BCS-PIP3X2M-IR - Kamera panoramiczna, WDR, SD

wróć do: BCS

AAA
 • product/14/sp543215022618441.jpg

Producent

BCS-PIP3X2M-IR - Kamera panoramiczna, przystosowana do pracy w systemie monitoring IP. Zbudowana z wysokiej jakości elementów, cechuje się stabilnymi parametrami pracy, niezawodnością i wysoką funkcjonalnością. Do jej cech wyróżniających można zaliczyć:

 • Bardzo szeroki kąt widzenia, wynoszący 180o w poziomie
 • Budowę w oparciu o przetwornik obrazu 1/2.8" PS Exmor CMOS, zapewniający dobrej jakości obraz w rozdzielczości max. 4096 x 832
 • Budowę w oparciu o moduł optyczny składający się z 3 stałoogniskowych obiektywów 3.6 mm
 • Obsługę funkcji cyfrowego PTZ
 • Wsparcie standardu PoE 802.3at
 • Sprzętową realizację funkcji szerokiego zakresu dynamiki WDR 120 dB
 • Obsługę funkcji inteligentnej analizy obrazu
 • Obsługę funkcji map ciepła (heatmap)
 • Wbudowany oświetlacz i filtr podczerwieni
 • Wbudowane 1 wejście i 1 wyjście audio
 • Wbudowane 2 wejścia i 1 wyjście alarmowe
 • Wbudowaną kieszeń na kartę microSD (do 128 GB)
 • Kompresję H.265 i potrójny strumień kodowania
 • Szczelną obudowa IP67

BCS-PIP3X2M-IR ze względu na bardzo szeroki kąt widzenia (180o w poziomie) sprawdza się świetnie w przestrzeniach otwartych. Kamera panoramiczna umieszczona w odpowiednim miejscu może skutecznie obserwować taki sam obszar jak dwie, a nawet trzy standardowe kamery stacjonarne. Co za tym idzie jest ona doskonałym wyborem do miejsc takich jak parkingi i różnego typu place. Dodatkowo ze względu na obsługę funkcji map ciepła, kamera PIP3X2M-IR znajduje również zastosowanie w centrach handlowych do analizy ruchu odwiedzających.

Przetwornik obrazu 1/2.8" CMOS

Panoramiczny obraz w rozdzielczości 4096 x 832

Cechą charakterystyczną kamery BCS-PIP3X2M-IR jest budowa w oparciu o panoramiczny przetwornik obrazu 1/2.8" progressive scan Exmor CMOS. Dzięki niemu jest ona w stanie wygenerować dobrej jakości materiał wideo o proporcjach panoramicznych - 4096 x 832 (max. 25 kl/s). Obraz o takiej rozdzielczości umożliwia poprawne odwzorowanie nawet drobnych szczegółów, dzięki czemu kamera może skutecznie obserwować duży obszar.

Dobra jakość generowanego obrazu nie jest jedyną zaletą przetwornika zrealizowanego w technologii CMOS. Cechuje się on również:

 • Łatwym dostosowaniem ostrości do obserwowanego kadru
 • Szybkim działaniem
 • Niskim poborem mocy

3x stałoogniskowy obiekty 3.6 mm

Skuteczna obserwacja szerokiego kadru

Cechą wyróżniającą kamerę PIP3X2M-IR od standardowych kamer tubowych jest układ optyczny. Zrealizowano go w oparciu o połączone ze sobą 3 stałoogniskowe obiektywy, każdy o szerokości ogniskowej 3.6 mm. Dzięki nim generowany przez kamerę obraz panoramiczny jest wysokiej jakości.

Cyfrowy PTZ

Ułatwiony podgląd obrazu

Kamera generuje obraz w trybie panoramicznym, który ze względu na swoje proporcje może utrudniać prowadzenie skutecznej obserwacji. Dlatego też obsługuje ona funkcje cyfrowego PTZ, która umożliwia wybranie i wyprostowanie dowolnego fragmentu obrazu panoramicznego. Przerobiony obraz swoimi proporcjami przypomina materiał wideo ze standardowych kamer, co może pomagać w prawidłowym rozpoznawaniu drobnych detali.

Interfejs sieciowy

Zdalne połączenie i zdalna obsługa kamery

Kamera posiada wbudowany WEB Server i interfejs sieciowy gigabit ethernet (100 / 1000M Base-T). Dzięki nim z kamerą można nawiązać zdalne połączenie i zdalnie ją obsługiwać. Pracujący zdalnie użytkownik może np. podglądać obraz z kamery "na żywo", odtwarzać nagrania zapisane na karcie SD, a nawet zmieniać jej parametry pracy (jeżeli posiada odpowiednie uprawnienia). Dostępna funkcjonalność podczas pracy zdalnej zależy od sposobu nawiązania połączenia, które można zrealizować przy pomocy:

 • Standardowej przeglądarki internetowej, z poziomu której użytkownik ma dostęp do pełnej funkcjonalności i może dowolnie zmieniać parametry pracy kamery
 • Dedykowanego oprogramowania na komputer, służącego do budowy zaawansowanego centrum zarządzania monitoringiem. Z jego poziomu użytkownik również ma dostęp do pełnej funkcjonalności kamery
 • Aplikacji na urządzenia mobilne, dających dostęp do podstawowej funkcjonalności, takiej jak np. podgląd obrazu

