AMBER 2E - Cyfrowa pasywna czujka podczerwieni z rezystorami parametrycznymi

wróć do: Czujki wewnętrzne

AAA
 • sp287813407148131.jpg
 • sp287813407148132.jpg

Producent

Mikroprocesorowa, w pełni cyfrowa czujka AMBER zieloną diodą LED sygnalizującą naruszenie chronionej strefy. Wyróżnia ją niewielki rozmiar oraz bardzo mały pobór prądu (max 3mA). Zaawansowany mechanizm cyfrowej kompensacji temperatury umożliwia pracę w szerokim zakresie temperatur. W czujce AMBER wykorzystano podwójny element piroelektryczny. Czujka posiada wbudowane rezystory parametryczne.

Parametry techniczne SATEL AMBER:

 • Napięcie zasilania: 12 V DC (15%) ,
 • Max. pobór prądu: 3 mA (10%),
 • Sygnalizacja pracy: zielona dioda LED,
 • Czas sygnalizacji naruszenia: 2s,
 • Zakres temperatur pracy: -10...+55°C,
 • Wykrywalna prędkość ruchu: do 3m/s,
 • Kąt widzenia: 98°,
 • Zasięg: 12m
 • Wymiary: 48,5 x 66 x 36 mm,
 • Zalecana wysokość montażu: 2,4m

Dlaczego polecamy czujkę SATEL AMBER do instalacji alarmowych?

Szeroki obszar detekcji nawet do 80m2.

Tak duży obszar detekcji pozwala na montaż< strong>jednej czujki w jednym, nawet dużym pomieszczeniu. Obniża to znacznie koszt instalacji i nie ingeruje w architekturę wnętrz. To właśnie ze względu na duży obszar detekcji Wielu naszych klientów wybiera czujki AMBER.

Cyfrowe przetwarzanie sygnału za pomocą mikroprocesora, zapewnia stabilność parametrów przez wiele lat.

W tradycyjnych analogowych czujkach ruchu parametry mogą się zmieniać z czasem. Ma na to wpływ nie tylko starzenie się elementów elektronicznych, ale także temperatura, wilgotność powietrza czy poziom zakłóceń elektromagnetycznych. W czujkach AMBER zastosowano cyfrową obróbkę sygnału od samego elementu PIR aż do wyjścia czujki. Dzięki temu czujka AMBER będzie działać stabilnie i niezawodnie przez wiele lat użytkowania, bez względu na warunki panujące w pomieszczeniu.

Cyfrowa kompensacja temperatury zapewnia wysoki poziom detekcji czujki w szerokim zakresie temperatur od -30 st. do +55 st.C.

Czujki ruchu PIR wykrywają różnicę pomiędzy temperaturą tła a temperaturą przemieszczającego się człowieka. Dlatego niezmiernie ważna jest automatyczne dostosowywanie się czujnika to temperatury panującej w pomieszczeniu chronionym. Czujka ruchu AMBER robi to doskonale i dlatego zapewnia detekcję ruchu w tak szerokim zakresie temperatur!

Dwustopniowa regulacja czułości pozwala dopasować poziom detekcji czujki do wielkości pomieszczenia.

Gdy w pomieszczeniu chronionym występują czynniki mogące zakłócić pracę czujki ruchu, takie jak ruch powietrza, ogrzewanie podłogowe, itp., istnieje potrzeba zmniejszenia czułości czujki, tak aby nie powodowała fałszywych alarmów. Dlatego w czujce SATEL AMBER zastosowano możliwość przełączania między niską i wysoką czułością.

Ultra niski pobór prądu na poziomie 3mA, pozwala na dłuższą pracę systemu alarmowego, zasilanego z akumulatora rezerwowego (nawet do 5 razy).

SATEL AMBER to czujka, która ma prawdopodobnie najniższy pobór prądu w tego typu urządzeniach na rynku. Dzięki temu system alarmowych oparty na czujkach AMBER może pracować dużo dłużej na zasilaniu awaryjnym, a w wielu przypadkach pozwala na zastosowanie mniejszego i tańszego akumulatora. W ten sposób oszczędzając działamy również proekologicznie!

Podwójny piroelement z wbudowanym filtrem światła widzialnego, praktycznie eliminujący fałszywe alarmy.

Fałszywe alarmy to zmora instalatorów. Projektanci czujnika AMBER doskonale o tym wiedzą i dlatego wyposażyli go w specjlany element PIR, który odbiera tylko promieniowanie podczerwone. Dzięki temu po prawidłowej instalcji czujnika AMBER, będzie on działał niezawodnie przez wiele lat nie powodując fałszywych alarmów!

Mała, lekka obudowa, zapewniająca dyskretny wygląd w każdym pomieszczeniu.

Dzięki zastosowaniu najnowszych podzespołów elektronicznych udało się zminiaturyzować czujkę AMBER. Jej wielkość porównywalna jest z pudełkiem zapałek! Dzięki temu czujka chętnie stosowana jest do pomieszczeń mieszkalnych urządzonych w nowoczesnym stylu, jako niewyróżniający się element.

Uchwyt sufitowo-ścienny umożliwiający regulację w osiach X-Y (opcjonalnie).

Standardowo czujkę AMBER montuje się bezpośrednio do ściany. Wówczas jest najmniej widoczna. Można ją jednak zainstalować na dodatkowym uchwycie (dostępny w naszej ofercie) i kierować w różne strony. Daje to instalatorowi możliwość ustawiania pola detekcji w zależności od kształtu pomieszczenia chronionego.

Gwarancja:

 • 36 miesięcy

Pliki do pobrania dla AMBER 2E - Cyfrowa pasywna czujka podczerwieni z rezystorami parametrycznymi

satel_amber-2e_ins.pdf

Podobne produkty w kategorii: Czujki wewnętrzne