PIX-Q2SCSC - Kompaktowa kamera 4 in 1, SONY IMX307, 2Mpx, DWDR

wróć do: Kamery HD-CVI

AAA
 • product/19/sp736415729588611.jpg
 • product/19/sp736415729588612.jpg
 • product/19/sp736415729588613.jpg
 • product/19/sp736415729588614.jpg

Producent

PIX-Q2SCSC - Kopułkowa kamera megapikselowa, dedykowana do pracy w systemie HD-CVI / HD-TVI / AHD / CVBS ("4 in 1"). Zbudowana z dobrej jakości elementów, cechuje się wysoką funkcjonalnością, stabilnymi parametrami pracy i generuje płynny obraz 2 Mpx. Kamera cechuje się również atrakcyjną ceną, co czyni z niej doskonały wybór do budowy ekonomicznego systemu CCTV. PIX-Q2SCSC sprawdza się świetnie w systemach monitoringu obiektów takich jak np, domy, sklepy, magazyny, firmy lub obiekty użytku publicznego.

Elementy wyróżniające kamery PIX-Q2SCSC:

 • Przetwornik obrazu 1/2.8" CMOS SONY STARVIS IMX307 - max. rozdzielczość 1920 x 1080
 • Mocowanie obiektywu typu C / CS
 • Możliwość zmiany parametrów pracy z poziomu rejestratora (funkcja UTC)
 • Wbudowany mechaniczny filtr podczerwieni (ICR)
 • Aluminiowa obudowa

Kamera 4 in 1

Możliwość pracy w systemie HD-CVI / HD-TVI / AHD / CVBS
PIX-Q2SCSC jest kamerą wielosystemową i może poprawnie pracować w dowolnym systemie analogowej CCTV. Można jej użyć do budowy klasycznego systemu analogowego (CVBS) lub budowy systemu wysokiej rozdzielczości: HD-CVI / HD-TVI / AHD. Do podstawowych zalet systemów wysokiej rozdzielczości można zaliczyć:

 • Transmisję obrazu megapikselowego po standardowym kablu koncentrycznym
 • Transmisję sygnału audio, wideo i sterowania po tym samym kablu koncentrycznym
 • Brak opóźnień transmisji, które mogą pojawiać się w systemach IP
 • Szerokie pasmo i brak kompresji sygnału, co poprawia jakość podczas podglądu na żywo
 • Duży skuteczny zasięg transmisji

Zdecydowanie największą zaletą systemów CVI, TVI i AHD jest transmisja obrazu megapikselowego po kablach koncentrycznych. Właściwość ta okazuje się szczególnie użyteczna przy wymianie systemu CVBS na system wysokiej rozdzielczości. Przy wymianie kamer i rejestratora można skorzystać z położonych już przewodów. Co za tym idzie, nie ma konieczności prowadzenia prac remontowych, dzięki czemu montaż nowego systemu jest szybszy i tańszy.

Uwaga!
Zmiana trybu pracy kamery jest realizowana przy pomocy joysticka, umieszczonego na przewodzie połączeniowym:

 • HD-CVI - góra
 • AHD - prawo
 • HD-TVI - dół
 • CVBS - lewo

Przetwornik SONY STARVIS IMX307

Szczegółowy obraz w rozdzielczości 2 Mpx i wysoka czułość
Do budowy kamery wykorzystano dobrej jakości przetwornik obrazu SONY 1/2.8" progressive scan STARVIS CMOS (IMX307). Dzięki niemu jest ona w stanie wygenerować płynny, pełen żywych kolorów obraz, w maksymalnej rozdzielczości 1920 x 1080. Materiał wideo w takiej rozdzielczości w zupełności wystarcza w standardowych systemach monitoringu. Dodatkowo umożliwia wykonanie efektywnego zoomu cyfrowego i nie zajmuje dużo przestrzeni dyskowej.

Dużą zaletą przetworników SONY STARVIS jest wysoka czułość. Znacznie wyższa w porównaniu do standardowych przetworników CMOS stosowanych w kamerach CCTV. Dzięki tej właściwości kamera może generować kolorowy i przejrzysty obraz, nawet w warunkach bardzo słabego oświetlenia. Minimalne natężenie światła dla obrazu kolorowego wynosi 0.001 lux (F1.2 / AGC wł.).