PoE 802.3at

Alternatywny sposób zasilania

Kamera wspiera technologie Power over Ethernet (PoE 802.3at), która umożliwia przesyłanie energii elektrycznej po skrętce UTP. Dzięki niej zasilanie kamery można zrealizować bezpośrednio z poziomu switcha PoE - przykładowo z poziomu switcha wbudowanego do rejestratora NVR serii "P". Taki sposób zasilania niesie ze sobą wiele zalet, do których można zaliczyć:

 • Zmniejsza liczbę przewodów potrzebnych do prawidłowej instalacji, co przyspiesza i ułatwia montaż
 • Umożliwia montaż kamery w miejscu do któego nie można doprowadzić standardowego zasilacza (zasięg PoE wynosi około 100 m)
 • Nie wymaga żadnej wcześniejszej konfiguracji. Po podłączeniu kamery do switcha PoE, ten automatycznie ją zasili

WDR 120 dB

Skuteczna obserwacja silnie kontrastowej sceny

Dużą zaletą kamery BCS-PIP3X2M-IR jest sprzętowa realizacja funkcji szerokiego zakresu dynamiki WDR 120 dB. Zapewnia ona dużą rozpiętość tonalną, co umożliwia poprawną obserwację planu na którym znajdują się jednocześnie jasne i ciemne obiekty. Dzięki niej możliwa jest skuteczna obserwacja obiektów umieszczonych na jasnym tle lub obiektów znajdujących się w cieniu, gdy reszta planu jest dobrze oświetlona.

Funkcja WDR okazuje się szczególnie użyteczna podczas słonecznych dni, w których jest bardzo jasno. Dzięki niej, kamerę można np. zamontować wewnątrz budynku i zwrócić w stronę przeszklonego wejścia. Dzięki funkcji WDR osoby wchodzące do budynku nie są zaciemnione, przez co ich identyfikacja jest łatwiejsza.

Inteligentna analiza obrazu

Możliwość tworzenia zaawansowanych scenariuszy nagrywania

Kolejną zaletą kamery jest obsługa wielu funkcji inteligentnej analizy obrazu. Dzięki nim możliwe jest tworzenie zaawansowanych scenariuszy nagrywania, po spełnieniu których zostaje wywołana wcześniej zaprogramowana funkcja. Dostępne funkcje inteligentnej analizy obrazu:

 • Przekroczenie wirtualnej, definiowanej przez użytkownika linii
 • Detekcja intruza w definiowanej przez użytkownika strefie
 • Pozostawienie lub zniknięcie obiektu ze strefy
 • Zmiana obserwowanej sceny
 • Detekcja twarzy
 • Detekcja audio
 • Zliczanie osób

Funkcje inteligentnej analizy obrazu umożliwiają precyzyjne dostosowanie parametrów nagrywa do specyfiki obiektu i wymagań klienta. Sprawiają tym samym, że kamera jest bardziej uniwersalna. Przykładowym zastosowaniem może być np. zwiększeni ilości rejestrowanych klatek w przypadku wykrycia intruza w zastrzeżonej strefie.

Heatmap

Zaawansowana analiza intensywności ruchu na obiekcie

Kamera BCS-PIP3X2M-IR obsługuje również zaawansowaną funkcję generowania map ciepła. Funkcja ta umożliwia stworzenie cieplnego schematu intensywności poruszania się osób po obiekcie. Po pewnym czasie obserwacji niektóre elementy obserwowanego kadru będą bardziej czerwone, podczas gdy inne bardziej niebieskie - im częściej osoby pojawiały się w obszarze, tym na mapie ciepła będzie on bardziej czerwony. Funkcja ta jest niezwykle przydatna w przypadku dużych sklepów, gdyż umożliwia analizę zachowania klientów. Zebrane dzięki niej informacje mogą okazać się przydatne do tego, aby tak rozlokować produkty po sklepie, by zmaksymalizować ich sprzedaż.

Oświetlacz i mechaniczny filtr podczerwieni

Skuteczna praca w każdych warunkach oświetlenia

Kamera posiada wbudowany oświetlacz SAMRT IR LED, o skutecznym zasięgu dochodzącym do 30 m. Dzięki niemu może ona prowadzić poprawną obserwację w nocy, nawet w warunkach całkowitej ciemności. Oświetlacz uruchamia się automatycznie gdy kamera przełącza się w tryb nocny. Jego dodatkową zaletą jest realizacja w technologii Blak Glass, dzięki której jest on całkowicie niewidoczny z zewnątrz.

Kamera jest również wyposażona w przesuwny filtr podczerwieni (ICR). W trybie dziennym jest on aktywny i odbija znaczną część promieniowania podczerwonego. Dzięki czemu generowany obraz zachowuje wysoką jakość i naturalne kolory. Kiedy kamera przełącza się w tryb nocny, filtr jest automatycznie ściągany z przetwornika. Poprawiają się w ten sposób parametry czułości i możliwa jest praca przy sztucznym świetle IR. Pogarsza się jednak ogólna jakość generowanego obrazu.

