Satel Versa

SATEL VERSA - nowa linia systemów alarmowych SATEL

Przez ostatnie lata firma SATEL skupiała się na rozwijaniu swojej oferty w zakresie rozbudowanych i zaawansowanych funkcjonalnie urządzeń, oferując jednocześnie sprawdzone i cenione na rynku centrale CA-5, CA-6 i CA-10 należące do segmentu podstawowego. W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynkowe, firma SATEL wprowadziła na rynek nowe centrale serii VERSA mające zastąpić dotychczas sprzedawane urządzenia CA. Tym samym, firma SATEL po raz kolejny udowodniła swoją innowacyjność w dziedzinie elektronicznych urządzeń alarmowych.

Centrale VERSA przeznaczone są do małych i średnich instalacji - wszędzie tam, gdzie najważniejsze są niezawodność i łatwość obsługi. Jednocześnie, ich nowoczesna konstrukcja pozwala wykorzystać wszystkie ostatnie zdobycze technologii w branży zabezpieczeń - takie jak dwukierunkowa łączność bezprzewodowa, czy cyfrowe media komunikacyjne.

VERSA - cechy sprzętowe

Seria central VERSA obejmuje trzy modele: VERSA 5, VERSA 10 i VERSA 15. Centrale te różnią się między sobą jedynie ilością wejść na płycie głównej: odpowiednio 5, 10 lub 15, oraz wydajnością wbudowanego zasilacza. Na tym koniec różnic: wszystkie trzy posiadają możliwość rozbudowy do 30 wejść (zarówno przewodowych, jak i bezprzewodowych), wykorzystują wspólne manipulatory i ekspandery, oraz wykorzystują te same menu programowania. Ułatwia to w znacznym stopniu i obniża koszty zarówno instalowania, jak i późniejszego serwisowania systemów.

Każda z central VERSA posiada wbudowany zasilacz impulsowy: w przypadku centrali VERSA 5 ma on wydajność 1A, w pozostałych centralach zastosowany został zasilacz 2A. Niezależnie od wydajności, zasilacze te posiadają szereg zabezpieczeń i odpowiednie układy regulacji prądu ładowania akumulatora. Wszystkie centrale z nowej serii posiadają cztery wyjścia na płycie głównej: dwa wysokoprądowe o wydajności 1.1A, oraz dwa wyjścia niskoprądowe. Tuż obok wejść, wyprowadzona została czteroprzewodowa magistrala służąca do podłączania manipulatorów i modułów rozszerzeń. Za jej pomocą można rozbudować ilość wejść centrali, wyposażyć system w urządzenia bezprzewodowe za pośrednictwem modułu ABAX ACU-100, podłączyć 16-to komunikatowy syntezer CA-64 SM, czy wreszcie rozbudować system o dodatkowe 8 programowalnych wyjść.

Każdy model centrali VERSA posiada możliwość zaprogramowania wartości rezystancji parametrycznej, dzięki czemu w prosty sposób można dostosować ją do wymagań istniejącej instalacji alarmowej. Dodatkowo, funkcja analizy sygnałów impulsowych pozwala na bezpośrednią obsługę wejść wibracyjnych i roletowych. Uzupełnieniem programowalnych wejść jest dedykowane złącze pętli sabotażowej, do którego podłączyć można styk sabotażowy obudowy lub sygnalizatorów.

Standardowym elementem wyposażenia nowych central jest zintegrowany z płytą komunikator telefoniczny pozwalający na monitoring w różnych formatach (włącznie z ContactID i SIA), powiadamianie głosowe oraz zdalne programowanie poprzez modem. Istnieje oczywiście możliwość podłączenia modułu GSM/GPRS - w tym przypadku, oprócz wspomnianych funkcji dodatkową korzyścią jest umożliwienie powiadamiania za pomocą wiadomości SMS.

