • BCS-PN12 - montaż natynkowy
 • BCS-PP12 - montaż podtynkowy

Należy pamiętać, że klasa szczelności IP53 nie zapewnia pełnej wodoszczelności. Dlatego też, panel powinien być montowany pod odpowiednim daszkiem.

Przetwornik obrazu

Dobra szczegółowość nagrań

Zastosowana kamera, została zbudowana w oparciu o przetwornik obrazu 1/3" CMOS - Generuje wyraźny obraz, dzięki któremu identyfikacja osób dzwoniących, nie stanowi najmniejszego problemu. Model posiada również oświetlacz LED, umożliwiający skuteczną obserwację w warunkach nocnych.

Stałoogniskowy obiektyw

Szeroki kąt widzenia

Kamera posiada również sałoogniskowy obiektyw 2.8 mm, zapewniający szeroki kąt widzenia, około 95o w poziomie. Użytkownik ma możliwość regulacji kąta widzenia w pionie i poziomie, w zakresie +/- 15o - Regulacji dokonuje się ręcznie.

Urządzenie sieciowe

Proste podłączenie do systemu i zdalna obsługa

Największą zaletę wideodomofonu jest komunikacja po sieci IP. Dzięki niej, możliwa jest realizacja zdalnego połączenia, przy pomocy przeglądarki internetowej - Usługa Web Service daje możliwość podglądu obrazu z kamery, sterowania elektrozaczepem, a nawet zmianę parametrów pracy.

Dodatkową zaletą komunikacji IP jest znaczne uproszczenie instalacji. Aby zrealizować poprawne połączenie, wystarczy podłączyć monitor i stację bramową do dedykowanego switcha BCS-SP06 (urządzenie Plug & Play).

DMSS

Obsługa z poziomu urządzeń mobilnych

Dedykowana aplikacja DMSS, umożliwia obsługę podstawowych funkcji wideodomofonu, jak np. podgląd obrazu z kamery. Aplikacja jest dostępna w 2 wersjach:

 • gDMSS - dla Google Android
 • iDMSS - dla iOS Android

Współpraca z systemem CCTV

Rejestracja obrazu na dyskach twardych

PAN1202S może zostać podłączony do większości rejestratorów BCS, w celu nagrywania obrazu na dyskach twardych. Panel współpracuje ze wszystkimi rejestratorami, które obsługują kanały IP - Rejestratory sieciowe, a także niektóre modele rejestratorów analogowych i rejestratorów HD-CVI.

RS-485

Sterowanie urządzeniami innych systemów

Stacja bramowa posiada interfejs RS-485, który umożliwia podłączenie modułu BCS-MODKD. Dzięki niemu, z poziomu stacji, możliwa jest obsługa urządzeń innych systemów. Idealnym przykładem jest sterowanie systemem automatyki bramowej.

Dodatkowe cechy panelu:

 • Komunikaty głosowe, ułatwiające obsługę wideodomofonu
 • Podświetlany przycisk wywołania i szyld na nazwisko
 • Wykonywanie zdjęcia osobie dzwoniącej
 • Wbudowany przekaźnik (C, NO, NC)

BCS-ZA1220:

Niewielki zasilacz impulsowy 12V DC. Umożliwia zasilanie do 2 urządzeń elektrycznych, o łącznym poborze prądu maksymalnie 2 A. BCS-ZA1220 został wyposażony w liczne zabezpieczenia i cechuje się bardzo dobrymi parametrami pracy. W szczególności polecamy go do zasilania urządzeń sieciowego systemu wideodomofonowego BCS.

Zastosowanie

Zamontuj zasilacz w dogodnym dla siebie miejscu

ZA1220 jest przystosowany do instalacji we wnętrzu pomieszczeń na szynie DIN. Może być również montowany powierzchniowo przy pomocy odpowiedniego adaptera (adapter znajduje się w zestawie). Zasilacz doskonale nadaje się do zasilania stacji bramowej, monitora lub elektrozaczepu 12V DC.

Zabezpieczenia

Bądź spokojny o swój system

Zasilacz został wyposażony w liczne zabezpieczenia. Dzięki nim jest doskonałym rozwiązaniem dla precyzyjnych systemów, które są wyjątkowo wrażliwe na wyładowania elektromagnetyczne, zwarcia. Zastosowane zabezpieczenia:

 • Przeciwzwarciowe - Chroni elementy systemu przed ewentualnymi uszkodzeniami spowodowanymi przez zwarcia. Zwarcia powstają w skutek uszkodzenia izolacji lub nieprawidłowego połączenia przewodów
 • Przeciążeniowe - Chroni system przed zbyt dużym natężeniem prądu. Wartość jest określana przez zastosowane bezpieczniki
 • Przepięciowe - Chroni podłączone urządzenia przed wyładowaniami atmosferycznymi i przepięciami powstałymi wewnątrz instalacji
 • Termiczne - Chroni przed stopieniem się elementów zasilacza

Parametry techniczne BCS-VDIP6:

TAK

Obsługa monitora: Głośnomówiący
Ekran: Pojemnościowy, 7"
Przetwornik: 1/3" CMOS
Podświetlenie nocne: TAK
Ilość wejść monitora: 20
Funkcja interkomu:
Pamięć: TAK, 4 GB
Kąt widzenia kamery: 95o
Regulacja kąta: +/- 15o
Wymiary monitora: 221.1 x 154.3 x 25.5 mm
Wymiary kamery: 129 x 140 x 32.2 mm
Zasilanie monitora: 12V DC, PoE
Zasilanie kamery: 10 - 15V DC

Gwarancja producenta:

 • 36 miesięcy

Podobne produkty w kategorii: Zestawy