Wejścia / wyjścia alarmowe

Współpraca z urządzeniami innych systemów

Kamera posiada wbudowane 2 wejścia i 1 wyjście alarmowe, umożliwiające integrację z urządzeniami systemów alarmowych, systemów automatyki lub kontroli dostępu. Po ich zastosowaniu, kamera może realizować zaawansowane funkcje sterowania:

 • Wejście alarmowe - umożliwia podłączenie takich urządzeń jak czujka ruchu, kontaktron lub fotokomórka. Po naruszeniu wejścia aktywuje się wcześniej zaprogramowana funkcja - przykładowo zwiększa się rozdzielczość obrazu i liczba generowanych klatek
 • Wyjście alarmowe - umożliwia podłączenie do kamery zewnętrznego sygnalizatora, centrali alarmowej, itp. Można je również wykorzystać do realizacji funkcji automatycznego sterowania, takiej jak np. załączanie oświetlenia

Kieszeń na kartę microSD

Lokalna archiwizacja nagrań

We wnętrzu kamery znajduje się gniazdo na kartę microSD, o maksymalnej pojemności do 128 GB. Karta służy jako zapasowe miejsce pamięci, które można wykorzystać do tworzenia lokalnych kopii nagrań bezpośrednio na kamerze.

Uwaga!
Należy pamiętać, że karty microSD maja ograniczoną liczbę zapisów. Przy nagrywaniu ciągłym, nawet najwyższej jakości karta przestanie działać po stosunkowo krótkim okresie.

H.265 i potrójny strumień kodowania

Archiwizacja nagrań z dłuższego okresu i skuteczny zdalny podgląd

Kamera korzysta ze skutecznej kompresji obrazu H.265, która jest następcą popularnej w systemach CCTV kompresji H.264. Nowa wersja wykorzystuje udoskonalony algorytm, który umożliwia prawie dwukrotnie mocniejszą kompresję, bez widocznej utraty jakości obrazu. Mniejsza wielkość materiału wideo oszczędza miejsce na dyskach twardych i zmniejsza wymagania dotyczące szerokości pasma przy zdalnym podglądzie.

Uwaga!
Kamerę można w dowolnym momencie przełączyć na kompresję H.264 i podłączyć do rejestratora który nie obsługuje kompresji H.265.

Kamera BCS-PIP3X2M-IR obsługuje również 3 niezależne strumienie wideo, przeznaczone do realizacji różnych zadań. Dzięki nim możliwe jest jednoczesne ustawienie płynnego, wysokiej jakości obrazu do archiwizacji i obrazu o znacznie niższych parametrach do zdalnego podglądu - czego efektem są wysokiej jakości nagrania i skuteczny zdalny podgląd obrazu.

Obudowa IP67

Bezawaryjna praca na zewnątrz

Kamerę umieszczono w szczelnej obudowie zewnętrznej (IP67). Zapewnia ona niema całkowitą odporność na wpływ czynników pogodowych, umożliwiając bezawaryjną pracę kamery na zewnątrz. Obudowa zapewnia ochronę przed:

 • Zapyleniem i dostaniem się do wnętrza kamery drobnych zabrudzeń
 • Opadami atmosferycznymi i wodą bryzgającą ze wszystkich stron
 • Skrajnie niskimi i wysokimi temperaturami

BCS-PIP3X2M-IR:

Przetwornik obrazu: 1/2.8" PS Exmor CMOS
Max. rozdzielczość: 4096 x 832
Czułość: 0 lux (wł. IR)
Obiektyw: 3x 3.6 mm
Zasięg oświetlacza: Do 30 m
Dzień/noc: TAK
Mechaniczny filtr podczerwieni (ICR): TAK
Kompresja obrazu: H.265 / H.264
Interfejs Ethernet: 100 / 1000 Base-T
Wejścia audio: 1x
Wyjścia audio: 1x
Wejścia alarmowe: 2x
Wyjścia alarmowe: 1x
Lokalne nagrywanie (karta SD): TAK, max. 128 GB
Obudowa: IP67
Obudowa zewnętrzna: TAK
Zasilanie: 24V AC, PoE 802.3at

Gwarancja producenta:

 • 24 miesiące

Zapytaj o BCS-PIP3X2M-IR - Kamera panoramiczna, WDR, SD

Poleć znajomemu BCS-PIP3X2M-IR - Kamera panoramiczna, WDR, SD

Aby powiadomić znajomego o produkcie w naszym sklepie wypełnij i wyślij poniższy formularz.

Podobne produkty w kategorii: BCS

BCS
BCS-P-629R3SA - Wandaloodporna kamera fisheye, 12Mpx, PoE, SD

BCS
BCS-SDIP3230-III - Kamera szybkoobrotowa 2Mpx, 30x, WDR, PoE+

BCS
BCS-P-424R3WS-G - Kamera megapikselowa 4Mpx, WDR 120dB, ICR, H.265