SATEL VERSA - porównanie z obecnymi urządzeniami

Celem przyświecającym wprowadzeniu central VERSA było zaprojektowanie spójnej serii urządzeń, które mogłyby zastąpić popularne i cenione, lecz coraz mniej nowoczesne centrale CA-5, CA-6 i CA-10. Opracowując nową konstrukcję, inżynierowie z firmy SATEL uwzględnili uwagi i sugestie przekazywane przez specjalistów w trakcie imprez targowych, jak również w trakcie konsultacji z ekspertami zapewniającymi wsparcie techniczne produktów SATEL. Oczywistym stała się również konieczność dostosowania central VERSA do dynamicznie rozwijających się technologii - stąd pełne wsparcie dla rozbudowy o elementy bezprzewodowe, czy obsługa komunikatorów GSM/GPRS i modułów TCP/IP.

W przeciwieństwie do central INTEGRA dedykowanych dla zaawansowanych systemów realizujących funkcje zabezpieczenia i automatyki, centrale VERSA przeznaczone są do stosowania w typowych systemach alarmowych. Mimo dużych możliwości w swoim segmencie, kluczowym atutem central VERSA jest łatwość konfiguracji i programowania. W ten sposób stanowią one idealną alternatywę dla central INTEGRA w przypadku małych i średnich instalacji wymagających zaawansowanych możliwości komunikacyjnych, gdzie nie są wymagane rozbudowane funkcje sterowania i automatyki.

SATEL VERSA - urządzenia wszechstronne i przyjazne

Możliwości central VERSA zaspokajają typowe potrzeby małych i średnich instalacji alarmowych. Jest to możliwe dzięki szerokiej gamie dostępnych akcesoriów, a także wyposażeniu w funkcje dostępne dotychczas jedynie w sprzęcie bardziej rozbudowanym. Kolejnym istotnym atutem są możliwości sterowania systemem: oprócz manipulatorów VERSA-LED-GR i VERSA-LCD-GR, można w tym celu skorzystać z kart lub breloków zbliżeniowych oraz pilotów zdalnego sterowania. Pozwala to dostosować system do indywidualnych preferencji końcowego użytkownika i specyfiki instalacji.

Warto również wspomnieć o ciekawym rozwiązaniu wprowadzonym w centralach VERSA - jakim są dedykowane tryby załączania czuwania. Dzięki tej funkcji, każdą z dwóch obsługiwanych stref załączyć można niezależnie w jeden z trzech trybów: czuwania pełnego, czuwania obwodowego dziennego i czuwania częściowego nocnego. Służą do tego specjalne klawisze funkcyjne, oznaczone intuicyjnymi piktogramami. Wszystkie tryby, dla każdej strefy, dostępne mogą być z dowolnego manipulatora: upraszcza to zdecydowanie filozofię obsługi, pozwalając jednocześnie zapewnić maksymalne bezpieczeństwo w każdej sytuacji.

Połączenie prostej obsługi, bogatych możliwości rozbudowy i współpracy ze specjalizowanymi modułami komunikacyjnymi daje w efekcie nowoczesny sprzęt mogący z powodzeniem sprostać wymaganiom dzisiejszych i przyszłych instalacji alarmowych. Dodatkowo, dbałość firmy SATEL o zapewnienie najwyższej jakości zgodnie z filozofią ISO9000:2000 jest gwarancją bezproblemowej eksploatacji, a oferowane szkolenia i wsparcie techniczne ułatwiają poznanie wszystkich możliwości nowego sprzętu.

materiał pochodzi ze strony SATEL

a

Centrala SATEL VERSA 5

Satel Versa 5 SATEL VERSA 5

Centrala SATEL VERSA 10

Satel Versa 10 SATEL VERSA 10

Centrala SATEL VERSA 15

Satel Versa 15 SATEL VERSA 15

Manipulator SATEL VERSA LCD-GR

Manipulator SATEL VERSA LCD-GR SATEL VERSA LCD-GR

Manipulator SATEL VERSA LED-GR

Manipulator SATEL VERSA LED-GR SATEL VERSA LED-GR

Zestaw Versa 5 LCD (3 czujniki)

Zestaw Versa 5 LCD (3 czujniki) Versa 5 LCD

Zestaw Versa 10 LCD (6 czujników)

Zestaw Versa 10 LCD (6 czujników) Versa 10 LCD

Zestaw Versa 15 LED (8 czujników)

Zestaw Versa 15 LED (8 czujników) Versa 15 LED

Podobne produkty w kategorii: Sygnalizatory zewnętrzne