Alkomaty Alcovisor i AlcoSafe - Nowa kategoria w naszym sklepie internetowym

Alkomaty Alcovisor i AlcoSafe - Nowa kategoria w naszym sklepie internetowym

Wielu klientów podczas realizacji zakupów kontroli dostępu pytało nas o alkomaty, które można by stosować w zakładach pracy.

Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom wprowadziliśmy alkomaty do oferty naszego sklepu internetowego.

Alkomaty mogą być również stosowane przez kierowców, którzy chcą upewnić się że mogą bezpiecznie oraz zgodnie z prawem kierować pojazdem.

W ofercie znajdują się następujące pozycje alkomatów:

 • Alkomat AlcoSafe Dual stanowi unikalne połączenie nowoczesnego wzornictwa i wysokiego komfortu użytkowania,
 • Alkomat AlcoSafe KX-6000 S4 jest najlepszym pod względem jakości wykonania i precyzji pomiarów urządzeniem z grupy analizatorów podręcznych,
 • Alkomat Alcovizor Mars to nowoczesny alkomat z elektrochemiczną komórką pomiarową renomowanego brytyjskiego producenta , zapewniający precyzyjne i powtarzalne wyniki pomiarów,
 • Alkomat Alcovisor Mark X Plus to nowoczesny alkomat z elektrochemiczną komórką pomiarową renomowanego brytyjskiego producenta , zapewniający precyzyjne i powtarzalne wyniki pomiarów,
 • Alcovisor Jupiter to jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie analizatorów wydechu z dużym, dotykowym ekranem TFT i wbudowaną drukarką termiczną..

Do każdego z oferowanych alkomatów posiadamy w sprzedaży ustniki zarówno jedno jak i również wielorazowego użytku.

Alkohol za kierownicą - ważne informacje dla kierowców!

Od dnia 15 grudnia 2000 r. zaczął obowiązywać Art.1 punkt 4 i 7 ustawy z dnia 14 kwietnia 2000 r. o zmianie ustawy - Kodeks Karny, w którym czyn prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego został przekwalifikowany z wykroczenia na przestępstwo.

Tak więc, zgodnie z obowiązującym prawem:

 • można kierować pojazdem, jeżeli zawartość alkoholu we krwi nie przekracza 0,2 promila,
 • jeżeli zawartość alkoholu we krwi wynosi od 0,2 do 0,5 promila (stan po użyciu alkoholu) kierujący pojazdem popełnia wykroczenie, za które w przypadku kontroli drogowej skierowany zostanie wniosek o ukaranie do Kolegium ds. wykroczeń,
 • jeżeli zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila (stan nietrzeźwości) kierującego pojazdem w tym stanie uznaje się przestępcą i w przypadku kontroli drogowej zostanie sporządzony przeciwko niemu akt oskarżenia a sprawa będzie skierowana do Sądu.

Alkohol w pracy - informacje ogólne:

 • Pracownik stawiający się do pracy pod wpływem alkoholu to wciąż element naszej codzienności. W takich przypadkach mają zastosowanie przepisy ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi i rozporządzenia w sprawie warunków i sposobu dokonywania badań na zawartość alkoholu w organizmie. Pracownik, który stawił się do pracy w stanie nietrzeźwości, nie może wykonywać pracy.
 • W przypadku gdy zachodzi uzasadnione podejrzenie, iż pracownik stawił się do pracy w stanie po użyciu alkoholu lub spożywał go w czasie pracy, kierownik zakładu pracy albo osoba przez niego upoważniona mają obowiązek niedopuszczenia pracownika do pracy (art. 17 ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi).
 • Pracownik nie ma obowiązku poddawania się badaniom stanu trzeźwości ale pracodawca, szczególnie w firmach, w których jest duże ryzyko wypadku lub praca związana jest z zapewnieniem bezpieczeństwa innym ludziom, przed przystąpieniem do pracy, może zasugerować pracownikowi poddanie się badaniu z użyciem alkomatu. W przypadku odmowy pracownik jest odsuwany od wykonywania pracy w danym dniu.