ACU-220 - Kontroler systemu ABAX 2

wróć do: Satel ABAX 2

AAA
 • product/18/sp717315586197741.jpg

Producent

ACU-220 - Kontroler systemu bezprzewodowego ABAX 2, umożliwiający rozbudowę systemu alarmowego o dodatkowe urządzenia bezprzewodowe. Kontroler jest dedykowany do współpracy z centralami alarmowymi serii INTEGRA, INTEGRA Plus i VERSA. Jednak może on również współpracować z innymi centralami alarmowymi lub sterownikami automatyki. Może on również pracować samodzielnie, jako urządzenie autonomiczne (sterownik urządzeń bezprzewodowych przy pomocy pilota).

Do cech charakterystycznych kontrolera ACU-220 można zaliczyć:

 • Spełnia wymagania normy EN 50131 Grade 2
 • Obsługa do 48 urządzeń bezprzewodowych ABAX 2
 • Obsługa manipulatorów bezprzewodowych ABAX 2: do 4 manipulatorów INT-KWRL2 / do 6 manipulatorów VERSA-KWRL2
 • Obsługa pilotów APT-200
 • Dwukierunkowa komunikacja bezprzewodowa w paśmie częstotliwości 868 MHz
 • Wysoka odporność na sygnały zakłócające i interferencję z innym systemem bezprzewodowym 868 MHz
 • Duży skuteczny zasięg transmisji bezprzewodowej, dochodzący do maksymalnie 2000 m
 • Nowoczesny układ radiowy (2 niezależne anteny i funkcja dywersyfikacji)
 • 4 wejścia i 8 wyjść programowalnych + 4 wyjścia typu OC
 • Wbudowany styk sabotażowy (otwarcie obudowy)

Uwaga!
Kontroler jest sprzedawany w obudowie OPU-1A

System ABAX 2

Bezpieczna, skuteczna i niezawodna transmisja radiowa
ACU-220 współpracujący z centralami alarmowymi i sterownikami automatyki umożliwia im pracę z urządzeniami bezprzewodowymi systemu ABAX 2. Do cech charakterystycznych tego systemu można zaliczyć:

 • Dwukierunkowa komunikacja, która zwiększa niezawodność transmisji i umożliwia okresowe badanie poprawności działania urządzeń systemu (w przeciwieństwie do systemu ABAX, w systemie ABAX 2 to czujki same "zgłaszają się" do kontrolera o odpowiednich okresach czasu)
 • Częstotliwość pracy 868 MHz i 4 kanały transmisji z funkcją dywersyfikacji. Funkcja dywersyfikacji transmisji automatycznie bada jaki jest poziom zakłóceń na poszczególnych kanałach. Na podstawie wyników analizy wybiera do transmisji ten kanał, na którym poziom zakłóceń jest najniższy
 • Szyfrowana komunikacja w standardzie AES ze 128 bitowym kluczem. Standard AES zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa transmisji danych, bliski temu ze standardowych, przewodowych systemów alarmowych
 • Zdalna aktualizacja oprogramowania, realizowana w tle (bez przerywania pracy systemu). Urządzenia systemu ABAX 2 aktualizują się automatycznie po aktualizacji oprogramowania kontrolera ACU-220 (wyjątek stanowi bezprzewodowa czujka dymu ASD-250)
 • Skuteczny zasięg transmisji do 2000 m (dla kontrolera ACU-220)

Dodatkową zaletą systemu bezprzewodowego jest jego stosunkowo prosty montaż. System bezprzewodowy można również z łatwością uzupełnić o dodatkowe elementy - bez konieczności prowadzenia nowych przewodów połączeniowych. Co za tym idzie, jego rozbudowa nie wymaga prowadzenia prac remontowych, co znacznie ją przyspiesza i ogranicza jej koszty.

Dywersyfikacja anten

Dobre parametry komunikacji i duży skuteczny zasięg
Cechą charakterystyczną kontrolera ACU-220 jest wbudowany nowoczesny układ radiowy. Składa się on z 2 niezależnych anten nadrukowanych na płytce elektroniki i realizuje funkcję dywersyfikacji anten. Funkcja ta, w zależności od poziomu odbieranego sygnału, automatycznie wybiera optymalną antenę do komunikacji z urządzeniem bezprzewodowym. Dzięki czemu transmisja cechuje się niezawodnością i dużym skutecznym zasięgiem - dochodzącym nawet do 2000 m w terenie otwartym.

Wejścia / wyjścia programowalne

Możliwość współpracy z dowolną centralą alarmową
Dużą zaletą kontrolera są wbudowane 4 wejścia i 8 wyjść programowalnych. Dzięki nim, kontroler można podłączyć do dowolnej centrali alarmowej lub dowolnego sterownika automatyki. Wejścia umożliwiają sterowanie pracą urządzeń bezprzewodowych, a wyjścia służą do informowania o stanie urządzeń bezprzewodowych. Wyjścia mogą być również sterowane z poziomu pilotów bezprzewodowych APT-200.

Dodatkową zaletą kontrolera ACU-220 wbudowane 4 wyjścia typu OC, sygnalizujące problemy systemu ABAX 2:

 • Sabotaż
 • Zagłuszenie komunikacji radiowej
 • Brak komunikacji z urządzeniem bezprzewodowym
 • Awaria zasilania urządzenia bezprzewodowego

Programowanie z poziomu komputera

Wygodna konfiguracja modułu bezprzewodowego
W zależności od trybu pracy kontrolera, jego konfiguracja jest realizowana w różny sposób. Gdy współpracuje on z centralami serii INTEGRA, INTEGRA Plus, VERSA (ekspander urządzeń bezprzewodowych), jest on programowany z poziomu komputera z programem DLOADX. Przy pomocy oprogramowania DLOADX instalator może w pełni konfigurować dowolne parametry pracy kontrolera. Kontroler współpracujący z centralami INTEGRA, INTEGRA Plus i VERSA może być również programowany z poziomu manipulatora podłączonego do centrali. Ten sposób może okazać się szybki, w przypadku gdy konieczna jest zmiana pojedynczego ustawienia.

Gdy ACU-220 pracuje autonomiczne lub jako element innego system, jego konfiguracja jest realizowana z poziomu programu ABAX 2 Soft (na komputer). Program ten przy współpracy z centralami INTEGRA, INTEGRA Plus i VERSA służy również do diagnostyki systemy bezprzewodowego.

Parametry techniczne ACU-220:

Rodzaj komunikacji: Dwukierunkowa
Częstotliwość pracy: 868 MHz
Zasięg komunikacji bezprzewodowej: 2000 m
Ilość kanałów: 4
Wejścia: 4 wejścia programowalne
Wyjścia: 8 wyjść programowalnych
Obudowa: OPU-1A
Temperatura pracy: -10...+55 oC
Zasilanie: 12 V DC
Pobór prądu: 100 mA
EN50131: Grade 2
Wymiary: 126 x 158 x 32 mm
Waga: 0.225 kg

Gwarancja producenta:

 • 24 miesiące

Podobne produkty w kategorii: Satel ABAX 2