Mocowanie C / CS

Współpraca z większością obiektywów
Kamera posiada klasyczne mocowanie obiektywu typu C / CS, dzięki któremu może współpracować z każdym standardowym obiektywem do kamer kompaktowych. Posiada również wyjście DC, umożliwiające obsługę obiektywów z automatyczną przesłoną. Kamera współpracująca z obiektywem Auto Iris, automatycznie dostosowuje rozchylenie przesłony do panujących warunków oświetlenia. Dzięki czemu przetwornik jest jest prawie zawsze jednakowo oświetlony, a generowany obraz zachowuje stałą jasność.

Podstawowe funkcje kamery:

 • Dzień/noc - Dostosowuje pracę kamery w zależności od pory dnia, tak aby zachować jak najlepszą jakość obrazu w dzień oraz jak najwyższą czułość w nocy przy słabym oświetleniu
 • DNR - Cyfrowa redukcja szumów, poprawiająca ogólną jakość obrazu w warunkach słabego oświetleniu
 • AGC - Automatyczna regulacja wzmocnienia poziomu sygnału, w zależności od poziomu oświetlenia
 • DWDR - Cyfrowy szeroki zakres dynamiki, zwiększający rozpiętość tonalną obserwowanego kadru. Umożliwia skuteczną obserwację sceny, w której są zarówno ciemne i jasne obszary
 • BLC - Kompensacja światła wstecznego, umożliwia obserwację obiektów znajdujących się na silnie oświetlonym tle
 • Strefy prywatności - Programowalne strefy, umożliwiające zamaskowanie obszarów obrazu, które nie powinny być obserwowane

Funkcja UTC

Konfiguracja kamery z poziomu rejestratora
Kamera PIX-Q2SCSC obsługuje również funkcję UTC, która umożliwia zmianę parametrów pracy z poziomu rejestratora. Dzięki niej konfiguracja parametrów pracy kamery jest prostsza i bardziej wygodna. Funkcja UTC okazuje się również przydatna gdy konieczna jest zmiana pojedynczej funkcji kamery. W takiej sytuacji instalator / administrator systemu nie musi się do niej wdrapywać, aby zmienić jej parametry pracy.

Funkcja UTC może być również obsługiwana podczas pracy zdalnej z rejestratorem. Dzięki czemu parametry pracy kamery mogą być swobodnie zmieniane praktycznie z każdego miejsca (z dostępem do internetu). Jest to szczególnie wygodne rozwiązanie dla instalatora, który nie musi specjalnie jechać na obiekt, aby wprowadzić drobne zmiany w działaniu systemu.

Filtr podczerwieni

Naturalne barwy obrazu
Kamera jest również wyposażona w mechaniczny, przesuwny filtr podczerwieni (ICR). W trybie dziennym jest on aktywny i odbija znaczną część promieniowania podczerwonego. Dzięki czemu generowany obraz zachowuje wysoką jakość i naturalne kolory. Kiedy kamera przełącza się w tryb nocny, filtr zostaje automatycznie ściągnięty z przetwornika. Poprawiają się parametry czułości i możliwa jest praca przy sztucznym świetle IR.

Parametry techniczne PIX-Q2SCSC:

Przetwornik obrazu: 1/2.8" CMOS SONY STARVIS IMX307
Max. rozdzielczość: 1920 x 1080
Mocowanie obiektywu: C/CS
Czułość: 0.001 lux (wł. AGC)
Dzień/noc: TAK
Mechaniczny filtr podczerwieni (ICR): TAK
Funkcje: Dzień/noc, DNR, DWDR, AGC, BLC, Strefy prywatności
Wyjścia wideo: 1x BNC
Temperatura pracy: -20...+50 oC
Zasilanie: 12 V DC
Pobór mocy: max. 2 W
Wymiary: 156 x 76 x 56 mm
Waga: 0.272 kg

Gwarancja producenta:

 • 24 miesiące

Podobne produkty w kategorii: Kamery HD-CVI